NEXT: medzinárodný festival súčasnej hudby

Od júna 2016 je A4 slovenským partnerom medzinárodného projektu My Street Films.

My Street Films vyzýva ľudí, aby nakrútili krátky film o svojej ulici a pomohli tak vytvoriť filmovú mapu svojho mesta. Nie je pritom dôležité, či človek má profesionálne skúsenosti s nakrúcaním, alebo je začiatočník – filmy môžu byť nakrútené na kameru, fotoaparát, alebo smartfón. Podstatný je najmä osobný pohľad a snaha všetkým ostatným sprostredkovať jedinečnosť svojho obľúbeného miesta, kriticky sa vyjadriť k problémom, vyrozprávať históriu ulice alebo predstaviť zaujímavého suseda.

Záujemcovia získajú viac informácii na http://mystreetfilms.sk/

My Street Films SK vzniká v spolupráci A4 – priestoru súčasnej kultúry a Doc Alliance Films s podporou International Visegrad Fund.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  

Radikálne melódie, živelné improvizácie, neošúchané zvuky, originálne hudobné techniky a koncepty, akustické nástroje aj inovatívna elektronika, multimediálne projekty. Niekoľko dní inšpiratívnej hudby a zvukového umenia vyjadrujúceho dnešnú dobu.

NEXT Festival už od svojho vzniku v roku 2000 prezentuje a podporuje aktuálnu tvorbu umelcov z celého sveta, hrajúcich živú a inšpiratívnu súčasnú hudbu bez žánrových obmedzení. Názov symbolizuje spojenie výrazov “NEW & EXPERIMENTAL”, čo naznačuje dramaturgické smerovanie festivalu. NEXT sa snaží ponúkať každý rok to výber toho najzaujímavejšieho, čo sa na svetovej scéne deje, či už je to elektronická a inovatívna vážna hudba, improvizovná hudba, avantgardný jazz, noise, ambient, experimentálny rock, ale aj konceptuálne projekty, multimediálne a interaktívne performance a ďalšie formy.

Prehliadka dynamicky sa vyvíjajúcich smerov a výrazných tvorivých osobností svetovej scény vytvára priestor pre prezentáciu aktuálneho hudobného diania slovenskému aj stredoeurópskemu publiku, pričom jedným z cieľov je tiež prepojiť osobnosti slovenskej hudobnej scény s medzinárodným kontextom. Program NEXTu preto predstavuje slovenských aj zahraničných hudobníkov a zvukových umelcov s dôrazom na inovatívnu dramaturgiu a umeleckú kvalitu.

Hlavný organizátor: Atrakt Art – združenie pre aktuálne umenie a kultúru
Spoluorganizátor: A4 – Asociácia združení pre súčasnú kultúru.

Podrobný program a ďalšie informácie nájdete na nextfestival.sk.