Reporty

A4 na TEH konferencii v Paríži

Včera večer sme sa vrátili z konferencie Trans Europe Hall (sieť kultúrnych centier iniciovaná občanmi a umelcami z Európy), ktorá sa tentokrát konala v Bagneux - jednej z najmladších častí Paríža. 

Čítaj viac »

Dobrovoľne a naozaj

A4-ka počas svojho (zachvíľu) štrnásť ročného fungovania obohatila nielen tých, ktorí ju navštevujú a zúčastňujú sa jej bohatého programu, ale tiež všetkých tých, ktorí/ktoré ju vytvárajú, riadia, organizujú, zvučia, či každý večer zhasínajú a zamkýnajú. 

Čítaj viac »

A4 ide hore na Escalatore 2016

V rámci programu Escalator prebieha na východnom Slovensku - v Krompachoch ďalší vzdelávací seminár určený pre organizácie, ktoré pôsobia v oblasti kultúry. A4 je opäť jeho súčasťou. 2 konzultácie ohľadne efektívneho riadenia kultúrnej organizácie a prednášku o finančnom plánovaní už máme za sebou. S novými poznatkami to pôjde lepšie! Čítaj viac »

A4-ka na stretnutí TEH 'It's (about) politics

Vo viedenskom WUK sme sa stretli a diskutovali o politickej aktívnosti a spoločenskej zodpovednosti kultúrnych centier na pozadí súčasnej politickej situácie. V celej Európe silnie existencia extrémne pravicových tendencií  a členovia Trans Europe Halles aj preto vyjadrili ideu posilniť spoluprácu  a ovplyvniť možný vývoj spoločnosti. A samozrejme aj sme networkovali. Viac o stretku? Tu

 

Prečo by ste mali vidieť Divadlo SkRAT a ich najnovšiu inscenáciu EXTRAKTY A NÁHRADY?

Štvrtok večer. V práci sa už neviete dočkať piatkového popoludnia. Ako obyčajne nič nestíhate. A to platí nielen pre zamestnaných, SZČO, ale aj pre čtudentov. Poznáte to? 

Príďte si urobiť príjemný večer s Divadlom SkRAT a predstavením EXTRAKTY A NÁHRADY. Čítaj viac »

Podujatie o migrácii zaujalo študentov aj pedagógov

A4 má za sebou ďalšie úspešné podujatie zo série vzdelávacích podujatí programu Škola inak. Tentokrát na aktuálnu temu migrácie.

Cieľom podujatia, ktoré sa uskutočnilo aj vďaka podpore MČ Bratislava staré mesto a Bratislavského samosprávneho kraja bolo poskytnúť študentom pohľad na súčasnú imigračnú situáciu očami človeka, ktorý sa s migrujúcim obyvateľstvom priamo stretol a prizrieť sa tak na skutočnosti, ktoré sa do médií nedostanú. Čítaj viac »

A4 exportuje domácu scénu na medzinárodný festival Art Meetings

Piaty ročník medzinárodného, hudobného, mediálneho a komunitného festivalu Art Meetings (UA) predstaví kultúrnym profesionálom z celej Európy hneď štyroch slovenských umlecov. Čítaj viac »

A4 naberá nový smer s Escalatorom

Október je pomaly za nami a spolu s ním aj jesenné „escalátorské“ stretnutia s našimi britskými tútormi Sandym Fitzgeraldom a Paulom Bogenom. Čítaj viac »

O rezidentoch, aj o improvizovanej jam session, na ktorej určite nesmiete chýbať

Zhudobnená tabuľka periodických prvkov, konštrukcia audio-vizuálnych nástrojov, ale aj hudobná improvizácia muzikantov, ktorí sa nenachádzajú v rovnakom čase a priestore. Ak ste ešte nespoznali našich rezidentných umelcov v rámci Visegrad Art Residency Programme podporeného Medzinárodným vyšehradským fondom, je ten najvyšší čas. Čítaj viac »

