Vitajte v novej sezóne divadla SkRAT

Divadlo SkRAT v septembri odohrá divácky obľúbené predstavenia, v ktorých cez preň typický humor, otvára mnoho nadčasových aj aktuálnych tém. Vidieť ich tento mesiac môžete nielen u nás v Áštvorke, ale aj na festivale Sám na javisku v Trenčíne.

Novú divadelnú sezónu SkRAT otvorí inscenáciou Extrakty a náhrady, o bizarnej zoznamovacej agentúre, ktorá využíva skutočne netradičné metódy, ako nájsť svojim klientom partnera. Tak ako v skutočnom živote, sa v nej stretnete s postavičkami, ktoré majú pri hľadaní partnerských vzťahov často veľmi zvláštne požiadavky, podmienky či predstavy.

Predstavenie Umri, skap a zdochni…!!!malo svoju premiéru už v roku 2005 a doteraz patrí k divácky najobľúbenejším. Optimistický smrtonosný opus, v ktorom, okrem iného, traja kamaráti spomínajú na svojho, práve zosnulého priateľa, je obrazom čisto mužského sveta zbaveného akýchkoľvek masiek. Obohacujúce a zábavné pre dámy aj pánov.

Sériu troch monodrám Monomôžu tento mesiac vidieť diváci nielen v Bratislave, ale aj v Trenčíne na festivale Sám na javisku. Tri postavy a tri rôzne, pre nich životne dôležité problémy, od prípravy na stretnutie s nepríjemným človekom, cez ženské telo uzavreté v rodinnom živote, až po herca, ktorý uvažuje, čím by vlastne chcel byť.

V septembrovom programe divadla SkRAT nebude chýbať ani ich najnovšia produkcia Rozlúčka s pohybovým aparátom. Výnimočná je okrem iného tým, že je pokusom o tanečnú inscenáciu a nepadne v nej ani jedno slovo. Herci sa tu stretávajú s rôznymi politikmi, celebritami, novinármi či fotografmi a nechávajú sa týrať všeliakými trénermi, koučmi a inými telovýchovnými pracovníkmi. Veľmi aktuálne!

V závere mesiaca divadlo SkRAT odohrá inscenáciu TAbu, ktorá vychádza zo zásadného zistenia. Totiž, to, čo totiž bolo kedysi tabu, je dnes klišé a preto treba hľadať nové tabu. Je pokusom o hľadanie a vyjadrenie intímnych vnútorných stavov, doteraz nesformovaným jazykom.