Projekcia

Living in Emergency: Príbehy Lekárov bez hraníc

21 05. 2018 Pondelok 19:00
vstup voľný

Unikátny film zachytáva prácu vo vojnou zmietanej Demokratickej republike Kongo a konfliktom zničenej Libérii. Prelínajú sa v ňom príbehy štyroch lekárov, ktorí sa snažia poskytovať akútnu lekársku starostlivosť v extrémnych podmienkach. Dvaja z nich sú v tíme nováčikmi: 26-ročný austrálsky doktor, ktorý uviazol na odľahlej klinike v buši a americký chirurg z Tennessee, ktorý sa vyrovnáva s obrovským náporom akútnych prípadov v zdevastovanom hlavnom meste. Čítaj viac »

Naša Zem

18 04. 2018 Streda 09:00
dobrovoľné vstupné

Bezplatná možnosť ozvláštniť vyučovací proces. Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj pripravilo pri príležitosti Dňa Zeme 2018 sériu výnimočných dokumentov, v rámci ktorých žiakom ukážete, že žiť sa dá v súlade s prírodou, solidárne s ostatnými ľuďmi a tolerantne k iným kultúram. Projekt je súčasťou globálneho vzdelávania.

  Čítaj viac »

The Last Pig

02 03. 2018 Piatok 19:30
dobrovoľné vstupné

Dokumentárny film The Last Pig sa bude premietať v šiestich mestách po celom Slovensku!

„The Last Pig je lyrickou meditáciou o tom, čo znamená byť vedomou bytosťou s mocou zabíjať.”

Vstup na podujatie je voľný, avšak počet miest je obmedzený. Viac info na www.veganskehody.sk Čítaj viac »

What the hell Noturno is? – Eduardo Matos (De)

11 01. 2018 Štvrtok 19:00

Alt30collective & A4-priestor pre súčasnu kultúru pre vás začiatkom roka pripravili projekciu úspešného krátkeho filmu od režiséra Eduarda Mattosa, Noturno, ktorý po celom svete získava festivalové ocenenia. 11. januára vás čaká tiež workshop s režisérom filmu. Ak máte záujem o workshop píšte na: tms@alt30festival.com

O Filme: Čítaj viac »

Leanne Wijnsma: The Smell of Data

19 05. 2017 Piatok 19:00
dobrovoľné vstupné

Prezentácia z cyklu “Ako prežiť v postdigitálnej dobe”. Voňavka The Smell of Data vypustí z fľaštičky kovový zápach keď užívateľ na svojom zariadení zaznamená nechránenú webstránku alebo Wi-Fi sieť. Leanne Wijnsma a filmárka Froukje Tan vytvorili dielo pilotne prezentované v londýnskom Múzeu vedy ako reakciu na obavy o bezpečnosť dát na internete. Autorky sa inšpirovali výskumom čuchových reakcií ľudí na zápach unikajúceho plynu, ktorý sme sa naučili považovať za nebezpečný. Súčasťou prednášky je aj premietanie filmu o projekte. Čítaj viac »

KulturEASTa5 (5.mocni večar novej vichodňarskej kulturi)

07 05. 2017 Nedeľa 18:05

18:05

Dokumentárny film a divadlo z východu.

Divadlo KĽUD Kladzany - Hans Jahn – stojaci, bdiaci...Špeciálny projekt divadla KĽUD zložený z dokumentárneho filmu a divadelného predstavenia o nezvyčajnom hrdinovi 2.svetovej vojny, ktorým bol Nemec Hans Jahn a o jeho pomníku v obci Kladzany, ktorý bol ako jediný pomník v celom bývalom Československu venovaný nemeckému vojakovi ako hrdinovi..

20.05

Výstava fotografií drevených kostolíkov fotografa Mareka Suváka Čítaj viac »

NU DANCE FEST Nadar Rosano & Prague Pride (IL, CZ): Dogtown, Mr. Gaga SE / IL / DE / NL *

25 04. 2017 Utorok 20:00
8€ / 7€

12. ročník festivalu súčasného tanca a pohybového divadla / 22. – 29. apríl 2017 

Nadar Rosano & Prague Pride (IL, CZ): Dogtown   Čítaj viac »

Anasoft litera fest / Piata loď

22 04. 2017 Sobota 19:00
3€ / 2€

Premietanie filmu Ivety Grófovej podľa rovnomennej predlohy spisovateľky Moniky Kompaníkovej, ktorá za knihu získala hlavnú cenu Anasoft litera 2011.

Organizuje Anasoft litera.

FACEBOOK EVENT

Musique Non-Stop: Industrial

19 04. 2017 Streda 18:00
dobrovoľné vstupné

Pokračovanie série tematických hudobných večerov. Industrial, hudobný žáner a umelecký smer, ktorý vznikol koncom 80. rokov, už od svojho zrodu bol považovaný za kontroverzný, kvôli svojej nekompromisnej estetike a experimentálnemu zvuku, ktorý popieral akékoľvek zaužívané hudobné formy a tým slúžil ako chýbajúci článok medzi punkom a avantgardou. O projektoch ako Throbbin Gristle, SPK, Cabaret Voltaire, alebo Death In June vám povie Andrej. Čítaj viac »

Moskovské procesy

05 04. 2017 Streda 18:00
dobrovoľné vstupné

Podnetom k vytvoreniu Moskovských procesov bolo zatknutie a odsúdenie punkovej skupiny Pussy Riot v roku 2012. Podľa Mila Raua v trestnom stíhaní, súdnom procese a odsúdení aktivistiek kulminuje desaťročie antidemokratických procesov, ktoré ruský režim vedie proti umeleckej obci a politickým aktivistom. Film na tomto pozadí zobrazuje trojdenný Rauom vykonštruovaný politický proces v Moskve, počas ktorého sa umenie, kultúra a právne konflikty dávajú do pohybu. Čítaj viac »

MULTIPLACE #15: Hudba 2016 - Miss sociálna bublina

08 03. 2017 Streda 19:00
vstup voľný

Prednáška, projekcia

Andrej Kabal, Aleš Stuchlý, Karel Veselý

Všade navôkol toľko hudby: ale nie je už nejaká divná? Nedegenerujú autori vo všetkých tých mikroscénach? Je tvoja sociálna bublina lepšia ako moja sociálna bublina? Čo znamená, že „počas vojny mlčia múzy“? A hudobný publicista medzitým starne: udrží si jeho srdce a načúvadlo kontakt s hudbou nastupujúcej generácie? Čítaj viac »

MULTIPLACE #15: PIKSEL RemoteLab

04 03. 2017 Sobota 14:00
dobrovoľné vstupné

Showcase partnerského nórskeho festivalu umenia a free softvéru Piksel: výstava počítačového umenia, dve umelecké inštalácie, pásmo videí a audiovizuálne performance. Diela tematicky spája slobodný softvér, otvorené dáta, sledovanie a otvorený prístup k poznaniu.

