Koncert

Splnený zem, Mikoo, Troi Boglesseoure / Wolf Solent

27 10. 2018 Sobota 20:00
7€ / 5€

Večer “posunutého pesničkárstva” uvedie tri osobité autorské projekty.

  Čítaj viac »

52 Hertz Whale, Shallov

20 10. 2018 Sobota 20:00
6€ / dobrovoľné vstupné
We shall love a lot of people - tak sa volá spoločné turné dvoch spriaznených bratislavských projektov. Po dvoch týždňoch v Poľsku, Česku a Nemecku zahrajú svoj posledný tohtoročný koncert práve v A4. 52 Hertz Whale je post-punková zostava, ktorej tvorba pripomenie kapely ako Preoccupations, Interpol alebo Mewithoutyou.
 
Je nahnevaná, divoká a melancholická, preplnená energiou a netrpezlivosťou. K tomu Shallov., temné, lesklé, inštrumentálne pasáže plné energie a špiny.

Impro Café

06 10. 2018 Sobota 20:00
dobrovoľné vstupné

Nepravidelný cyklus koncertov v A4 Kafé zameraný na improvizovanú hudbu a hudobné kolaborácie pokračuje.

  Čítaj viac »

Novotvar 2018 Medzinárodný literárny festival / Platforma Dni slovenskej literatúry / Ruce naší Dory

05 10. 2018 Piatok 21:00
5€

Výkvet pražského undergroundu po prvýkrát v Bratislave.

 

Kyoka (JP/DE), Tsembla (FI), Chaosdroid (RO/SK)

02 10. 2018 Utorok 20:00
8€ / 7€
Vyhľadávaná japonská producentka Kyoka, výrazná postava zásadného nemeckého vydavateľstva Raster Noton, prináša svoje "broken pop-beat" glitchové rytmy po prvýkrát aj na Slovensko. Z detských experimentov s kazetovými magnetofónmi sa jej záujem čoskoro presunul k syntetizátorom, sekvencerom a ďalšej elektronike, no ostala netradičná a precízna práca s pulzujúcimi, až tanečnými rytmickými štruktúrami.
 
Tsembla je švédsko-fínska umelkyňa Marja Kristina Ahti.

Polish Jazz 1918 - 2018

21 09. 2018 Piatok 20:00
6€ / 5€

Młynarski-Masecki Jazz Band, Wacław Zimpel solo, Wacław Zimpel & Tomáš Prištiak (Tante Elze)

  Čítaj viac »

Veľké otvorenie: John Chantler, Ssaliva, Lautbild, Vritti

08 09. 2018 Sobota 20:00
7€ / 6€

Príďte s nami osláviť otvorenie už 15. sezóny A4! Nachystali sme pre vás spektakulárny večer, prezentujúci rôzne tvorivé prístupy k súčasnej elektronike: viackanálový zvuk, audiovizuálnu performance, experiment, improvizáciu aj presahy do (post)klubovej hudby.

||||||||||||||||||

JOHN CHANTLER (AUS/SWE)
Čítaj viac »

Miroslav Tóth: Záhada tyče

19 06. 2018 Utorok 20:00
6€ / 5€

Hudba a libreto M. Tóth, réžia a svetelný dizajn J. Komárek, asistent réžie L. Mirvald, scéna a kostýmy L. Kuchareková, B. Formanová, obsadenie I. Adreeva, J. Wernerová, Z. Psotková, P. Kočiš, Samčo, brat dážďoviek, N. Kornetová, A. Miltner a L. Kašiarová, Musica false et fica ensemble pod vedením M. Tótha: M. Jermář, G. Kováts, V. Kapusi, M. Kuna, P. Magyar, D. Lévay, M. Dymny, P. Katina, Á. Móser, L. Novosedlíková, Á. Porteleki

...neriešitelnosť existencie opernej bytosti počas pobytu na inej planéte v trinástich obrazoch... Čítaj viac »

Rian Treanor & Nakul Krishnamurthy (UK, IN), 16 Colours (SK)

09 06. 2018 Sobota 20:00
6€ / 5€

Priaznivci rytmických dekonštruktérov ako SND, Evol či Lorenzo Senni, pozor! Aj na Slovensku zažijeme prelomovú spoluprácu britského elektronika Riana Treanora s indickým skladateľom Nakulom Krishnamurthym, ktorá prepája princípy indickej klasickej a radikálnej počítačovej hudby. Z algoritmického sekvencovania využívajúceho nepravidelné metrá vyrastá fascinujúci, rytmicky pulzujúci vesmír. Čítaj viac »

Listen To Girl (NO), Miloško Šiesty (SK)

08 06. 2018 Piatok 20:00
5€ / 4€

Nápadité aj zvodné pesničkárstvo v podaní Listen To Girl (predtým Girl) je sviežim
stelesnením žánru, kde na úspech stačí len talent, gitara a dva hlasy. Christian Winther a Ina Sagstuen sú mladé zjavy vitálnej nórskej scény, u nás už známe aj z projektov Monkey Plot a Ich Bin N!ntendo. Nezapierajú inšpiráciu menami ako Beck, Yo La Tengo, Gal Costa či Jenny Hval, ale znejú inak a osobito. Čítaj viac »

Bintahaha (FR), Alley Catss (HU), BZGRL (UK/SK)

20 05. 2018 Nedeľa 20:00
6€ / 5€

Nedeľa / 20.00 / koncert / 6 € na mieste / 5 € predpredaj

Vizionárske audiofilstvo, virtuálna realita, postklubová posthumanistická posthudba: pripravte sa na prvý medzinárodný večer defragmentácie vašich pamäťových diskov. Parížan Bintahaha sa inšpiruje hororovou vizualitou, ktorou si zdôvodňuje svoju posadnutosť svetom fantasy a chaosu. Jeho fascinujúce digitálne zvukové krajiny sú zaseknuté medzi popkultúrou a futuristickými výhonkami čohosi podivného. Čítaj viac »

Žadan & Sobaki

19 05. 2018 Sobota 21:00
5€ / vstup voľný

Sobota / 21.00 / koncert / 5 € / pre návštevnikov festivalu BRaK vstup voľný

Punkovo-rock'n'rollová smršť z východnej Ukrajiny so spevákom Serhijom Žadanom, aktuálne najväčšou hviezdou súčasnej ukrajinskej literatúry. Koncert je sprievodným podujatím Bratislavského knižného festivalu BRaK a koná sa pri príležitosti uvedenia slovenského prekladu Žadanovej knihy Hymna demokratickej mládeže.

Organizuje OZ BRAK.
 

FACEBOOK EVENT

Burgr / Pjoni

11 05. 2018 Piatok 20:00
7€ / 5€

Krst CD "Výletné lode" + krst knihy textov Ľ. Burgra "Za naším blokom"
Piatok / 20.00 / koncert / 7 € / 5 € študenti

“Za naším blokom, deti sa hrajú s bodliakmi. Kto koho trafí, ten v podstate vyhráva. …. Dofrasa. Mama ma volá, aby som išiel domov na obed. No ta to som zvedavý, čo zas mama navarila. Dofrasa.”
Texty, ktoré spolu s Ali Ibn Rachid zmenili mnohým život. Teraz v jednej knihe. A úplné novinky v zložení Burgr / Pjoni.
 