V A4 budujeme novú generáciu divákov

V rámci programu Škola inak sa tento týždeň uskutočnili štyri podujatia pre žiakov základých škôl. Čítaj viac »

A4 v Taliansku, testujeme Escalator

Alebo Escalator testuje nás. Od júna ubehol nejaký ten čas a naši britskí mentori sa nám opäť rozhodli pozrieť na zúbok. Vzdelávací program pre kultúrny rozvoj organizácii Escalator pod vedením košickej neziskovej organizácie Creative Industry SK nás tak opäť vytrhol z povinností a premiestnil na ďalší zo vzdelávacích pobytov v naozaj inšpiratívnom prostredí. Stalo sa ním talianske centrum OZU v romantickej divočine cca 4 km od Montoleone Sabino.  Čítaj viac »

A4 sa vezie na Escalatore: čakajte pozitívne zmeny!

A4 expanduje! A nielen kultúrne, ale aj geograficky. Svoje pole pôsobnosti zatiaľ síce nerozširujeme mimo Bratislavy, zato sme sa však pekne rozcestovali. Čítaj viac »

A4 sa zúčastnila medzinárodného stretnutia Trans Europe Halles v talianskom Lecce

Koniec mája bol ako stovrený na návštevu Talianska. Nešli sme sa však opaľovať. Cieľom cesty bolo celoeurópske stretnutie nezávislých kultúrnych centier združených v sieti Trans Europe Halles (TEH), ktorej je A4 členom od roku 2010. Čítaj viac »

V A4 bolo počas maturít rušno!

Maturitný týždeň bol v A4ke naozaj plný. Doobedné voľno sme tým mladším, zatiaľ nematurujúcim študentom vyplnili zaujímavým programom.

Vďaka spolupráci s niekoľkými bratislavskými strednými školami sme študentom odprezentovali dôležité spoločenské témy. Podujatia boli zložené z premietaní dokumentárnych filmov spojených s diskusiou. Čítaj viac »

“14 naj” z PechaKucha Night_BA_29-ta edícia

Pecha Kucha Night je jedno z tých podujatí, na ktoré keď už raz začnete chodiť, tak sa určite chcete vrátiť. Je to kreatívny kopanec. V stredu 19.11. sa odprezentovalo 13 projektov v bratislavskej A4ke, v zastúpení všetkých štyroch Višegrádskych krajín. Keď si zaradom vypočujete všetkých týchto  mega-šikovných ľudí, dá vám to toľko chrobákov do hlavy, nech už ste umelec/kyňa profesionálne alebo amatérsky,  o tom, čo máte robiť vy. Táto novembrová PechaKucha sa mne osobne vryje asi najviac do pamäte, lebo bola na moje narodeniny. Čítaj viac »

Stalker či obeť? Záleží od uhla pohľadu. [recenzia]

Divadlo SkRAT sa počas desiateho roku svojej existencie rozhodlo po tretíkrát neinscenovať text, ktorý vznikol metódou kolektívnej tvorby. Po Narodeninách Christophera McKeya (1) a dokumentárnej dvojdráme Vnútro vnútra (Ľ. Burgr – Vnútro vnútra a D. Vicen – Paranoia Querulans) uviedli text Dušana Vicena Môj lov!(e) v jeho réžii ako aj scénografii. Čítaj viac »

Fotoreport: VYAZKIJ SHARAB (RUS), DRÉN (SK)

V piatok 19. septembra v A4 pokrstili svoju spoločnú kazetu elektronický experimentálny projekt z ruského Novosibirsku Vyazkij Sharab a lokálny Drén. TU a TU sú fotky! Za fotoreporty ďakujeme Jana Makroczy // photography a  našej čerstvej EVS dobrovoľníčke Alexandre Jitariuc.