14.00 - 18.00 Výroba DIY hudobných nástrojov / John Hegre / workshop Čítaj viac »

Festival Drama queer: IDentity / Videoportréty o inakosti. Ale inak...

12 11. 2016 Sobota 20:00
vstup voľný

Krátke príbehy o skutočných predstaviteľoch LGBTI komunity umožňujú divákom nahliadnuť do sveta, ktorý bol pre mnohých z nich zatiaľ nepoznaný. Organizuje divadlo NOMANTINELS. 

Organizuje divadlo NOMANTINELS. 

Nomadic Arts Festival: Fabio Petronilli: H2T a Marika Pecháčková: Vnútroblok

24 09. 2016 Sobota 18:30
vstup voľný

K téme festivalu Nomadic Arts Festivalu 2016 "Susedstvo a teritórium", prispejeme v A4 premietaním dvoch  dokumentárnych filmov, ktoré ponúknu pohľad na susedské vzťahy z dvoch rôznych "svetov":

H2T, réžia Fabio Petronilli, Taliansko, 20 min., portugalsky s anglickými titulkami Čítaj viac »

Nu Dance Fest: Video Dance

08 11. 2015 Nedeľa 18:00
vstup voľný

Komentovaná projekcia filmov 2. ročníka súťaže tanečného filmu Nu Video Dance 2015 a prác workshopu Video Dance s Lucy Cash.

FACEBOOK EVENT

Biela noc: Boris Sirka - Leviathan

10 10. 2015 Sobota 19:00
vstup voľný

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol. Čítaj viac »

MULTIPLACE Festival: Multiplying Structures / Entropy and Order by Fest Anča

26 05. 2015 Utorok 20:00
3€

Výber digitálnych animovaných filmov, skompilovaný organizátormi medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča, skúma symetriu, repetíciu a ich vzťah k formovaniu entropie alebo poriadku v súčasnej abstraktnej animácii. Čítaj viac »

Cestovateľské kino: Island – živý živlami

04 05. 2015 Pondelok 20:00
1€

Reykjavík - najsevernejšie hlavné mesto sveta. Pestrofarebné domčeky a všade kopa priestoru. Najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom. Svojský národ so svojským zmyslom pre humor. „Je lepšie chodiť bosý, ako bez kníh“, hovorí jedno z typicky islandských prísloví.
Čítaj viac »

Cestovateľské kino: Island - živý živlami

26 04. 2015 Nedeľa 20:00
1€

ISLAND - to je sila prírody, elfov a škriatkov. Otvorí sa pred nami najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom, pestrofarebné domčeky a všade kopa priestoru. Obýva ho svojský národ so svojským zmyslom pre humor. „Je lepšie chodiť bosý, ako bez kníh“, hovorí jedno z typicky islandských prísloví. Čítaj viac »

Jem pre lepší svet - Deň Zeme

22 04. 2015 Streda 18:00
dobrovoľné vstupné

V rámci kampane Jem pre lepší svet vám OZ Vegánske hody pripravilo večerný program k oslave medzinárodného Dňa Zeme. Súčasťou programu bude prednáška Terezy Vandrovcovej Historie konzumace masa a premietanie dokumentárneho filmu Vegucated. Pripravené bude aj vegánske občerstvenie. Výťažok zo vstupného poputuje na tlač vzdelávacích materiálov o dopadoch živočíšnej výroby na životné prostredie. Viac na http://www.veganskehody.sk/jem-pre-lepsi-svet

Cestovateľské kino: Island

07 04. 2015 Utorok 20:00
1€

Reykjavík - najsevernejšie hlavné mesto sveta. Pestrofarebné domčeky a všade kopa priestoru. Najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom. Svojský národ so svojským zmyslom pre humor. „Je lepšie chodiť bosý, ako bez kníh“, hovorí jedno z typicky islandských prísloví. Životný rytmus určujú nekonečné lávové polia, nezbedné sopky, stovky vodopádov a tisícky oviec, ... a samozrejme trolovia, ktorí neradi vidia, keď im postavíte cez obývačku cestu.Vedeli ste, že Islanďania vypestujú najviac banánov na obyvateľa v EÚ? Čítaj viac »

Cestovateľské Kino: Island

07 04. 2015 Utorok 18:00
1€

Reykjavík - najsevernejšie hlavné mesto sveta. Pestrofarebné domčeky a všade kopa priestoru. Najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom. Svojský národ so svojským zmyslom pre humor. „Je lepšie chodiť bosý, ako bez kníh“, hovorí jedno z typicky islandských prísloví. Životný rytmus určujú nekonečné lávové polia, nezbedné sopky, stovky vodopádov a tisícky oviec, ... a samozrejme trolovia, ktorí neradi vidia, keď im postavíte cez obývačku cestu.Vedeli ste, že Islanďania vypestujú najviac banánov na obyvateľa v EÚ? Čítaj viac »

MESTO BEZ ŽIDOV

06 09. 2014 Sobota 19:00
vstup voľný

Die Stadt ohne Juden, r. H. K. Breslauer, AT 1924
Nemý expresionistický film z roku 1924, natočený na motívy rovnomennej knihy, opisuje vyhnanie Židov z nemenovaného mesta a je desivou predtuchou neskoršieho vyvražďovania Židov, Rómov a ďalších skupín obyvateľov.
Film bude hudobne doprevádzať Stroon aka Dalibor Kocián.
Súčasťou projekcie filmu bude diskusia na tému antisemitizmus a stereotypné zobrazovanie Židov. Hosťami budú Peter Salner a Fedor Blaščák. Čítaj viac »

THE BLANK STARE II

27 06. 2014 Piatok 20:00
2€

Schyľuje sa k premiére. The Blank Stare už onedlho uvedie druhý diel dokumentu a pozýva všetkých poslucháčov, ktorým experimentalna hudba nie je ľahostajná. Predpremierovú sálu živými vystúpeniami zaplnia Angakok Θ, Filip Ruisl a Nuuttipukki. O afterparty sa postará Kosťo so svojim Dj-setom. Čítaj viac »