FACEBOOK EVENT Čítaj viac »

Sensorium A/V w/ Lanark Artefax (Whities / UIQ) / Tomáš Prištiak

04 05. 2018 Piatok 21:00
10€ / 8€

Sensorium A/V w/ Lanark Artefax (Whities / UIQ) / Tomáš Prištiak
Piatok / koncert / 21.00 / 10 € / 8 € predpredaj
Čítaj viac »

The Space Lady (US), Kateřina Zochová (CZ)

28 04. 2018 Sobota 20:00
7€ / 5€

Američanka Dietrich Schneider aka The Space Lady začínala v 70. rokoch doznievajúcej hippie éry ako pouličná hudobníčka. Dnes je opäť na cestách: v povestnej vesmírnej helme spieva a na kultovom syntetizátore značky Casio hrá futuristické covery známych songov aj vlastné piesne, ktoré vás dostanú svojou bezprostrednosťou. Či už ide o space music, synth pop, psychedelic pop alebo outsider music, The Space Lady s jej svojsky poňatým posolstvom "mieru a harmónie" je len jedna. Čítaj viac »

Impro Café: Miman (NO)

17 04. 2018 Utorok 21:30
4€

Nórske trio, ktoré je práve na turné k svojmu debutovému albumu, patrí k najzaujímavejším zjavom na mladej škandinávskej scéne “inej” hudby. Huslista Hans Kjorstad, gitarista a klarinetista Andreas Røysum a hráč na basu a syntetizátor Egil Kalman vo svojich komorných “inštrumentálnych pesničkách” nápadito spájajú jazz, nórsku (ale aj inú) ľudovú hudbu aj súčasnú klasiku a minimal s improvizovanou hudbou.

FACEBOOK EVENT Čítaj viac »

Pisitakun (Thai), Kabal (Sk)

23 03. 2018 Piatok 20:00
4€ / 3€

PISITAKUN je multidisciplinárny umelec pôvodom z thajského Bangkoku. Vizuálnemu umeniu a hudbe sa plnohodnotne venuje asi od roku 2014. Vo svojej tvorbe kombinuje rôzne médiá, experimentuje so syntetickými zvukmi alebo naopak s tradičnými hudobnými nástrojmi a inšpiráciu čerpá napríklad aj z historických udalostí. V roku 2016 dokončil album Black Country, ktorý rieši potemnelú situáciu a rozpoltenosť krajiny, v ktorej žije.
Čítaj viac »

die Angel (FI, DE), Odpał (SK)

14 03. 2018 Streda 20:00
8€ / 6€

Ilpo Väisänen, kedysi polovica kultových Pan Sonic a Dirk Dresselhaus aka Schneider™ nahrali na jeseň ôsmy spoločný album, tentoraz pod zľahka pozmeneným menom die Angel. Špinavé, obnažené rytmy, ale aj pulzujúce drónové vlnoplochy dvoch zásadných postáv svetovej elektroniky rozvibrujú sálu A4 opäť po desiatich rokoch. Ich strohá, ale pôsobivá hudba je vždy čisto "instatne skomponovaná", čo vlastne znamená improvizáciu. Čítaj viac »

KRAA! #5: Festival skutočne súčasnej hudby

03 03. 2018 Sobota 19:00
6€ / 5€

Sobota / 19.00 / koncert / 5 € predpredaj / 6 € na mieste

БРАДА, Džumelec, Jano Doe, Line Gate, Matra, Mrkva/Bolka, t16c, urbanfailure, Vrtačky po desáté hodině

  Čítaj viac »

Zs /USA/, Tigris Argentum /SK/

06 02. 2018 Utorok 20:00
6€ / 5€

Newyorská smršť po nejakom čase opäť na Slovensku. Zs, to je saxofónový inovátor Sam Hillmer (hral v novembri na NEXTe ako Diamond Terrifier), gitarista a elektronik Patrick Higgins a bubenícky mág Greg Fox (Liturgy, Guardian Alien). Koncerty Zs, ktorí spolupracovali s Christianom Wolffom, Gang Gang Dance, Animal Collective, ale aj s The Flying Luttenbachers, spravidla znamenajú ťažko zaraditeľný, no rovnako neľahko zabudnuteľný rituálny zážitok. Prvky súčasnej klasiky, free jazzu, minimalizmu, alternatívneho rocku či noisu sa celkom prirodzene spájajú do čohosi nového. Čítaj viac »

Fero Király: To Fix the Engine

02 02. 2018 Piatok 20:00
3€

Autorský projekt Fera Királya, ktorý skúma interakciu akustického nástroja s “custom live” elektronikou. Projekt v podobe jednoliateho hudobného kusu, pracuje s klavírom nielen ako hlavným zdrojom zvuku, ale posúva ho aj do polohy experimentálneho ovládača.

Vznik predstavenia podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia​.

FACEBOOK EVENT

Impro Café: Doneda/Myhr, Dugovič/Krupa/Matejka

31 01. 2018 Streda 20:00
dobrovoľné vstupné

Štart novej série experimentálnych hudobných večerov venovaných improvizácii, spoluprácam a hľadaniu nových zvukov, ktorá je nenásilným pokračovaným cyklu Open Stage. Akustické nástroje vo virtuóznych rukách dvojice dokonale zohratých improvizátorov: pripravte sa na rozšírené hráčske techniky, vrstvenie zvukových textúr, hľadanie nového jazyka. Francúzsky saxofonista Michel Doneda a Nór Adrian Fiskum Myhr na kontrabase spolu hrávajú v rôznych obsadeniach už mnoho rokov. Čítaj viac »

14 rokov A4 / Aïsha Devi, Isama Zing

19 01. 2018 Piatok 20:00
7€ / 6€

Takmer presne pred štrnástimi rokmi sa v A4 po prvýkrát začali diať veci a dejú sa v ňom dodnes. Výročie síce nie je okrúhle, ale to neznamená, že sa narodeniny nepatrí poriadne osláviť. Pri tejto príležitosti k nám zavíta švajčiarska elektronická diva, hudobníčka a speváčka Aïsha Devi. Jej vystúpenia s tanečnou energiou mávajú až rituálny a spirituálny nádych. Známa je tiež vizuálne výraznými a teatrálnymi videoklipmi, ktorých atmosféru zažijeme aj v rámci aktuálnej šou s live projekciou. Čítaj viac »

VENI 30 (2)

16 12. 2017 Sobota 20:00
4€

Koncert pri príležitosti 30. výročia založenia súboru VENI ensemble

Program: La Monte Young: Composition 1960 #7, Daniel Matej: MORSeARIA, Karlheinz Stockhausen: Aus den sieben Tagen (výber), Terry Riley: In C.

Účinkuje VENI ensemble / VENI ACADEMY, umelecký vedúci a dirigent Daniel Matej Čítaj viac »

Fuego (ES)

09 12. 2017 Sobota 20:00
4€
Fuego je sólový projekt španielského Kodančana menom Nacho Córdoba, nadväzujúci na historickú tradíciu elektronickej hudby typu BBC Radiophonic Workshop či Éliane Radigue.

Cluster ensemble: 50 60 70 (Burlas, Matej, Adamčiak)

05 12. 2017 Utorok 20:00
6€ / 4€

Diela troch generácií slovenských skladateľov na jednom pódiu: Daniel Matej, Martin Burlas, Milan Adamčiak, v obsadení klavír, syntetizátor, elektrický organ, saxofón, klarinet, flauta, marimba, bicie, elektronika. Zažite domáci hudobný export, ktorý Cluster pred mesiacom predstavil v New Yorku. Interdisciplinárna umelecká skupina Cluster ensemble vznikla v roku 2008 okolo kľúčovej postavy slovenského hudobníka Ivana Šillera. Súbor sa venuje predovšetkým interpretácii diel súčasných skladateľov a hudobných osobností 20. Čítaj viac »

Medzinárodny literárny festival / 100 Múch

01 12. 2017 Piatok 22:00
7€ / 5€

Banskobystrická legenda opäť v Bratislave.