Report: Otočení chrbtom, ponorení do vlastných pocitov – Nadja sa v A4ke nechali voľne unášať hudbou

Môže mať elektronika blízko k metalu? A4ka 5. septembra potvrdila, že áno. V spolupráci s kolektívmi Extreme Music a Counterpoint pripravili odvážny projekt, v ktorom spojili droone, noise, doom metal s dark ambientom. Headlinerom večera bola kanadská dvojica Nadja žijúca v Berlíne. Čítaj viac »

Fotoreport: NADJA (CA), БРАДА (SK), O/\/\/\/\ (SK), RÁZSOCHY (SK)

Minulý piatok v A4ke okrem lokálnych vystúpila aj kanadská drone doom formácia Nadja. Pozrite si fotoreport z koncertov, za ktorý ďakujeme:
- Elvis Fledermaus Photography: fotky nájdete TU,
- Jana Makroczy // photography: fotky nájdete TU.

Fotoreport: GUARDIAN ALIEN (Thrill Jockey, USA), TÓDAI-JI (SK)

V utorok u nás vystúpili newyorskí Guardian Alien a lokálni Tódai-Ji. Pozrite si fotoreport, za ktorý ďakujeme Branislavovi Grebečímu! Fotografie nájdete v galérii TU.

Fotoreport: Multiples

V sobotu sme sa v A4 stretli na zádušnej omši za digitálnu revolúciu. Pozrite si fotoreport z tohtoročného Multiplesu, za ktorý ďakujeme Branislavovi Grebečímu! Fotografie nájdete v galérii TU.

Fotoreport: Jealousy Mountain Duo

Koncom minulého mesiaca ste v A4ke mali možnosť zažiť skvelý koncert Jealousy Mountain Duo. Pozrite si fotoreport, za ktorý ďakujeme Branislavovi Grebečímu! Fotografie z koncertu nájdete v galérii TU.

Fotoreport: Felix Kubin (DE), HRTL (CZ), Imre Kiss (HU/SK)

Pred pár dňami sa v A4-ke predstavil nemecký Felix Kubin, šamorínsky rodák Imre Kiss a český projekt HRTL. Pozrite si fotoreport, za ktorý ďakujeme Jane Makroczy. Fotografie nájdete TU.

Fotoreport: DVA - Nipomo tour 2014 + Monikino kino

Pred pár dňami u nás vystúpili DVA a Monikino Kino. Pozrite si fotoreport, za ktorý ďakujeme Branislavovi Grebečímu! Nájdete ho TU.

Fotoreport: Projekcia a afterparty The Blank Stare

Pred týždňom sme v A4 odpremiérovali pilotný diel projektu mapujúceho slovenskú elektronickú a experimentálnu scénu The Blank Stare, v ktorom sa predstavili András Cséfalvay, Urbanfailure, Triple Sun a Jacques Kustod. Kto ste nestihli premiéru u nás, prvý zo série dokumentárnych filmov máte možnosť vidieť už aj online - TU. Pozrite si tiež fotoreport z projekcie a afterparty! http://on.fb.me/1faoPSG

Zdravice A4 v réžii divadla SkRAT

Nie tak dávno A4 oslávila 10 rokov. Výročie sme sa rozhodli osláviť sériou nevšedných večerov. Januárová časť prvá, "Na Skrat!", priniesla divadelne nekorektné útržky z tvorby divadla SkRAT. TU je niekoľko z nich!

Fotoreport: KRAA! festival skutočne súčasnej hudby

15. februára ste mali možnosť zažiť v A4-ke "maratón nových zvukov" - na festivale v réžii KRAA! sa predstavili mená: ...lesom, Æ, Angakok Θ, Bolka, Casi Cada Minuto, András Cséfalvay, Andrej Danóczi, Jonáš Gruska, Hlukár, Jack Jack, Mio-Mio, Odpał, Palmovka, Samčo, brat dážďoviek, Shibuya Motors, Sigi Tobias, Triple Sun, Výklenkové rezonancie, VJs: Vargasz (HU), Stix. Čítaj viac »

Fotoreport: 10. narodeniny A4 // Časť prvá: Na SkRAT!