MESIAC LGBTI HISTÓRIE - VEČER FILMOVÉHO FESTIVALU INAKOSTI: I AM DIVINE

29 05. 2014 Štvrtok 19:00
1€

Harris Glenn Milstead, čiže Božská, ktorá sa celý život vysmievala statu quo panujúcemu v predstavách ľudí o tele, rodovej identite, sexualite a ideále krásy, bola posledným outsiderom, z ktorého sa stala undergroundová kráľovná. Prostredníctvom neuveriteľne angažovaného priameho kontaktu s publikom stierala hranice medzi performanciou a vlastnou osobnosťou a priniesla revolúciu do popkultúry. Som Božská je portrétom životnej cesty nezávislej hviezdy od pokleslosti k emocionálnej zložitosti. Organizuje Divadlo NOMANTINELS. Čítaj viac »

MULTIPLACE // I DREAM OF WIRES

25 05. 2014 Nedeľa 20:00
3€

predpredaj vstupeniek

Réžia Robert Fantinatto, ang., 96 min. Čítaj viac »

DOMOV JE DOMOV

15 05. 2014 Štvrtok 18:00
vstup voľný

Dokument ukazuje príbeh rómskych obyvateľov Krásnohorského Podhradia, ktorí sa opätovne snažia dosiahnuť rovnaké postavenie a sociálnu akceptáciu.
Príbeh načrtáva históriu multikultúrneho prostredia dediny a regiónu, náhle zasiahnutého zdanlivo nesúvisiacim momentom, požiarom hradu, a v širšom kontexte pomenúva súčasné otázky, ktorým Rómovia na Slovensku čelia. Čítaj viac »

NEMLČME!: BRAVE MISS WORLD

02 05. 2014 Piatok 18:00
dobrovoľné vstupné

Brave Miss World (2013), 91 min., titulky
Izraelskú miss Linor Abargil v roku 1998 znásilnili v talianskom Miláne. Bolo to len pár týždňov pred tým ako sa stala víťazkou Miss World. Po desiatich rokoch sa Linor rozhodne hovoriť o tom, čo prežila a vďaka svojim aktivitám sa stane ambasádorkou boja proti sexuálnemu násiliu. Dokumentárny film zachytáva Linorinu snahu o prelomenie mlčania v tejto téme. Organizuje občianske združenie Nemlčme.

FB event: http://on.fb.me/1rzjto9

MIES. SK

27 04. 2014 Nedeľa 20:00
vstup voľný

Aj architekti maju nárok ísť aspoň raz za mesiac von. Preto je tu Mies. SK, slovenská verzia formátu úspešne fungujúceho vo Viedni a Manchestri, ktorý pozostáva z premietania troch 10 minutových videorozhovorov s ľuďmi z architektonickej brandže, následne spojeného s menšou chillovou afterkou, za účelom vytvorenia platformy na pravidelné stretávanie architektov, študentov architektúry a laickej verejnosti. Čítaj viac »

MIES. SK

30 03. 2014 Nedeľa 20:00
vstup voľný

Aj architekti maju nárok ísť aspoň raz za mesiac von. Preto je tu Mies. SK, slovenská verzia formátu úspešne fungujúceho vo Viedni a Manchestri, ktorý pozostáva z premietania troch 10 minutových videorozhovorov s ľuďmi z architektonickej brandže, následne spojeného s menšou chillovou afterkou, za účelom vytvorenia platformy na pravidelné stretávanie architektov, študentov architektúry a laickej verejnosti.

V nedeľu 30.3. sa v A4 bude konať prvý Screening videorozhovorov formátu Mies. SK Čítaj viac »

FEBIOFEST 2014 // 7. FESTIVALOVÝ DEŇ

27 03. 2014 Štvrtok 17:00
3€ / 2€

17:00 Lyrik r. Arnold Kojnok, 2014, Slovensko, far. + čb, 85 min.
19:00 Hoteliér r. Josef Abrhám ml., 2013, Česko, far., 75 min. 
21:00 Kto je tu riaditeľ?r. Lars von Trier, 2006, Dánsko – Fínsko – Francúzsko – Nórsko – Švédsko – Taliansko, far., 99 min.  Čítaj viac »

FEBIOFEST 2014 // 6. FESTIVALOVÝ DEŇ

26 03. 2014 Streda 17:00
3€ / 2€

17:00 Kauza Cervanová r. Robert Kirchhoff, 2013, Slovensko – Česko, far. + čb, 100 min. - hosť: Robert Kirchhoff (režisér)
19:00 Návrat Agnieszky H.
r. Krystyna Krauze, Jacek Petrycki, 2013, Poľsko – Česko, far., 77 min.  Čítaj viac »

FEBIOFEST 2014 // 5. FESTIVALOVÝ DEŇ

25 03. 2014 Utorok 17:00
3€ / 2€

17:00 Apači r. Thierry de Peretti, 2013, Francúzsko, far., 93 min. 
19:00 Prvá: Magda Husáková Lokvencová r. Zuzana Liová, 2013, Slovensko, far. + čb, 40 min. - hostia: Zuzana Liová (režisérka) a ďalší tvorcovia Čítaj viac »

FEBIOFEST 2014 // 4. FESTIVALOVÝ DEŇ

24 03. 2014 Pondelok 18:00
3€ / 2€

18:00 Eugéniovér. Pavel Štingl, 2013, Česko – Slovensko, far., 76 min. - hosť - Jiří Konečný (producent)
20:00 5 pravidel r. Vavřinec Menšl, 2013, Česko, far., 80 min. - hostia - Vavřinec a Ivo Menšl Čítaj viac »

FEBIOFEST 2014 // 3. FESTIVALOVÝ DEŇ

23 03. 2014 Nedeľa 17:00
3€ / 2€

17:00 Arcibiskup Bezák Zbohom... r. Oľga Záblacká, 2014, Slovensko, far., 90 min. - hostia: Oľga Záblacká (režisérka), Martin Ciel (dramaturg)
19:00 Zuzana Michnová – Jsem slavná tak akorát – r. Jitka Němcová, 2013, Česko, far., 94 min. - hosť: Ivo Krátký (producent) Čítaj viac »

FEBIOFEST 2014 // 2. FESTIVALOVÝ DEŇ

22 03. 2014 Sobota 17:00
3€ / 2€

17:00 Dobrý řidič Smetana r. Vít Klusák, Filip Remunda, 2013, Česko, far., 77 min. 
19:00 Skoro úplně vymyšlený film r. Tereza Kovářová, 2013, Česko, far., 57 min. - hosť:  Tereza Kovářová (režisérka) Čítaj viac »