Organizuje OZ Vlna.

KÚPIŤ VSTUPENKY

FACEBOOK EVENT

Urbsounds and friends in noise

28 11. 2017 Utorok 20:00
5€

Mei Zhiyong (CN), Ni Ko (CH), Urbanfailure (SK), g# (SK) Čítaj viac »

NEXT 2017: 18. ročník festivalu súčasnej hudby *

25 11. 2017 Sobota 19:00
35€ / 8€

Štyri dni vzrušujúcej hudby našej doby: od pionierov elektroakustickej tvorby cez virtuózne improvizácie až po vizionársku elektroniku na pomedzí klubovej hudby a experimentálny metal. NEXT prináša už po osemnásty raz nové a svieže prístupy v aktuálnej svetovej aj domácej hudbe so žánrovým nadhľadom.

Cena: 8, 10, 35 € Čítaj viac »

NEXT 2017: 18. ročník festivalu súčasnej hudby *

24 11. 2017 Piatok 19:00
35€ / 8€

Štyri dni vzrušujúcej hudby našej doby: od pionierov elektroakustickej tvorby cez virtuózne improvizácie až po vizionársku elektroniku na pomedzí klubovej hudby a experimentálny metal. NEXT prináša už po osemnásty raz nové a svieže prístupy v aktuálnej svetovej aj domácej hudbe so žánrovým nadhľadom.

Cena: 8, 10, 35 € Čítaj viac »

NEXT 2017: 18. ročník festivalu súčasnej hudby *

23 11. 2017 Štvrtok 19:00
35€ / 8€

Štyri dni vzrušujúcej hudby našej doby: od pionierov elektroakustickej tvorby cez virtuózne improvizácie až po vizionársku elektroniku na pomedzí klubovej hudby a experimentálny metal. NEXT prináša už po osemnásty raz nové a svieže prístupy v aktuálnej svetovej aj domácej hudbe so žánrovým nadhľadom.

Cena: 8, 10, 35 € Čítaj viac »

NEXT 2017: 18. ročník festivalu súčasnej hudby *

22 11. 2017 Streda 19:00
35€ / 8€

Štyri dni vzrušujúcej hudby našej doby: od pionierov elektroakustickej tvorby cez virtuózne improvizácie až po vizionársku elektroniku na pomedzí klubovej hudby a experimentálny metal. NEXT prináša už po osemnásty raz nové a svieže prístupy v aktuálnej svetovej aj domácej hudbe so žánrovým nadhľadom.

Cena: 8, 10, 35 € Čítaj viac »

Utopian Blues III: Belorukov – Hyvärinen – Sőrés (RU/FI/HU)


19 11. 2017 Nedeľa 20:00
vstup voľný

Ilia Belorukov (Sankt-Petersburg) – altsaxofón, flautofón, objekty, elektronika

Lauri Hyvärinen (Helsinki) – gitary, efektové pedále, objekty


Zsolt Sőrés (Budapešť) – 5-strunová viola, elektronika, objekty, hlas
 Čítaj viac »

Fiordmoss (CZ) + For You Katrina (SK)

15 11. 2017 Streda 20:00
8€ / 6€

Osobitá a potemnelá indiepopová zostava Fiordmoss vyráža na turné s čerstvou platňou Kingdom Come. Svoju novinku spolu s nimi predstaví aj takisto v Berlíne usadený Ján Ďurina so svojím rituálno-extatickým audiovizuálnym projektom For You Katrina.

KÚPIŤ VSTUPENKY Čítaj viac »

”UTOPIAN BLUES” II: Ex You feat. Zsolt Sőrés (RS/HU)

28 10. 2017 Sobota 20:00
vstup voľný

Milan Milojković (DIY electronics), László Lenkes (gitara, objekty), Filip Đurović (pozauna, perkusie), feat. Zsolt Sőrés (5-strunová viola, elektronika, objekty, hlas) Čítaj viac »

Vlna naživo 2017 / Ján Boleslav Kladivo: Matterhorn

26 10. 2017 Štvrtok 20:00
10€ / 8€

Hudobný skladateľ a textár Ján Boleslav Kladivo zahrá svoj nový koncertný program. Príďte si vypočuť jeho piesňovú tvorbu od debutu Nahá až po aktuálny album Matterhorn. Na basgitare a barytónovej basgitare ho bude sprevádzať Kamil Grebeň.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

FACEBOOK EVENT

Lichens (USA), Charon (SK)

23 10. 2017 Pondelok 20:00
8€ / 6€

Tvár z minulomesačnej titulky časopisu Wire priamo a naživo v A4. Brooklynský performer, skladateľ a vokalista Robert Aiki Aubrey Lowe zvaný tiež Lichens je nielen šamanom modulárnych syntetizátorov, ktoré ovláda skutočne do hĺbky, ale jeho hypnotické vystúpenia mávajú aj veľmi osobný a intímny ráz. Od meditatívnych plôch až k melodickým rozkladom a spevom, pripomínajúcim rituálnu hudbu akejsi neznámej civilizácie, Lowe rozhodne patrí k najosobitejším postavám na svetovej scéne. Nový dvanásťpalec mu vydal v lete label DDS, za ktorým stoja ďalší známi elektronici Demdike Stare. Čítaj viac »

Pohoda párty / Lola Marsh - VYPREDANÉ

18 10. 2017 Streda 20:00
40€ / 35€

Koncert je už vypredaný.

Jesenná Pohoda párty bude hostiť u nás azda najobľúbenejšiu kapelu z Blízkeho východu – Lola Marsh. Začiatkom júna vydali debut Remember Roses a sme veľmi radi, že ho predstavia aj fanúšikom na Slovensku. Spolu s nimi zahrá veľmi príjemná domáca kapela Tolstoys, ktorá si nás získala výborným zvukom, nezameniteľným hlasom speváčky Ely a príjemným mixom dream popu a akustickej hudby.

Organizuje festival Pohoda.