V sobotu 18. januára sme oslávili 10. výročie založenia A4-ky. Oslavovať sme sa rozhodli celoročne - sériou oslavných večerov. Januárová časť prvá, “Na Skrat!”, priniesla divadelne nekorektné útržky z tvorby divadla SkRAT. Fotoreport od Branislava Grebečího nájdete v galérii TU.

Fotoreport: Art's Birthday 2014

17. januára sme v A4 oslávili medzinárodné narodeniny umenia - Art's Birthday. Pozrite si fotoreport od Branislava Grebečího! Fotografie z osláv nájdete v galérii  TU.

Fotoreport: “MOR HO!” eats 100% FOOD: CHOCOLATE DISCO BASH

Boli ste u nás na poslednom tohtoročnom evente “MOR HO!” eats 100% FOOD: CHOCOLATE DISCO BASH? Pozrite si fotoreport, bolo super! Za fotografie ďakujeme Andrejovi Chudému a Miňovi Báthorymu. Fotoreport nájdete TU.

[recenzia] Dokumentovanie desivosti a kladenie otázok: existujú odpovede?

Divadlo SkRAT má v slovenskom divadelnom kontexte osobité a výrazné miesto. Jeho niektorí členovia sú bývalými členmi divadla Stoka a do SkRATu preniesli základný atribút Uhlárovej práce, a to autorskú kolektívnu tvorbu. V rámci svojho pôsobenia v SkRATe vytvorili množstvo výnimočných autorských inscenácií ako napríklad Umri, skap, zdochni!, Morča, Zvyšky, Proces procesu procesom..., ktoré priamo komentujú konanie človeka, spoločenské udalosti, či poukazujú na zvrátenosti doby, v ktorej žijeme.

Záznam z diskusie (nielen) o projekte Paralelné životy

Dnes o 20.00 uvidíte Divadlo SkRAT a ich Vnútro vnútra. Po poslednom predstavení sme sa rozprávali s kurátorom projektu Paralelné životy Jánom Šimkom, zástupcom Ústavu pamäti národa Ľubomírom Morbacherom, dramatikom Petrom Pavlacom a režisérom 2. časti predstavenia Vnútro vnútra Dušanom Vicenom. Pozrite si záznam, za ktorý ďakujeme Verone Jankovičovej! Záznam z diskusie nájdete TU.

Fotoreport: Basic House & .soundscapes & Jacques Kustod

Nedávno sa v A4 predstavila hlava prevažne kazetového labelu Opal Tapes Stephen Bishop aka Basic House. Spolu s ním ste mali možnosť vidieť aj koncert dvoch exitabovských projektov - .soundscapes & Jacques Kustod. Fotoreport od Branislava Grebečího nájdete TU.

Fotoreport: Robert Curgenven (AUS), Stroon (SK)

V sobotu ste v A4 videli austrálskeho soundartistu a vyštudovaného organistu Roberta Curgenvena. Okrem neho sa v A4 predstavil domáci Stroon so svojím unusual ambient live setom. Sobotňajší fotoreport od Branislava Grebečího nájdete TU.

Fotoreport: Antler (NO) & Mett (NO)

Koncom októbra sa u nás predstavili dva skvelé nórske projekty - Antler & Mett. Pozrite si fotoreport (TU) z koncertov, za ktorý ďakujeme Branislavovi Grebečímu!
 

Recenzia + fotoreport: Vnútro vnútra (SkRAT)

Ako vníma Verona Jankovičová najnovšie predstavenie Divadla SkRAT - Vnútro vnútra sa dočítate v jej recenzii. Pozrite si tiež fotoreport Gabriely Zigovej, ktorá nafotila predpremiéru v A4-ke a následnú premiéru na festivale Divadelná Nitra.

Fotoreport: Divadlo SkRAT - Vnútro vnútra [predpremiéra]

Divadlo SkRAT sa nedávno v A4 predstavilo s najnovšou inscenáciou Vnútro vnútro. Pozrite si fotoreport (TU) z predstavenia od Gabriely Zigovej, ktorá nafotila predpremiéru v A4-ke a následnú premiéru na festivale Divadelná Nitra.