FEBIOFEST 2014 // 1. FESTIVALOVÝ DEŇ

21 03. 2014 Piatok 17:00
3€ / 2€

17:00 Vězení umění r. Radovan Síbrt, 2012, Česko, far., 97 min.
19:00 Dvojník r. Richard Ayoade, 2013, Veľká Británia, far., 93 min. 
21:00 Big Lebowski r. Joel Coen, 1998, USA –Veľká Británia, far., 117 min.  Čítaj viac »

THE BLANK STARE

01 03. 2014 Sobota 21:00
1€

predpredaj vstupeniek

Premiéra prvého zo série "dokumentárnych" filmov mapujúcich slovenskú elektronickú a experimentálnu scénu, v ktorom sa predstavia András Cséfalvay, Urbanfailure, Triple Sun a Jacques Kustod. Čítaj viac »

MUSIQUE NON-STOP: MOTOR CITY

27 02. 2014 Štvrtok 20:00
dobrovoľné vstupné

Napriek kritickej ekonomickej situácii, v ktorej sa Detroit posledných pár desaťročí nachádza, toto mesto dokázalo byť rodiskom a srdcom viacerých zásadných hudobných žánrov a hnutí. Cez čierny zvuk Motownu, politický protopunk alebo futuristické zvuky techna a elektra, Detroit prepísal dejiny hudby. Históriu,fotky, vplyvy a fakty o Motor City sa vám vo svojej prednáške posnaží sprostredkovať Michal Šuranský.

FB event: http://on.fb.me/1eHtZjR

HUDBA 2013: ČO SA STALO?

23 02. 2014 Nedeľa 19:00
3€

prednáška, projekcia

predpredaj vstupeniek Čítaj viac »

KKKINEČKO

21 02. 2014 Piatok 20:00
2€

(projekcia, party)

predpredaj vstupeniek / 2 € + KINEČKO zdarma
  Čítaj viac »

KINO UŠAMI DANIELA BALÁŽA: MUZIKÁLY II

28 01. 2014 Utorok 20:00
3€

predpredaj vstupeniek

Sound of Music, The Wizard of OZ a speváci a tanečníci na ktorých už nezvýšil čas v novembri. Januárové Kino ušami DB bude opäť na tému muzikály a hudobné filmy.

FB event: http://on.fb.me/1kNfPXz

PETER KONEČNÝ: VEČER NAJZAUJÍMAVEJŠÍCH FILMOV ROKA 2013

15 01. 2014 Streda 20:00
3€

predpredaj lístkov

Peter Konečný (Kinema.sk) spolu s hosťami predstaví filmový rok 2013. Čo pozitívne a čo naopak negatívne pre nás pripravili filmoví tvorcovia v uplynulom roku. Podrobná analýza svetového filmového umenia. Radi sa rozprávame o filmoch a tento večer bude patriť hlavne im.

FB event: http://on.fb.me/1crgE2i

EARLY MELONS 2013

07 12. 2013 Sobota 13:00
2.5€ / 2€

Ako diváci si môžete zakúpiť akreditácie (10 € / študentská 8 €), ktoré umožňujú vstup na všetky projekcie a sprievodné akcie festivalu na mieste konania festivalu alebo vopred rezervovať na info@earlymelons.com. Čítaj viac »

EARLY MELONS 2013

06 12. 2013 Piatok 10:00
2.5€ / 2€

Ako diváci si môžete zakúpiť akreditácie (10 € / študentská 8 €), ktoré umožňujú vstup na všetky projekcie a sprievodné akcie festivalu na mieste konania festivalu alebo vopred rezervovať na info@earlymelons.com.

Všetky filmy sú v originálnom znení s anglickými titulkami.

10:00 // Kreatívne ráno / Creative Morning Jan Gogola st.
https://www.facebook.com/events/1376971239209031
Čítaj viac »

EARLY MELONS 2013

05 12. 2013 Štvrtok 13:00
2.5€ / 2€

Ako diváci si môžete zakúpiť akreditácie (10 € / študentská 8 €), ktoré umožňujú vstup na všetky projekcie a sprievodné akcie festivalu na mieste konania festivalu alebo vopred rezervovať na info@earlymelons.com.

Všetky filmy sú v originálnom znení s anglickými titulkami.

13:00 // The Best Of Fest Anča (47 min.)
Damned (9:15, 2011, UK)
Daj mi šancu / Give me a Chance (3:30, 2012, DEN)
Turniket / Tourniquet (4:06, 2013, USA) Čítaj viac »

5.-8. 12. // EARLY MELONS 2013 / 5. ročník medzinárodného festivalu študentských filmov

05 12. 2013 Štvrtok 13:00
15€ / 12€

predpredaj vstupeniek

EARLY MELONS 2013 / 5. ročník medzinárodného festivalu študentských filmov Čítaj viac »

FILMUJEM, TEDA SOM!

26 11. 2013 Utorok 09:00
dobrovoľné vstupné

9.00-12.00/16.30-21.00 / Filmový festival tvorcov s mentálnym postihnutím Čítaj viac »

NU DANCE FEST: CHOREOGRAPHIC CAPTURES

10 11. 2013 Nedeľa 18:00
vstup voľný

NU DANCE FEST / 8. ročník festivalu súčasného tanca a pohybového divadla / 7.-12.11. / https://www.facebook.com/pages/Nu-Dance-Fest/119617904860445

Projekcia víťazných video dance diel na ICCC 2008-2012 - 35 jednominútových video-dance ocenených prestížnou cenou.

fb event

NU DANCE FEST: VŠMU - TANEC A FILM – DVE MÉDIÁ V POHYBE

08 11. 2013 Piatok 18:00
vstup voľný

NU DANCE FEST / 8. ročník festivalu súčasného tanca a pohybového divadla / 7.-12.11. / https://www.facebook.com/pages/Nu-Dance-Fest/119617904860445

Unikátny projekt FTFa HTF VŠMU: spolupráca medzi filmovým režisérom, choreografom a hudobným skladateľom.

Filmy:
Adelaars, réžia A. Sudorová, choreografia J. Ševčík
Myseľ, réžia M. Kováč, V. Dragonidesová, M. Dlugolinský, V. Gregušová, choreografia V. Dragonidesová
Awakening, réžia Š. Rybár, choreografia P. Dedinský
Čítaj viac »

ARS POETICA: PÁTRANIE PO SUGAR MANOVI / DEBODY

21 10. 2013 Pondelok 18:00
3€ / 2€

18.00 ARS POETICA: PÁTRANIE PO SUGAR MANOVI
Searching for Sugar Man, réžia Malik Bendjellou, SWE/GB 2012, ang. verzia s čes. titulkami, 86 min.