Shabazz Palaces (US), Ink Midget (SK)

17 10. 2017 Utorok 20:00
12€ / 9€

Vizionársky hip-hop voľnej formy zavíta na Slovensko naozaj v najlepšej forme: seattleské duo Shabazz Palaces označované za „gangsta rap z vesmíru“ má tento rok na konte dokonca dva čerstvé albumy na labeli Sub Pop (Nirvana, pamätáte?). Tie rovnako ako ich koncertná šou ponúkajú nekonformné texty a originálne hudobné podklady, ktorým nechýba tribálna nástojčivosť. Ishmael Butler a Tendai Maraire sú nepokojným prevtelením afrofuturizmu v 21. Čítaj viac »

HUGAR & Ecetera BAND

15 10. 2017 Nedeľa 20:00
8€ / 6€

Výnimočné spojenie "hudby ostrova" s "hudbou Malých Karpát". Islandská kapela Hugar a slovenské hudobné zoskupenie Ecetera band odohrajú 15. októbra spoločný dvojkoncert v A4 - priestor súčasnej kultúry. Čítaj viac »

Panáčik O (gesamtkunstwerk)

07 10. 2017 Sobota 20:00
vstup voľný

Panáčik je audiovizuálna platforma, kombinujúca hudbu, film, video, súčasný tanec, divadlo a performance, za ktorou stojí Tomáš Moravanský. Projekt je založený na konceptuálnej tvorbe a spolupráci viacerých umelcov. Ešte nevšednejšie ako Panáčikove videá s dekadentným nádychom, výraznými vokálmi a elektronickým i živým aranžmá sú vystúpenia, ktoré sa postupne vyformovali z koncertu na performance. Čítaj viac »

”UTOPIAN BLUES” I: Zsolt Sőrés

04 10. 2017 Streda 20:00
vstup voľný

Zsolt Sőrés /Ahad/ (HU): My First Art Brut Symphony – New Sequences "Solo sonic drone & noise performance" pre hlas, 5-strunovú violu a elektroniku Čítaj viac »

ZGB (CH / FI / IT)

29 09. 2017 Piatok 20:00
5€ / 4€

Flautista Alex Riva, gitarista Mikael Szafirowski a Dario Fariello na saxofónoch: to je medzinárodná zvukotvorná zostava, ktorá si hovorí ZGB. Nápadité improvizujúce trio v nie tak úplne obvyklom obsadení znie pozoruhodne už z nahrávok, ale hlavne ho treba vidieť naživo. Ako sa na riadnych improvizátorov patrí, ich koncerty bývajú vždy iné, ale vždy plné napätia a prekvapivých zákrut. Čítaj viac »

Jérôme Noetinger & Aude Romary (FR), Michal Paľko (SK)

14 09. 2017 Štvrtok 20:00
7€ / 5€

Delikátne & virtuózne elektroakustické rošambo pre všetkých hudobných kajšmentke. Jérôme Noetinger, hudobník-improvizátor, filmár, vydavateľ a organizátor, známy ako člen multimediálneho kolektívu Metamkine, patrí už dlhoročne k určujúcim zjavom francúzskej experimentálnej elektroniky. K jeho obľúbeným nástrojom patrí páskový magnetofón, ale aj ďalšie prístroje vrátane ozvučených objektov bežného života. Už zo tri roky s ním účinkuje v svižnom duu violončelistka Aude Romary, ktorá je rovnako doma v klasike aj improvizovanej hudbe. Čítaj viac »

OTVORENIE SEZÓNY: Keiji Haino (JP), Hlukár (SK)

04 09. 2017 Pondelok 20:00
12€ / 10€

Mysteriózny hudobník, psychedelickým rockom, free jazzom, noisom, drónmi aj elektronikou ovplyvnený milovník hluku a dlhovlasý excentrický pesničkár, večne ukrytý za sklami tmavých okuliarov: jedno z najzvučnejších mien japonského undergroundu znie už niekoľko dekád Keiji Haino (1952). Desať rokov ubehlo ako nič a zaslúžilý gitarový veterán sa z Tokia vracia do A4, aby nás opäť zhypnotizoval svojím nekompromisným zvukovým rituálom. Čítaj viac »

Japanese New Music Festival

14 06. 2017 Streda 20:00
8€ / 7€

Večer nabitý inšpiratívnou japonskou hudbou, počas ktorej sa traja hudobníci Tatsuya Yoshida (Ruins), Makoto Kawabata (Acid Mothers Temple) a Atsushi Tsuyama (ex Acid Mothers Temple) predstavia ako celkovo osem rôznych legendárnych projektov. Energická zostava mieša a dekonštruuje rôzne druhy hudby od psychedelického rocku, progrocku, jazzu, klasickej a súčasnej kompozície až po experimentálnu a etnickú hudbu. Ich zvuk je nezaraditeľný, ale nechýba mu nadhľad Franka Zappu s jeho vierou, že humor tvorí podstatnú zložku hudby. Čítaj viac »

Ospalý pohyb / Klára a Ján

10 06. 2017 Sobota 20:00
5€ / 4€

Ospalý pohyb krstí nový album! Materiál z optimisticky nazvaného počinu Úzkosť a rozklad zaznie v tento pamätný večer naživo. Kapela vznikla ako logické pokračovanie starších projektov skladateľa Martina Burlasa - Maťkovia a Zabudnutý ohyb. Čítaj viac »

Iná hudba + Kladivo / Krekovič / RBNX

07 06. 2017 Streda 20:00

Réžia : Pavel Smejkal, Peter Zákuťanský, SK, 26 min., slovensky Čítaj viac »

Visible Cloaks (US), BZGRL (UK/SK)

31 05. 2017 Streda 20:00
7€ / 5€

Večierok hudobného postinternetu, ak také niečo existuje. Portlandská dvojica Visible Cloaks po prvýkrát na Slovensku. Poslovia digitálnej hyperreality a ich atmosférické ódy na kreativitu v dystopickej dobe, podávajúce si ruky s projektami ako Oneohtrix Point Never, Fatima Al Quadiri, či s odumierajúcimi zvyškami žánru zvaného vaporwave – avšak predsa iné a svojské. "Najlepšia nová hudba" je podľa vplyvného magazínu Pitchfork fascinujúcim mixom organického a syntetického, minulosti a budúcnosti. Čítaj viac »

Sóley *

28 05. 2017 Nedeľa 20:00
12€

VYPREDANÉ Čítaj viac »

The Physics House Band (UK), InTechnicolour (UK), 52 Hertz Whale (SK), Eustace Cranch (SK) *

20 05. 2017 Sobota 20:00
10€

Po prvýkrát sa u nás predstaví prog-rocková kapela z Veľkej Británie The Physics House Band, ktorá je známa svojimi energickými vystúpeniami. Experimentálne trio vydáva nový album s názvom Mercury Fountain a podľa prvých šťavnatých ochutnávok sa máme na čo tešiť. Ako support stiahli so sebou ďalšiu vynikajúcu britskú zostavu InTechnicolour s viac stoner rockovým nádychom, zloženú z bubeníka Davea Morgana z The Physics House Band a členov kapiel Porshyne a Delta Sleep. Čítaj viac »

Dälek (USA) / theclosing (AT) / Batcha de Mental (SK)

10 05. 2017 Streda 20:00
11€ / 9€

Kultový avantgardný hip-hop DÄLEK je späť: po 10 rokoch opäť v A4! Po krátkej odmlke sa (doslova) neprehliadnuteľný MC Dälek a jeho kumpáni z New Jersey vracajú na scénu s materiálom z nového albumu Asphalt for Eden, ktorý vyšiel minulý rok na labeli Profound Lore. Výrazná melanchólia protiľahlých vĺn deformovaných syntetizátorov, naliehavých beatov a orchestrálnych slučiek je teraz ešte ťaživejšia ako voľakedy. Comeback with some style! Čítaj viac »

FRESH AIR: Jenny Hval (NO), Tante Elze (SK)

26 04. 2017 Streda 20:00
10€ / 8€

Záverečný koncert série FRESH AIR: Nórska pesničkárka, hudobníčka a spisovateľka Jenny Hval je jedným z najpozoruhodnejších zjavov na svetovej indie scéne.

▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿▿ Čítaj viac »

Anasoft litera fest ​/ Katarína Máliková & ansámbel

21 04. 2017 Piatok 21:00
12€ / 9€

Katarína Máliková je nepochybne hudobný objav minuloročnej sezóny. Potvrdzujú to okrem iného tri sošky Radio_Head Awards.