Fotoreport: Divadlo Ystfud - Zápisky ošetrovateľa (Posun vpred) - predpremiéra

V sobotu sa v A4 predstavilo košické autorské divadlo Ystfud s predpremiérou inscenácie Zápisky ošetrovateľa (Posun vpred). Fotoreport od Mariána Šoltésa nájdete TU. Košickú premiéru inscenácie si budete môcť pozrieť už 6. septembra o 19.hodine v Tabačke Kulturfabrik.

Fotoreport: MINDwARP víkend

27. a 28. apríla ste mali možnosť zažiť v A4 MINDwARP víkend v réžii AVA, Exitabu a A4. Fotoreport z víkendového podujatia nájdete TU. Za fotografie ďakujeme Gabriele Zigovej!

Fotoreport: Zs (USA), DIY Laboratory Ensamble (SK)

24. apríla ste v A4 mali možnosť vidieť skvelý koncert brooklynského tria Zs. Spolu s nimi sa predstavil slovenský projekt študentov skladby na VŠMU - DIY Laboratory Ensemble. Fotoreport zo spomínaného podujatia nájdete TU. Za fotografie ďakujeme Branislavovi Grebečímu!

Fotoreport: Elektro Guzzi

Pozrite si fotoreport zo sobotňajšieho koncertu Elektro Guzzi! Za fotografie ďakujeme Branislavovi Grebečímu. Fotoreport nájdete v galérii TU.

Fotoreport: Nordic Shake: Staer (NOR), Public Enema (NOR)

Pozrite si fotoreport utorokového nordického večierku v A4! Za fotografie ďakujeme Branislavovi Grebečímu. Fotoreport nájdete v sekcii "Galéria" TU.

Aliterácia pokrivenej spravodlivosti (recenzia)

Jazyková figúra samotného názvu, ktorá odkazuje na Kafkov existenciálny román sa pohráva zo zdvojením (alebo strojením?) významu samotného slova „proces“. Proces môže byť stavom neustálej premeny v širšom zmysle alebo celkom konkrétny proces justičný. Ak sa tieto dva významy dostanú do ostrého konfliktu, spravodlivosť sa svojvoľne mení na manipuláciu. Slovná hra je výrazom mašinérie tlaku moci, ktorá pokojne zomelie privilegovaných spolu s obyčajnými. Čítaj viac »

Fotoreport: Larsen & Little Annie (IT/US), The Ills (SK)

Pozrite si fotoreport z nedele, kedy sa v A4 predstavili Larsen & Little Annie (IT/US), The Ills (SK). Za fotky ďakujeme Branislavovi Grebečímu! Spomínaný fotoreport nájdete TU.

Fotoreport: Jamie Stewart (US), András Cséfalvay (SK)

Osemnásteho marca ste u nás mali možnosť vidieť skvelý solo koncert frontmana formácie Xiu Xiu - Jamie Stewarta, pred ktorým sa predstavil aj domáci performer András Cséfalvay. Pozriete si kompletný fotoreport od Gabriely Zigovej (TU) a Branislava Grebečího (TU). 

Recenzia Proces procesu procesom (Pôjdeš do basy? Hajzel!) divadla SkRAT

Volá sa to Proces procesu procesom a divákom kladie dôležité otázky.
Pri slovách právo, spravodlivosť a morálka chytajú človeka v našich končinách des, strach a zúfalstvo. Hoci tieto pojmy majú hlboký zmysel, nemajú dobrý zvuk a ešte horšie je to s ich obsahom. Boj so súdmi býva veľkou drámou. Je v ňom veľa nonsensu a absurdnej grotesky. A to stále nie sme v divadle.
Čítaj viac »

Fotoreport z premiéry Proces procesu procesom Divadla SkRAT

Včera sa herci Divadla SkRAT premiérovo predstavili s najnovšou inscenáciou Proces procesu procesom (Pôjdeš do basy? Hajzel!). Pre tých, ktorí predpremiéru i premiéru nestihli, Divadlo SkRAT hru uvedie už 26. a 27. marca. Sledujte web A4 a http://skrat.info/! Fotoreport z včerajšej premiéry nájdete TU.