Neuveriteľný, ale pravdivý príbeh rockovej hviezdy 70. rokov, ktorá vo svete nikdy nezažiarila. Keď Rodrigueza objavili producenti v zapadnutom bare v Detroite, boli očarení a presvedčení, že jeho piesne plné silných melódií a prorockých textov mu prinesú povesť najväčšieho hudobníka svojej generácie… Oscar pre najlepší dokumentárny film, Cena BAFTA, Cena divákov a Zvláštna cena poroty MFF Sundance a i.
Čítaj viac »

ARS POETICA: THE BEST OF FEST ANČA 2013 / VEČER POÉZIE / DIGITÁLNA A EXPERIMENTÁLNA PLATFORMA / HIPIERSONIK / SATÉNOVÉ RUKY

19 10. 2013 Sobota 17:00
3€

The Best of Fest Anča, SR, 47 min.
Víťazný výber šiesteho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča prináša na Slovensko deväť kvalitných animovaných filmov zo súčasnej svetovej produkcie. Kolekcia víťazných diel pozostáva z tých najlepších „animákov“ aktuálneho ročníka.

Festival ARS POETICA v ten deň pokračuje týmito podujatiami:
19.00 VEČER POÉZIE
21.00 DIGITÁLNA A EXPERIMENTÁLNA PLATFORMA / poézia a iné médiá
22.00 HIPIERSONIK / koncer poľskej postrockovej formácie
23.00 SATÉNOVÉ RUKY / party

ARS POETICA: SNEH + SNEHULIENKA: INÝ PRÍBEH / VEČER POÉZIE / SKÚMANIE JAVOV / STROON

17 10. 2013 Štvrtok 17:00
3€

Sneh / Snow / La Neige, réžia Ivana Šebestová, FR/SK 2013, 18 min.
Nový slovenský animovaný film prináša príbeh o žene, ktorá čaká na svoju lásku; o mužovi, ktorý v ďalekých krajinách hľadá dokonalú vločku a o snehu, ktorý zahaľuje i roztápa sny… Čítaj viac »

TRANSEUROPA FESTIVAL: INTELIGENTNÁ ENERGETIKA - OD ZÁVISLOSTI K SEBESTAČNOSTI

15 10. 2013 Utorok 17:30
vstup voľný

Pozývame vás na premietanie dokumentu 4. revolúcia, energetická sebestačnosť (Die 4. Revolution - Energy Autonomy, Nemecko 2010), ktorý prináša príspevky vedcov, politikov, aktivistov, ekonómov a podnikateľov do diskusie o budúcnosti energetiky. Na príkladoch priekopníckych projektov z desiatich krajín sveta tvorcovia dokumentu ukazujú, ako môžeme energiu získavať, využívať a distribuovať: od rodín v Mali a Bangladéši, cez revolučné využitie alternatívnych energií v automobilovom priemysle, až po kancelársku budovu v Nemecku, ktorá vyrába viac energie ako sama spotrebuje. Čítaj viac »

MUSIQUE NON-STOP: PREDČASNÝ ZHRN ROKU 2013

19 09. 2013 Štvrtok 20:00
dobrovoľné vstupné

Ako rok 2013 postupuje čoraz ďalej a ďalej a ďalej a ďalej, tak počet albumov, ktoré stoja za to narastá a narastá a narastá a narastá. Preto bude ďalší diel našich pseudointelektuálnych večerov poznačený prizmou zhŕňania a rekapitulovania toho, čo sa počas roku 2013 udialo. Žánrovo neobmedzená cesta bude zahŕňať mená ako Dean Blunt, Kanye West, Pharmakon, David Bowie, Metasplice alebo Dethscalator. Ak nepoznáte čo i len polovicu mien, tak neváhajte prísť, poučiť sa, vypočuť a možno svojim názorom do diskusie zapojiť sa. Ste rozhodne vítaní. Čítaj viac »

MUSIQUE NON-STOP: KRAUTROCK

20 06. 2013 Štvrtok 20:00
dobrovoľné vstupné

Večerná univerzita inšpiratívnej hudby. Prvý zo série posluchových večerov v A4 bude venovaný hudobnému žánru označovanému ako krautrock – nemeckej vlne experimentálnej gitarovej a elektronickej hudby zo začiatku 70. rokov. Jej presah je stále hmatateľný aj v súčasnej hudbe a tak sa vám prednáškou a dokumentárnym filmom posnažíme tento fenomén objasniť, priblížiť a zaradiť do historického a hudobného rámca. O kultových kapelách ako Can, Neu!, Tangerine Dream, Popol Vuh a Harmonia porozpráva Michal Šuranský.
fb event

NAJVÄČŠIE FILMOVÉ CHYBY ALEBO KEĎ SA V HOLLYWOODE POMÝLIA

17 06. 2013 Pondelok 20:00
3€ / 2€

Aj vy si myslíte, že filmy – a hlavne tie Made in Hollywood – sú dokonalé? Že v nich predsa nemôže existovať žiadna, ani len najmenšia filmárska chybička?Tak to potom určite zabudnite na večer filmových chýb so šéfredaktorom portálu kinema.sk Petrom Konečným. Pozrieme sa na skriptové, faktické, technické i iné vtipné chybičky známych filmov.
fb event

O!PLA - FESTIVAL POĽSKÉHO ANIMOVANÉHO FILMU / O!PLA ACROSS BORDERS 2013

09 06. 2013 Nedeľa 20:00
3€ / 2€

Čo myslíte, "O!PLA" z názvu festivalu, označuje po a) vokatív "Ó! Poľská animácia!“ či po b) citoslovce poskoku? Obe odpovede sú správne a naznačujú, že pôjde o defilé súčasného poľského animovaného filmu, ktorého export a exkluzívnu projekciu pásma víťazných filmov festivalu v A4-ke umožnila Animation Across Borders. Poľský animovaný film pre dospelého diváka má dlhú tradíciu a súčasní mladí tvorcovia sa tento trend snažia potvrdiť. Čítaj viac »

POHODOVÝ NICK CAVE

25 05. 2013 Sobota 19:00
5€ / 4€

Večer s Nickom Caveom, festivalom Pohoda a filmovým portálom Kinema.sk. Filmy a hudba výnimočného umelca, ktorý sa predstaví na tohtoročnej Bažant Pohode. Čaká na vás premietanie filmu The Proposition (2005), predstavenie skvelých Nickových videoklipov a špeciálne pripravený hudobný set v podaní Geša z Pohody.