Organizuje Anasoft litera.

FACEBOOK EVENT

Fresh Air: Moon Relay, Monkey Plot

20 04. 2017 Štvrtok 20:00
6€ / 5€

Moon Relay je alternatívne rockové quarteto, ktorá vás rozhýbe svojou rytmickou inštrumentálnou hudbou. Evokuje halucinácie, tanec a myšlienkové úlety do fantaskného sveta. Ich hlavnou inšpiráciou je psychedelická hudba 60. rokov, krautrock, techno, no wave, surf rock ale aj free jazz a electroakustická hudba. Svojím novým albumom Full Stop Etc. sa snažili odlíšiť od klasickej rockovej kapely. Výsledkom je takmer tanečná hudba, ktorá znie povedomo a predsa je v niečom nová. https://soundcloud.com/moon-relay Čítaj viac »

Fresh Air: Lean Left, Shibuya Motors feat. Dymny, Kern, Pándi

01 04. 2017 Sobota 20:00
7€ / 6€

Vystúpenie "superskupiny" LEAN LEFT je ojedinelým jazz-punkovým zážitkom. Saxofonista Ken Vandermark a fenomenálny bubeník Paal Nilssen-Love pracujú s improvizáciou, zahŕňajúcou však silný element rytmického groovu. V aktuálnom projekte sa k nim pridajú gitaroví búrliváci z The Ex, Andy Moor a Terrie Ex, ktorí sú známi mixovaním prvkov rocku, voľnej improvizácie, tradičného folku a abstraktného hluku. Hudba kvarteta je extrovertná, silná, ale taktiež provokatívna. Čítaj viac »

GENIUS IN THE LABYRINTH (sonicART CONCERT)

30 03. 2017 Štvrtok 20:00
5€

Experimental Studio Bratislava

7 premiér 12 tvorcov 

visuo ART: Andrej Danóczi, Svetozár Ilavský, Peter Paučo, Jakub Pišek, Martin Marenčin

sonic ART: Milan Hradil, Juraj Ďuriš, Mirko Krajči, Peter Machajdík, Rudolf Pepucha, Aidan Zaal, Peter Zagar

FRESH AIR: Stian Westerhus, L'Ocelle Mare, MS Mutt

16 03. 2017 Štvrtok 20:00
7€ / 6€

7 € / 6 € predpredaj

Cyklus Fresh Air pokračuje: tentoraz experimentálnym strunobraním s luxusným obsadením. Nórsky gitarista Stian Westerhus nedávno vydal podmanivý pesničkový album, ale to už bol známy popri účinkovaní s Jaga Jazzist najmä virtuóznymi inštrumentálnymi sólami značne osobitého (a osobného) štýlu. Gitara a looper sa v jeho rukách menia na šelmu, ktorá vie byť divá, energická, ale aj clivá a melancholická. Čítaj viac »

MULTIPLACE #15: MULTIPLES / Gazelle Twin, M.E.S.H., Sound Sleep

02 03. 2017 Štvrtok 20:00
6€ / 8€

Spektakulárne otvorenie bratislavskej časti 15. ročníka festivalu sieťovej kultúry Multiplace prevetrá naše predstavy o ďalšej budúcnosti života v postdigitálnej dobe. Soundtrack k nemu vytvoria tri projekty, ktoré nám naservírujú riadnu porciu temnej dystópie, okorenenú aspoň štipkou rytmického optimizmu.

Kingdom Come je nová audiovizuálna performance hudobníčky GAZELLE TWIN s dvoma vokalistami šľapajúcimi na bežiacich pásoch a s pohlcujúcou projekciou za nimi. Nákupné centrá, garáže, násilie, CCTV. Čítaj viac »

KRAA! #4: Festival skutočne súčasnej hudby

17 02. 2017 Piatok 20:00
5€

Už po štvrtýkrát rozvibruje A4 úspešný maratón inšpiratívnej slovenskej hudby nazvaný podľa portálu KRAA.SK, s tak trochu ironickým (a trochu úprimným) podtitulom “festival skutočne súčasnej hudby”. Príďte zažiť nečakané zvuky, podporiť lokálnu scénu a spolu s hudobníkmi a ich projektami preskúmať zatiaľ nevyšľapané cesty. Čítaj viac »

Rock bands play graphics

20 01. 2017 Piatok 18:00
dobrovoľné vstupné

Účinkujú Dinky Band, Gentle Quintet, Strange Sounds a PSM Trio. Čítaj viac »

Art's Birthday Party 2017: RAVELLO

17 01. 2017 Utorok 20:00
5€

BRATISLAVA - VIENNA - LAUSANNE - BRNO - CONCERTZENDER – UTRECHT - BELGRADE - LISBON - BUKAREST - ANTWERP - LIMERICK - TORONTO - STOCKHOLM - LJUBLJANA - BARCELONA - BERLIN - ZAGREB - FREIBURG - PARIS Čítaj viac »

FRESH AIR: André Bratten (NO), Ventolin (CZ), RSS B0YS (PL)

16 12. 2016 Piatok 20:00
7€ / 5€

Koncertný cyklus prinášajúci čerstvý vzduch bude mať tento raz podobu noci vzrušujúcich nových rytmov. Meno talentovaného nórskeho producenta Andrého Brattena čoraz viac rezonuje na svetovej scéne. Býva prirovnávaný k celebritám ako Aphex Twin, Nils Frahm či Andy Stott a jeho nahrávky žnú nadšené ohlasy od Pitchforku po Mojo. Čítaj viac »

Literárny klub: Katarína Máliková & ansámbel: Krst CD Pustvopol

10 12. 2016 Sobota 20:00
8€ / dobrovoľné vstupné

Literárny klub: Katarína Máliková & ansámbel: Krst CD Pustvopol

 

8 € / 6 € predpredaj

Folklór ako ste ho ešte nepočuli! Koncert a krst nového CD z labelu Slnko records Pustvopol. Účinkuje Katka Máliková so svojim ansámblom a hostia.  Čítaj viac »

Funeral Marching Band (HU, SK) HRB/BOL (SK)

03 12. 2016 Sobota 20:00
6€ / dobrovoľné vstupné

“Suita pohrebných piesní, nárekov a všetkého toho hudobného, čo ostalo po mŕtvych pre živých”. Osemčlenný Funeral Marching band založili začiatkom roka Miro Tóth a Gergely Kovács ako reakciu na odkaz spájania súčasnej hudby s rôznorodými žánrami, aké poznáme z tvorby Mauricia Kagela alebo Franka Zappu. Vytvorili žáner “smútočného free”, ktorý sa abstraktne pohráva s alúziami na historicky “poletujúce” smútočné melódie. Amalgám Tóthových piesní je zmesou vplyvov vojenskej a zádušnej hudby z prostredia strednej Európy. Čítaj viac »

NEXT 2016: 17. ročník festivalu súčasnej hudby

26 11. 2016 Sobota 19:00
13€ / 10€

Festivalový pas na mieste 33 €, v predpredaji 27  Čítaj viac »

NEXT 2016: 17. ročník festivalu súčasnej hudby

25 11. 2016 Piatok 19:00
13€ / 10€

Festivalový pas na mieste 33 €, v predpredaji 27  Čítaj viac »