Sláva umenie, sláva A4 (report)

Adrian Veidt teda Ozymandias zahubí dva milióny ľudí prechádzajúcich sa ulicami New Yorku. V závere Watchmenov oslavuje na plné hrdlo. Dokázal som to. Dokázal som to. Princ z Tarrových Werckmeister harmóniák burcuje čvargu, aby ničila všetko, čo jej príde do cesty. Luigi Russolo, taliansky futurista, točí kľukou na svojich intonarumori a potmehúdsky sa teší ako vybabral s celou orchestráciou. Čítaj viac »

Fotoreport + videozáznam Art's birthday: Caramelos celebration kit

Pozrite si fotoreport zo štvrtkových osláv medzinárodných narodenín umenia i narodenín A4-ky TU. Čítaj viac »

Opäť raz o Napichovačoch a lízačoch Divadla SkRAT

České Divadelní noviny nie tak dávno (už po štvrtý raz) napísali o inscenácii Divadla SkRAT Napichovači a lízači:

Je pozoruhodné, jak slovenskou alternativní scénu fascinuje téma orwellovských světů a fašismu. Po sobotních představeních divadel Pôtoň a Stoka i v nedělních Napichovačích a lízačích bratislavského Divadla SkRAT bylo toto téma akcentované. Včetně promítaných titulků Arbeit Macht Frei… Čítaj viac »

Next alebo trinásťkrát stratený a opätovne nájdený (report)

Význam festivalu Next pôsobiaceho v slovenskom geografickom prostredí úctyhodných magických 13 rokov spočíva vo využití všetkých tých symptómov nekonvenčnej hudby akými sú posúvanie tolerovaných hraníc (kde začína a končí hudba, čo znesie a čo odmietne moje ucho), deštrukcia predsudkov, zvukové putovanie s možnosťou všetkých troch časových smerov (už aj prítomnosť je nutné hľadať) v ponechaní absolútnej interpretačnej slobody na divákovi, čím sa každý návštevník zvukov Nextu stáva ďalším a ďalším interpretom. Hold bez nich by tu hudba nebola. Čítaj viac »

Report: Musica falsa & ficta a The Geordie Approach

Minulý piatok ste v A4 mali možnosť vidieť orchester Musica falsa & ficta, ktorý v medzinárodnom obsadení pripravil postmoderné “variácie na Goldbergovské variácie” - 33 astrálnych tiel. Spolu s nimi sa predstavila aj nórsko-anglická zostava The Geordie Approach. Videozáznam Musica falsa & ficta si môžete pozrieť TU, fotoreport z oboch koncertov nájdete v galérii TU.

Fotoreport z koncertu Talibam!

V posledný deň festivalu autorského divadla PRO-TÉZA sa predstavili aj brooklynskí Talibam!. Fotoreporty z koncertu nájdete TU a TU.

Fotoreporty z otvorenia nových priestorov A4

Pozrite si ako vyzeralo sobotňajšie otvorenie nových priestorov na Karpatskej 2  TU a TU.

Fotoreport Yowie (USA)

Pozrite si fotoreport amerických Yowie, koncert ktorých bol posledným podujatím v dočasnom pôsobisku A4 na II. poschodí Domu odievania. Fotoreport (c) Branislav Grebečí TU.

SkRAT vo výklade. Netradične a veľkolepo

„Otváracie predstavenie deviatej sezóny divadla SkRAT začalo netradične a svojím spôsobom veľkolepo. Ťažko si predstaviť, že by sa divadlu podarilo ešte dôslednejšie zrealizovať svoj pôvodný zámer.“ Celý report z otvorenia 9. sezóny A4 od divadelnej kritičky Soni Smolkovej nájdete TU.