Program:

19.00 The Proposition / Vražedný návrh (2005, réžia: J. Hillcoat, scenár N. Cave, Hudba N. Cave a W. Ellis)

21.00 Videoklipy s prednáškou Petra Konečného Čítaj viac »

ANASOFT LITERA FEST // STROON: NEVESTA MONŠTRA

13 05. 2013 Pondelok 21:00
vstup voľný

Bride of the Monster je originálny názov najlepšieho filmu najhoršieho režiséra všetkých čias Eda Wooda. Večne živý Bela Lugosi si tu zahral doktora Vornoffa, ktorý sa chce zmocniť celého sveta pomocou superarmády vytvorenej z unesených ľudí. Film naživo ozvučí a predabuje Stroon. 

[FJÚŽN]: E.T. - MIMOZEMŠŤAN

21 04. 2013 Nedeľa 20:00
3€ / 2€

E.T. the Extra-Terrestrial, réžia Steven Spielberg, USA, 1982, 115 min.

„E.T. volať domov“. Každému migrantovi sa občas zacnie po rodnej hrude. Zaspomínajte si na osudy najznámejšieho pozemského „cudzinca“. Kultový film, ktorý získal 4 Oscarov. Organizuje [fjúžn] Festival.

fb event

FESTIVAL KRÁTKYCH POĽSKÝCH FILMOV SHORT WAVES

16 04. 2013 Utorok 20:00
3€ / 2€

Piaty ročník súťažného festivalu krátkych filmov poľskej proveniencie Short Waves odštartuje 4. apríla v Poznani a odtiaľ sa rozpŕchne do takmer päťdesiatich európskych miest, od Varšavy cez Berlín po Helsinki, Bratislavu nevynímajúc. O vašu priazeň sa bude v A4 uchádzať deväť súťažných snímok, ktoré boli vybrané zo 150 prihlásených. Bestofka nových poľských kraťasov je všehochuťou hraných, dokumentárnych, animovaných či experimentálnych filmov a i vy môžete rozhodnúť, ktorý z titulov dostane cenu divákov Grand Prix. Čítaj viac »

THE MACHINE WHICH MAKES EVERYTHING DISAPPEAR

14 04. 2013 Nedeľa 18:00
3€ / 2€

Manqana, romelic kvelafers gaaqrobs, réžia Tinatin Gurchiani, Gruzínsko/Nemecko 2012, 97 min. Čítaj viac »

KINEMA: NAJLEPŠIE SVETOVÉ VIDEOKLIPY

25 03. 2013 Pondelok 20:00
3€ / 2€

Poznáte tie zimomriavky z úžasnej symbiózy hudby a obrazu? Keď médium vytvára dokonalý pocit naplnenia. Pre príbehový videoklip je špecifické určité napätie vo vzťahu hudobnej a obrazovej zložky, ktoré výstižným spôsobom formuloval Joseph Vogel: „Hudba má oberať obraz o zvuk, zatiaľ čo vnímaný zvuk je vlastne bez obrazu. Princíp videoklipu, teda počúvanie hudby a vnímanie obrazu vyviera z akejsi fundamentálnej negácie sveta. To, čo vidím, nie je to, čo počujem. To, čo počujem, nezodpovedá obrazu. Takže tam žiadny svet nie je. Čítaj viac »

MOMO / JA SOM BANÍK, KTO JE VIAC...

21 03. 2013 Štvrtok 20:30
3€ / 2€

Momo – 2012, Slovenská republika, far., 30 min. / Réžia: Teodor Kuhn / Scenár: Teodor Kuhn
Kamera: Denisa Buranová / Strih: Braňo Gotthardt / Hudba: Andrej Šeban, Oskar Rózsa, Zóna A / Hrajú: Michal Cvečko, Gregor Hološka, Ela Lehotská, Ľubomír Burg, Attila Mokos, Miro Málek

Momo je film o tom, aké dôležité je mať otca. Keď má mladý chalan problémy so sebaovládaním a agresivitou, ich príčina sa môže zdať omnoho komplikovanejšia, v skutočnosti však za všetko môže jeho pocit osamelosti.


Film bude uvedený spolu s filmom Ja som baník, kto je viac...: Čítaj viac »

POSTŘIŽINY

21 03. 2013 Štvrtok 18:30
3€ / 2€

Postřižiny –1980, ČSSR, far., 93 min. / Réžia: Jiří Menzel / Námet: Bohumil Hrabal – na základe rovnomennej novely / Scenár: Bohumil Hrabal, Jiří Menzel / Kamera: Jaromír Šofr / Strih: Jiří Brožek / Hudba: Jiří Šust / Hrajú: Magda Vášáryová, Jiří Schmitzer, Jaromír Hanzlík, Rudolf Hrušínský, Petr Čepek, Oldřich Vlach, František Řehák, Miloslav Štibich, Alois Liškutín Čítaj viac »

RABÍNKA / VRAHEM Z POVOLÁNÍ - UTRPENÍ SOUDCE KARLA VAŠE

21 03. 2013 Štvrtok 16:00
3€ / 2€

Pásmo (124 min.)

Rabínka – 2012, Slovenská republika, far., 85 min. / Réžia: Anna Grusková / Scenár: Anna Grusková Kamera: Braňo Pažitka, Nataša Dudinski / Strih: Róbert Karovič / Hudba: Oskar Rózsa, Binmatu, Arthur Kestler, Tres Tristes Tango / Účinkujú: Avri Fischer, Gila Fatranová, Alexander Yeshayahu Fleischmann, Katarína Hradská, Eduard Nižňanský Čítaj viac »

KOLIBA / NEMOC TRETEJ MOCI

20 03. 2013 Streda 16:00
3€ / 2€

Pásmo: 20 rokov Slovenska V. (96 min.) (20SK)

Koliba – dokumentárny, 2009, Slovenská republika, far.+čb, 44 min. / Réžia: Zuzana Piussi Scenár: Zuzana Piussi / Kamera: Braňo Špaček / Hudba: Ilja Zeljenka, Svetozár Stračina, Zdeněk Liška / Strih: Jana Vlčková / Účinkujú: Jozef Heriban, Martin Šulík, Dušan Trančík, Martin Šmatlák, Vladimír Ondruš, Viktor Frešo, Róbert Hardonyi, Milan Černák, Václav Macek, Ľubo Roman, Peter Nižňanský, Marian Urban, Martin Ťapák, Ivan Hudec, Maroš Sýkora Čítaj viac »

ABSOLVENTI (SLOBODA NIE JE ZADARMO)