NEXT 2016: 17. ročník festivalu súčasnej hudby

24 11. 2016 Štvrtok 19:00
13€ / 10€

Festivalový pas na mieste 33 €, v predpredaji 27 

Medzinárodný festival NEXT prináša každý rok inšpiratívnu novú hudbu a zvukové umenie posúvajúce hranice. Radikálne melódie, spontánne improvizácie, netradičné techniky, osobité koncepty, virtuozita, audiovizuálne projekty aj kreatívna elektronika.  Čítaj viac »

NEXT 2016: 17. ročník festivalu súčasnej hudby

22 11. 2016 Utorok 20:00
7€

Miesto konania: Malý evanjelický kostol, Panenská 28 (vstup z Lýcejnej)

Jean-Luc Guionnet: Organ Solo Čítaj viac »

FRESH AIR: Supersilent / Rashad Becker & Eli Keszler / Palmovka

08 11. 2016 Utorok 20:00
10€ / 8€

Tretí z cyklu koncertov inšpiratívnej hudby FRESH AIR v A4 Čítaj viac »

FRESH AIR: Jozef van Wissem, Deaf Center, András Cséfalvay

29 10. 2016 Sobota 20:00
9€ / 7€

FRESH AIR: Jozef van Wissem (NL), Deaf Center (NO), András Cséfalvay (SK)

Holandský lutnista a skladateľ Jozef van Wissem je známy o. i. zo spolupráce s režisérom Jimom Jarmuschom. V roku 2012 s ním nahral dva albumy, o rok nato získal hlavnú cenu v Cannes za hudbu k filmu Prežijú len milenci. Jediný koncert na Slovensku predstaví materiál z nového albumu. Čítaj viac »

Terapia A / Koncert pre Milana Adamčiaka

27 10. 2016 Štvrtok 19:00
5€ / 4€

Terapia A / Koncert pre Milana Adamčiaka

Štvrtok / 19.00 / prezentácia knihy Adamčiakových partitúr a koncert

Koncert k 70. narodeninám umelca, skladateľa a hudobníka Milana Adamčiaka. Účinkujú českí a slovenskí umelci súčasnej hudby. Čítaj viac »

Karkowski/Xenakis Project

23 10. 2016 Nedeľa 20:00
7€ / 6€

Pôvodom krakovský skladateľ a hudobník Zbigniew Karkowski (1958-2013) bol vo svete známy vďaka svojim imaginatívnym a často nekonformným dielam, štýlovo siahajúcich od hudby pre akustické nástroje až po digitálny noise. V roku 2006 sme mali tú česť privítať ho aj v A4 a nielen preto teraz radi uvádzame špeciány projekt, ktorý je okrem Karkowskeho tvorby poctou aj ďalšiemu vizionárovi hudby 20. storočia: Iannisovi Xenakisovi (1922-2001). Violončelista Anton Lukoszevieze a kontrabasista Kasper T. Čítaj viac »

FRESH AIR: Beam Splitter / PJNK

20 10. 2016 Štvrtok 20:00
7€ / 5€

 

Otvárací koncert medzinárodného projektu FRESH AIR: štvormaratón čerstvej súčasnej hudby, od improvizovanej po komponovanú. Čítaj viac »

Vlna naživo 2016: XI. Multižánrový festival časopisu Vlna Ospalý pohyb

05 10. 2016 Streda 21:00
8€ / 6€

Koncert legendy slovenskej alternatívy. V decembri roku 2015 sa po dlhej odmlke znovu prihlásila o slovo kapela Ospalý pohyb a svojím vydareným EP Ü avizovala aj skoré vydanie ďalších nových skladieb. Ten čas práve nastal a 22 rokov po poslednom albume Sleepy Motion vyšiel nový pod názvom ø. Kapela združená okolo hudobného skladateľa Martina Burlasa na ňom prináša 10 nových skladieb, na ktorých sa okrem neho autorsky podieľali aj Pavol Hubinák a Daniel Baláž.  Čítaj viac »

Vlna naživo 2016: XI. Multižánrový festival časopisu Vlna EXXPPNNSS ensemble presents Slovak sounds

04 10. 2016 Utorok 21:00
8€ / 6€

Hudbu vystihuje názov poslednej skladby experimentálneho CD EXXPPNNSS ensemblu „now!“ (teraz!). Vybočením z vlastného hudobného pohodlia sme sa vydali na cesty k ďalším emóciám prostredníctvom temných, improvizovaných experimentálnych projektov. Hudba v sprievode poézie vytvára emócie vzdialené bežnej recepcii hudby. Čítaj viac »

Haco (JP), Tarnovski (CZ)

01 10. 2016 Sobota 20:00
7€ / 5€

Post-punk, elektroakustická hudba, improvizácia, ambient, ale aj zrelý a pritom veľmi zábavný a súčasný avant-pop: to všetko dokázala stmeliť hviezda japonskej alternatívnej scény Haco do osobitého poetického prejavu. Charizmatická speváčka, skladateľka a multiinštrumentalistka sa stala známou ešte v 80. rokoch s kapelou After Dinner, neskôr spolupracovala s postavami ako Ikue Mori, David Toop či Otomo Yoshihide. V roku 2005 získal jej projekt Stereo Bugscope 00 prestížnu cenu Prix Ars Electronica. Čítaj viac »

ba:zel

24 09. 2016 Sobota 20:00
dobrovoľné vstupné

ba:zel je elektroakustický projekt z Prahy, obsahujúci piáno, flautu, heavy bass, krehký soprán a post-techno/dub/grime beaty. Duo tvorí Ewelina Chiu (spev, piano, syntetizátor, flauta) a Daniel Vlček (beaty, syntetizátory, basgitara/vokály). Projekt vznikol v roku 2014 a ba:zel má od tej doby na zozname mnoho koncertov. Vo februári 2016 vydal svoj prvý singel “agáve”. Krátko nato singel “PACE” a 20. júna vyšiel debutový album 'eye draw(s) the line”. Čítaj viac »

Negativland (USA), The Blackwood Incident (SK)

23 09. 2016 Piatok 20:00
8€ / 6€

Americký kolektív Negativland by sa bezpochyby stal známym aj bez toho, že by sa s ním súdili U2. Ale stalo sa – a parodické koláže známych songov uťahujúce si z biznis-mašinérie populárnej hudby si tak získali začiatkom 90. rokov značnú pozornosť. Či už projekty Negativland označíme ako sociálne-kritické, plagiátorske, konceptuálne alebo radikálne, vždy sa umelecky novátorským spôsobom potýkali s problémami okolitého sveta. Teraz po prvýkrát za vyše 30-ročnú históriu predvedú nové audiovizuálne verzie svojich skladieb, s využitím vlastných zvukotvorných zariadení. Čítaj viac »

Stratocluster (CZ), Experimental Ensemble Bratislava (SK)

14 09. 2016 Streda 20:00
5€ / 4€

Na osi Praha-Bratislava sa spojili dva ansámble, ktoré sa zaujímajú o spojenie súčasnej hudobnej tvorby a obrazovej zložky. Experimental Ensemble Bratislava vznikol v roku 2014 a nachádza svoju inšpiráciu predovšetkým v súčasnej komponovanej hudbe. Pražský súbor Stratocluster sa venuje prevažne multimediálnej improvizácii a interpretácii otvorených partitúr. Na záver spoločne zahrajú komponovanú improvizáciu slovenského skladateľa Daniela Mateja.