Napichovači a lízači v nemeckom Wiesbadene

Predstavenie divadla SkRAT Napichovači a lízači hosťovalo v hlavnom programe v súčasnosti najrešpektovanejšieho európskeho festivalu súčasnej drámy Neue Stücke aus Europa v nemeckom Wiesbadene. Divadlo SkRAT sa predstavilo v spoločnosti súborov z 25 krajín mezi 31 novými hrami. Čítaj viac »

Fotoreport Metamkine (FR)

V stredu ste u nás mali možnosť vidieť výborných francúzskych Metamkine. Fotoreport od Branislava Grebečího nájdete TU.

Delúzia - V zajatí nepokojnej mysle :: recenzie

Ak ste ešte nevideli najnovšiu inscenáciu divadla SkRAT Delúzia - V zajatí nepokojnej mysle, možno Vás k návšteve motivuje recenzia Zuzany Uličianskej, ktorú nájdete TU. O novom predstavení z produkcie divadla SkRAT píše aj Zuzana Šnircová TU a Lucia Fričová TU. Čítaj viac »

Wings, wings, wings!

Prinášame vám recenziu od Evelyn Rigovej, na dokumentárny film Zuzany Piussi Kuracia láska, ktorý ste mohli vidieť v A4 v stredu 6. apríla.:  Čítaj viac »

HEXEN: príbeh obyčajného človeka v obyčajnom svete

 

Report z predstavenia Debris Company - Hexen od Jany Hlodákovej. 

 Predstavenie Hexen 21.marca v A4 začalo príjemným prekvapením, pred pokladnicou sa predbiehali mladí i starí, ľudia umelecky vzdelaní, diváci so všeobecným kultúrnym rozhľadom a dokonca aj deti. Čo spojilo týchto tak odlišných a zároveň tak rovnakých ľudí? Spojila ich možnosť nahliadnuť do univerzálneho sveta, kde sa emócie vyjadrujú rečou tiel, žiadne slová, žiadne frázy, len melódia pohybu. Čítaj viac »

HCHSPNNNG! presents: BODUF SONGS (UK/US), ALL IN THE GOLDEN AFTERNOON - report

Nedeľa, 20. marec 2011, pozdĺž a4 - nultého priestoru sa šíri vlna prinášajúca prevažne snové, miestami temné, ambientové tóny dvoch americko-britských formácií Boduf songs a All in the golden afternoon. Čítaj viac »

SkRAT a náš firemný večierok

Počuli ste už o novom predstavení divadla SkRAT Napichovači a lízači? Nie? Prečítajte si report Evelyn Rigovej a príďte.

Väčšina z nás žije a pracuje v priestoroch, ktoré sa dajú ľahko stereotypizovať. Stereotypy nám však v dobrom slúžia aj na to, aby sme sa mohli zabaviť (miestami) aj na svoj vlastný účet. Čítaj viac »

Už ani noc nie je tým, čím bývala...

Zmeškali ste projekciu filmu Půlnoc od Kláry Tasovskej? Prečítajte si, o čo ste prišli v reporte od Barbory Nemčákovej.  Čítaj viac »

Recenzia: Kto napichuje a kto líže

Váhate či ísť na nové predstavenie divadla SkRAT Napichovači a lízači? Prečítajte si recenziu Kto napichuja a kto líže v Pravde od spisovateľa, divadelného historika a prekladateľa Juraja Šebestu. Možno vám pomôže rozhodnúť sa. 

Report: Nu Dance Fest - Diamondance

Diamondance je organickou zlúčeninou hudby, tanca, výtvarného umenia a chémie. Možno prekvapivá kombinácia, ale čo je diamant? Najtvrdší prírodný minerál. Uhlík, ktorý sa  zlúčil do najpevnejšej a najobdivovanejšej väzby. Čítaj viac »

O láske neláskavej alebo Casablanca Therapy

Ak sa vám po predstavení Bojana Jablanovca Casablanca Therapy ešte nepodarilo upratať myšlienky, alebo ak ste ho z akéhokoľvek dôvodu nevideli, prečítajte si recenziu od Simony Krovinovej na iLemon.

Syndikovať obsah