19 03. 2013 Utorok 20:00
3€ / 2€

Absolventi / Sloboda nie je zadarmo - 2012, Slovenská republika, far., 83 min. / Réžia: Tomáš Krupa / Scenár: Tomáš Krupa, Pavol Palárik / Kamera: Ján Kász, Pavol Palárik, Ivo Miko, Martin Čech / Strih: Pavol Palárik / Hudba: Hildur Gudnadóttir, Zoe Keating, Richard Skelton / Účinkujú: Filip Jurković, Pavol Kaniansky, Miroslav Mráz Čítaj viac »

ZÁVOD KE DNU

19 03. 2013 Utorok 18:00
3€ / 2€

Závod ke dnu – 2011, Česká republika, far., 82 min. / Réžia: Vít Janeček / Scenár: Vít Janeček / Kamera: Braňo Pažitka / Střih: Alexandra Gojdičová / Hudba: MIDI LIDI, Účinkujú: Václav Bělohradský, Jan Keller, Ilona Švihlíková, Tomáš Tožička, Richard Wolff Čítaj viac »

DVA NULA

19 03. 2013 Utorok 16:00
3€ / 2€

Dva nula – 2012, Česká republika, far., 108 min. / Réžia: Pavel Abrahám / Scenár: Pavel Abrahám, Tomáš Bojar / Kamera: Jiří Chod / Strih: Šimon Špidla / Účinkujú: Michal Pubanc, Jiří Stehlík, Tomáš Pospíšil, Robert Vild, Antonín Bílek, Petr Bílek, Prokop Bílek, Vítězslav Nguyen, Nhwan Nguyen Tien Čítaj viac »

HON

18 03. 2013 Pondelok 18:00
3€ / 2€

Hon / Jagten, 2012, Dánsko, far., 115 min. / Réžia: Thomas Vinterberg / Scenár: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm / Kamera: Charlotte Bruus Christensen / Strih: Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud / Hudba: Nikolaj Egelund / Hrajú: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp, Lasse Fogelstrøm, Susse Wold, Anne Louise Hassing, Lars Ranthe, Alexandra Rapaport Čítaj viac »

BUBLINA / NOVÝ ŽIVOT

17 03. 2013 Nedeľa 21:00
3€ / 2€

Bublina – r. Mária Oľhová, SR, 2012, far., 8 min. , animovaný, 2012, Slovenská republika, far., 8 min. / Réžia: Mária Oľhová Scenár: Ivan Bobčík / Kamera: Mária Oľhová / Strih: Tereza Mikulášová Hudba: Tomáš Gregor / Animácia: Mária Oľhová

Voda zblíži muža a ženu, stane sa im prekážkou a narodí sa v nej dieťa, ktoré ich opäť spojí.
  Čítaj viac »

TMÁŘ A JEHO ROD ANEB SLZAVÉ ÚDOLÍ PYRAMID

17 03. 2013 Nedeľa 17:00
3€ / 2€

2011, Česká republika / Slovenská republika, far., 199 min. / Réžia: Karel Vachek Scenár: Karel Vachek / Kamera: Karel Slach / Strih: Renata Pařezová / Hudba: archívna Účinkujú: Oldřich Nový, Egon Bondy, Erich von Däniken, George Eashkara, Yoshimasu Gozo, Zdeněk Hajný, Iveta Hudáková, Miloš Jesenský, Barack Obama Čítaj viac »

VÁŇA

17 03. 2013 Nedeľa 15:30
3€ / 2€

2012, Česká republika, far., 75 min. / Réžia: Jakub Wagner / Scenár: Jakub Wagner / Kamera: Viktor Smutný / Strih: Šimon Hájek / Hudba: Ondřej Soukup Účinkujú: Josef Váňa, Pavla Váňová, Josef Váňa ml., Josef Bartoš, Jan Surovčák, Jan Korpas, Roman Valach, David Jindra Čítaj viac »

LISTY PREZIDENTOVI / OCHRANA ÚRADU / TAKÁ MALÁ PROPAGANDA

17 03. 2013 Nedeľa 14:00
3€ / 2€

Pásmo: 20 rokov Slovenska II. (81 min.) (20SK):

Listy prezidentovi – dokumentárny film, r. Lenka Moravčíková, SR, 1998/99, far., , 34 min. / Réžia: Lenka Moravčíková Scenár: Lenka Moravčíková / Kamera: Ján Meliš / Strih: Ivo Brachtl

Portréty ľudí, ktorí sa so svojimi životnými ťažkosťami obracajú na hlavu štátu.

Ochrana úradu – dokumentárny, 1998/99, Slovenská republika, far., 20 min. / Réžia: Marko Škop Scenár: Marko Škop / Kamera: Ján Meliš / Strih: František Krähenbiel Čítaj viac »

KLIP

15 03. 2013 Piatok 20:00
3€ / 2€

Klip, 2012, Srbsko, far., 100 min. / Réžia: Maja Miloš / Scenár: Maja Miloš / Kamera: Vladimir Simić / Strih: Stevan Filipović / Hudba: Ognjen Popić, Zoran Maksimović
Hrajú: Isidora Simijonović, Vukašin Jasnić, Sanja Mikitišin, Jovo Maksić, Monja Savić
Čítaj viac »

MEDVEDÍK

15 03. 2013 Piatok 18:00
3€ / 2€

10 timer til paradis2012, Dánsko, far., 92 min., Réžia: Mads Matthiesen, Scenár: Mads Matthiesen, Martin P. Zandvliet / Kamera: Laust Trier Mørk / Strih: Adam Nielsen

Hudba: Sune Martin / Hrajú: Kim Kold, Lamaiporn S. Hougaard, Elsebeth Steentoft, David Winters, Barbara Zatler, John Winters Čítaj viac »

WeC VEREJNÁ / PEVNOST

15 03. 2013 Piatok 16:30
3€ / 2€

Pásmo (95 min.)

2012, Slovenská republika, far., 25 min. / Réžia: Katarína Hlinčíková / Scenár: Katarína Hlinčíková / Kamera: Denisa Buranová / Strih: Peter Morávek / Hudba: Miro Tóth

To, ako sa ľudia a úrady správajú voči svojmu prostrediu veľa vypovedá o tom, v akom stave sa nachádza celá krajina. V prípade filmu WeC verejná sú interpretačným prostredím stavu kultúry verejné toalety z rôznych sociálne diferencovaných prostredí.