Experimental Ensemble Bratislava: Čítaj viac »

Kevin Drumm (USA), RBNX (SK)

12 09. 2016 Pondelok 20:00
6€ / 5€

Free? New? Post? Whatever. Chicagský eletronik a gitarista Kevin Drumm (Editions Mego, Earstwhile Records) patrí už od 90. rokov k prominentom svetovej experimentálnej scény, po boku parťákov ako Taku Sugimoto, Jim O'Rourke či Max Gustafsson. Zvuk preparovanej gitary položenej na stole postupne rozšírili modulárne syntetizátory a laptop. Drummova výrazová paleta siaha od drsnejších polôh dronu, noisu či metalu až po sústredené ambientné sondy skúmajúce hranice vnímania. Čítaj viac »

Päfgens

30 06. 2016 Štvrtok 20:00
3€

Päfgens je duo, pár v hudbe aj živote. Pochádzajú z Popradu a Petržalky, nahrávať a koncertovať ale začali až po presťahovaní sa do Varšavy. Jana a Filip sa vo svojej tvorbe inšpirujú terénnymi nahrávkami, ktoré často podkreslujú skladby aj koncerty, ale tiež lo-fi zvukom, z čoho vzniká zasnený shoegaze s jemným, takmer šepkaným vokálom, gitarovými stenami a post-rockovými basovými linkami, ozvenami Filipovho niekdajšieho hrania v kapele The Ills.

Záverečná

25 06. 2016 Sobota 17:00
vstup voľný

13. sezóna sa končí a to sa patrí osláviť (takmer) záverečným večierkom. Pozývame všetkých návštevníkov a priaznivcov A4 na výdatnú porciu hudobných steakov na terase, v prípade zlého počasia v A4 Kafé. Vstup voľný.

 

17:00 Guláš & barbeque & drinky

 

20.00 Koncerty & more

 

 

untitled sea: variations

 

Marta Laurincová – violončelo

Jori – klavír

  Čítaj viac »

Chcem ťa zlatko... a na inom nezáleží... / Rockové verše – Robo Roth

17 06. 2016 Piatok 21:00
5€ / 4€

​Noc hudby v A4: sonicART, elektroakustická hudba a texty legendárnych rockových piesní v podaní Roba Rotha v živom prenose pre Rádio Devín.

Hudba a texty: Bob Dylan, Uriah Heep, U2, The Clash, The White Stripes, Pixies, Nirvana, Tiamat, Metallica, Led Zeppelin, Black Sabbath, Jimi Hendrix, Metallica, Queen.

Organizuje RTVS / Rádio Devín.

https://twitter.com/exsbratislava

https://www.facebook.com/exsbratislava

http://www.exsbratislava.sk/archives/390 Čítaj viac »

Svepešová & Zajac

10 06. 2016 Piatok 20:00
5€ / 4€

Čo všetko dokáže jeden klavír? A čo jedna gitara? Pozývame na koncertné menu z repertoáru súčasnej klasiky aj improvizácií.
Klaviristka Jana Svepešová sa zameriava zameriava na interpretáciu súčasnej hudby. Príležitostne vystupuje so zoskupením Stavros Papadopulos, s ktorým hráva na ozvučených kovových sochách. Venuje sa tiež prepájaniu field recordings nahrávok s minimalistickými videami a v minulosti bola členkou ansámblov Veni academy a Musica falsa et ficta. Na koncerte zaznejú skladby od Lea Ornsteina, Terryho Rileyho a Arva Pärta. Čítaj viac »

BRaK - Bratislavský knižný festival Kafka Band, Sdružení rodičů a přátel RoPy

04 06. 2016 Sobota 21:00
7€ / 5€

Jadro česko – nemeckého multimediálneho projektu tvoria spisovateľ Jaroslav Rudiš a ilustrátor Jaromír 99. Skupina čerpá z literárneho odkazu pražského nemeckého spisovateľa Franza Kafku, ktorého zhudobnené texty sprevádzajú počas koncertov sugestívne vizuály Jaromíra 99. Od septembra minulého roku je Kafka Band súčasťou scénického predstavenia Das Schloss – Zámok na motívy rovnomenného Kafkovho románu v mestskom divadle v nemeckých Brémach. Spoluorganizátorom koncertu je Goethe-Institute Bratislava a České centrum v Bratislave. Čítaj viac »

BRaK - Bratislavský knižný festival Karpaty magiczne / Dunajská vlna

03 06. 2016 Piatok 21:00
7€ / 5€

Karpaty magiczne sa rozprestierajú medzi Krakovom a obcou Lechnica v slovensko-poľskom pohraničí, aspoň pokiaľ ide o najčastejšie miesta výskytu jeho zakladateľov, Marka Styczyńského a Anny Nacher. V ich tvorbe však cítiť inšpiráciu autentickou hudobnou kultúrou celého Karpatského regiónu, ktorú originálne spájajú s elektronikou a ďalšími progresívnymi hudobnými postupmi. Projekt Vladimíra Václavka Dunajská vlna nadväzuje na tradíciu kultovej brnenskej skupiny Dunaj, ktorou v minulosti prešli také hudobné osobnosti ako Iva Bittová, či Pavel Fajt. Čítaj viac »

Astronautalis, Modré Hory, Ceschi

20 05. 2016 Piatok 20:00
9€

​Môžeme to volať hiphop, ale nemusíme. Ale jedno je isté, je to hudba a skvelá. Astronautalis sa vracia na Slovensko a ako support si vezie Ceschi-ho, ktorý tu v januári spolu s Modrými horami pobehal Slovensko a získal kopec nových fans. A do tretice všetko dobré, a preto tento krásny lineup ešte doplnia Modré hory a Roland Kánik. Čítaj viac »

KRAA! #3: Festival skutočne súčasnej hudby

14 05. 2016 Sobota 19:00
5€

​Slovenská tvorivá hudobná scéna sa utešene rozrastá a stránky webového portálu KRAA.SK plní čoraz viac zaujímavých projektov. Už po tretíkrát v A4 preto chystáme maratón inšpiratívnej tvorby s tak trochu ironickým (a trochu úprimným) podtitulom “festival skutočne súčasnej hudby”.

Príďte zažiť nové zvuky a spolu s hudobníkmi preskúmať zatiaľ nevyšľapané cesty. S podporou SOZA.

In alphabetical order:

  Čítaj viac »

ICH MUSS RYTMUS: Will Guthrie (AUS), Nutela (NO/SK)

04 05. 2016 Streda 20:00
5€ / 4€

5 € / 4 € predpredaj

Večierok strhujúcich (nepravidelných) rytmov v podaní dvoch perkusívnych projektov. Čítaj viac »

Voice Over Noise: Dodalovci

09 04. 2016 Sobota 20:00
4€

Laptopové trio Voice Over Noise ozvučí legendárne krátke československé animované filmy a reklamy z legendárneho ateliéru manželov Dodalovcov.

Slávo Krekovič, Marek Piaček a Oliver Rehák sú známi z viacerých ďalších projektov na poli súčasnej klasiky i experimentálnej hudby. V rámci projektu Voice Over Noise naživo kolážujú sample a mikroúryvky existujúcich nahrávok so syntetickými zvukmi.

V reálnom čase tak vzniká nepredvídateľná, poetická a často humorná skladačka vytvorená z veľavravných útržkov našej histórie i súčasnosti. Čítaj viac »

Albatre

05 04. 2016 Utorok 21:30
3€

Albatre je pan-európske punk-jazzcore trio momentálne usadené v Rotterdame.