Trailer TU Čítaj viac »

FEBIOFEST 2013 / filmový festival

15 03. 2013 Piatok (All day)
3€ / 2€

15. - 21. marec (okrem soboty 16. marca)

Dvadsiaty ročník Medzinárodného filmového festivalu FEBIOFEST predstaví to najlepšie a najnovšie zo slovenskej, českej a svetovej filmovej tvorby. Čaká vás štrnásť programových sekcií, sútaž krátkych filmov krajín V4, diskusie so zaujímavými tvorcami, Noc s Postřižinami a bohaté sprievodné podujatia. Navyše si môžete o všetkom podebatovať v príjemnom prostredí festivalovej kaviarne A4.

Info o festivalovom programe v A4 nájdete na webe A4 a stránke Febiofestu TU.

HUDBA 2012: SOUNDTRACKY KU KONCU SVETA

12 03. 2013 Utorok 20:00
3€ / 2€

Tak ako aj minule, hudobní publicisti Pavel Klusák, Aleš Stuchlý a Karel Veselý budú rozplietať súvislosti a príbehy hudobného diania za posledný rok. Výročný večer sa skladá z videoprojekcií, zvukov, konšpiračných teórií, vyznaní, odhalení, rituálneho lobingu a overených informácií. Ako zneli soundtracky ku koncu sveta? Kam spejú štýly vo víre queeru? Čo biznis? Čo kríza? Producenti z obývačky, indie filharmónia, možno i spoločný spev! Čítaj viac »

KINEČKOlab (O HUDBE V AMATÉRSKYCH FILMOCH)

22 02. 2013 Piatok 19:00
3€ / 2€

KINEČKOlab ponúka hraný film Ivora Bauera a Lukáša Pazeru “BORDEL ADVOCAAT”. Čiernobiela sonda do medziľudských vzťahov vzdáva poctu režisérovi Aki Kaurismakimu, ktorý tvorcov bez pochýb v mnohom inšpiroval. Dôraz na vykreslenie vnútorného sveta hlavných hrdinov, expresívna kamera a originálna filmová hudba – výsledkom je dielo, na ktoré určite ľahko nezabudnete. Po premietaní pokračujeme diskusiou o fenoméne hudby vo filmoch. Čítaj viac »

KINEČKOsníva V A4

15 02. 2013 Piatok 19:00
3€ / 2€

Otvorenie novej sezóny časopisu KINEČKO spojené s prestavením celoročnej koncepcie fokusu na národné kinematografie a predovšetkým nového brazílskeho čísla. Súčasťou programu bude verejné počúvanie rozhlasovej hry Macunaíma (na motívy brazílskej novely Maria de Andrade, réžia: Eva Križková), premietanie krátkych brazílskych filmov a brazílska párty pod taktovkou DJ-a Miletičku.

Filmový line-up: Čítaj viac »

KINOKULT: METROPOLIS SO ŽIVÝM HUDOBNÝM DOPROVODOM DALIBORA KOCIÁNA (STROON) + HOSTIA

13 02. 2013 Streda 20:00
5€

Réžia Fritz Lang, hrajú Alfred Abel, Brigitte Helm, Rudolf Klein-Rogge, Fritz Rasp, Theodor Loos, Curt Siodmak, Fritz Alberti, Grete Berger Čítaj viac »

VEČER NAJZAUJÍMAVEJŠÍCH FILMOV ROKA 2012

21 01. 2013 Pondelok 20:00
3€ / 2€

Peter Konečný (Kinema.sk) spolu s hosťami predstaví filmový rok 2012. Čo pozitívne a čo naopak negatívne pre nás pripravili filmoví tvorcovia v uplynulom roku. Podrobná analýza svetového filmového umenia. Radi sa rozprávame o filmoch a tento večer bude patriť hlavne im.

fb event

CINEMATIK + A4: SIGUR RÓS – VALTARI FILM EXPERIMENT

09 12. 2012 Nedeľa 20:00
2€

Islandská skupina Sigur Rós vydala v máji tohto roku nový album Valtari. Zároveň oslovila 12 režisérov, aby nakrútili krátke filmy inšpirované skladbami z albumu. Táto kolekcia sa bude na celom svete premietať počas jedného víkendu. Festival Cinematik v spolupráci s A4 počas takmer dvoch hodín predstaví „minimálne 17“ oficiálnych i fanúšikmi nakrútených filmov. Medzi režisérmi sú uznávaní nezávislí tvorcovia ako John Cameron Mitchell (Shortbus), Alma Har’el (viacero videoklipov Beirut), alebo Ramin Bahrani (Man Push Cart, Chop Shop). Čítaj viac »

AZYL: HOROROVÉ POVIEDKY

05 12. 2012 Streda 20:00
vstup voľný

Azyl pozýva do A4 na krátke filmy s hororovou tématikou. Prvé dve poviedky z cyklu "Strach" odpremietame už prvú stredu v mesiaci. Nebojte sa prísť!

Uvidíte:

MONSTER PROCES (r. Milan Balog), trailer: http://www.azyl.zeroone.sk/v/43/1336.html

INTERVIEW (r. Peter Magát), trailer: http://festival.azyl.sk/v/43/1335.html Čítaj viac »

AKO TO TIE KOMERČNÉ FILMY ROBIA? PRAVIDLÁ A KLIŠÉ MAINSTREAMOVEJ KINEMATOGRAFIE

03 12. 2012 Pondelok 20:00
3€ / 2€

Ako to tie komerčné filmy robia? Pravidlá a klišé mainstreamovej kinematografie

Sme infikovaní Hollywoodom. Filmoví ľudia nekašlú, nekýchajú (výnimkou je alergia), nesmrkajú a nikdy neprejavujú príznaky nejakej choroby – pokiaľ áno, tak to znamená ich blízku smrť. Hlavne kašeľ je neklamným znakom neodvratného konca. Zvláštne? Ale vo filmovom svete štandardné. Aj toto je jedno z klišé nielen americkej kinematografie. Prehľad scenáristického, formálneho a trailerového klišé predstaví šéfredaktor filmového portálu kinema.sk Peter Konečný.

OD FICA DO FICA (ZUZANA PIUSSI)

20 11. 2012 Utorok 20:00
dobrovoľné vstupné

LEN NA POZVÁNKY!

Distribútor: LEON Productions
Druh: Dokumentárny film
Žáner: Politický dokument
Dĺžka: 82 min.
Námet, scenár, réžia: Zuzana Piussi
Strih: Marek Šulík
Producent: Mario Homolka
LEON Productions a Ultrafilm
Noticka: od volieb k voľbám Čítaj viac »

JEDEN SVET (filmový festival)

29 11. 2011 Utorok 16:30
12€ / 2.5€

Združenie Človek v ohrození vám prináša už 12. ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet s podtitulom "Svet v sieti". Svet v sieti nie je lapený, ale prepojený a slobodnejší.

Syndikovať obsah