Ich hudba balansuje na hranici freneticky tekutej rytmiky a pokrúteného jazzového chaosu stavajúceho na hlbokých basách a hyper-údernom saxofóne. Surreálne abstraktné free-jazzové textúry, o 300 % spomalený doom-metal aj potemnelá psychedélia. 

Ako jeden z pilierov holandskej noise-rock-impro-jazz mikro scény bývajú Albatre často prirovnávaní k velikánom ako The Thing či Zu.

FACEBOOK EVENT

Ottaven (Canedicoda, IT), Triple Sun (SK), Vrtačky po desáté hodině (SK)

25 03. 2016 Piatok 20:00
4€

​Ottaven je ambientný projekt talianskeho umelca Caneda Icodu, ktorý pochádza z Milána.

Jeho snová a abstraktná hudba má široký zvukový záber, ktorý dáva dôraz na živé vystúpenia, neustále sa meniace improvizácie, ktoré svojou psychédeliou a plynulým vývinom dokážu uniesť.

Spoločne s lokálnymi Triple Sun a Vrtačkami po desáte hodine sa postará o pekný piatkový večer.

Z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu umenia. Čítaj viac »

Philip Jeck (Touch, UK), Jonáš Gruska (SK)

11 03. 2016 Piatok 20:00
8€ / 6€

​PHILIP JECK (Touch, UK)
Philip Jeck patrí už dnes ku skutočným klasikom súčasnej hudby: na gramofónové performancie, ale aj pôsobivé multimediálne inštalácie liverpoolskeho rodáka vydávajúceho na labeli Touch spomína už od 80. rokov množstvo divákov po celom svete (u nás naposledy na NEXTe 2004). Imaginatívne organické plochy, ktoré Jeck naživo vrství zo zvukov starých praskajúcich platní svojsky oživujú zabudnuté dedičstvo hudby 20. storočia – chvíľami rozpoznateľné úryvky sa noria do silnejúceho prúdu niečoho, čo tu ešte nebolo.
http://philipjeck.com/
Čítaj viac »

Ecetera band (SK), Pilot Jr (AT)

20 02. 2016 Sobota 20:00
5€ / 4€

5 € na mieste / 4 € predpredaj

Ecetera band: L. Lovišková – klavír, autor kompozícií a textov, I. Lovišková – spev, ukulele, kalimba, zobcová flauta, zvonkohra, elektronika, P. Čaputa – bicie, K. Zbožínková – husle, J. M. Stefancic – flauta, H. Čítaj viac »

Victory day / prezentácia, koncert

06 02. 2016 Sobota 10:00
7€

Deviaty ročník cestovateľského premietania a stretnutia so sprievodcami, ktorí vám radi zodpovedajú každú otázku. Čítaj viac »

Požoň sentimentál

03 02. 2016 Streda 20:00
7€ / 5€

Ľ. Burgr, B. Lenko, M. Piaček, P. Zagar

Koncert Malomestského komorného orchestra Požoň sentimentál. Okrem pôvodného repertoáru si budete môcť vypočuť aj premiéru nových skladieb. Čítaj viac »

Arma Agharta & Tasos Stamou

29 01. 2016 Piatok 21:00
dobrovoľné vstupné

Lebo spontánne a na poslednú chvíľu urobená akcia tiež môže mať cveng! Čítaj viac »

Schrödingerova mačka [In vivo (meta)fyzika]

17 01. 2016 Nedeľa 20:00
4€

Každoročne sa po celom svete v tento deň a v rovnakom čase oslavujú narodeniny umenia, dejú sa happeningy, koncerty a performance.

K svetovému dianiu sa pripojíme živým vysielaním z A4 do satelitnej siete EBU koncertom v dramaturgii RTVS / Rádia Devín. Čítaj viac »

Manu Delago Handmade (AU)

17 12. 2015 Štvrtok 20:00
15€ / 12€

Po vyše roku sa do Bratislavy vráti jeden z najznámejších hráčov na hang, rakúsky hudobník Manu Delago.

Všestranný perkusionista a skladateľ je slovenskému publiku dobre známy, napríklad z domácich festivalov Pohoda, Konvergencie a Waves. Čítaj viac »

Mouse On Mars (DE), Autumnist (SK), Sound Sleep (SK)

11 12. 2015 Piatok 20:00
13€ / 10€

Mouse On Mars po prvýkrát na Slovensku! Čítaj viac »

Cluster Ensemble: Fast Forward (FFWD)

07 12. 2015 Pondelok 20:00
5€ / 4€

Ivan Šiller (extended piano), Fero Király (elektronika, synth), Michal Matejka (el. Čítaj viac »

π pri free

04 12. 2015 Piatok 20:00
vstup voľný

Andrej Gál (violončelo), Miro Tóth (altsaxofón), Michal Matejka (gitara)

Pokračovanie série komorných koncertov, ktoré oživujú tradíciu kaviarenského hrania po novom: prinášajú voľne improvizovanú hudbu na akustických, ale aj elektronických nástrojoch do príjemného prostredia A4 Kafé. Čítaj viac »

NEXT 2015: 16. ročník festivalu súčasnej hudby

28 11. 2015 Sobota 19:00
13€ / 10€

Lorenzo Senni (IT), Thomas Lehn & Marcus Schmickler (DE), Kathy Alberici/Bocca al Lupo (IT), Gurun Gurun (CZ)

Podrobný program na http://nextfestival.sk. Čítaj viac »

NEXT 2015: 16. ročník festivalu súčasnej hudby

27 11. 2015 Piatok 19:00
13€ / 10€

S.L.Á.T.U.R. (IS), Sote (IRAN), Andrej Gál (SK) & Ute Kanngiesser (DE/UK), DJs

Permanentka v predpredaji 27 €, na mieste 32 €.

Podrobný program na http://nextfestival.sk. Čítaj viac »

NEXT 2015: 16. ročník festivalu súčasnej hudby

26 11. 2015 Štvrtok 19:00
13€ / 10€

Nurse With Wound (USA, UK), James Welburn (UK), Wilhelm Bras (PL), DJs

Permanentka v predpredaji 27 €, na mieste 32 €.

Podrobný program na http://nextfestival.sk Čítaj viac »

NEXT 2015: 16. ročník festivalu súčasnej hudby. Martin Burlas & Musica falsa et ficta: Hexenprozesse

25 11. 2015 Streda 19:00
vstup voľný

Medzinárodný festival NEXT prináša každý rok hudbu a zvukové umenie posúvajúce hranice, skúma smerovanie súčasnej tvorby a predstavuje výrazné autorské osobnosti bez žánrových obmedzení.

Radikálne melódie, spontánne improvizácie, netradičné hráčske techniky, osobité koncepty, nástrojová virtuozita, mult Čítaj viac »

DRAMA QUEER: Koncert Petry Kepeňovej

19 11. 2015 Štvrtok 20:00
vstup voľný

Drama Queer uvádza koncert slovenskej speváčky Petry Kepeňovej. Čítaj viac »

Kawabata Makoto & Jean François Pauvros (JP, FR)

15 11. 2015 Nedeľa 21:00
7€ / 5€

Psychedelické japonsko-francúzske duo “kozmických gitaristov” má doslova hviezdne obsadenie: Kawabata Makoto je známy ako skladateľ a charizmatický líder kolektívu Acid Mothers Temple, experimentátor Jean-Francois Pauvros hral napríklad v kultovej kapele Catalogue a medzi jeho spoluhráčmi svieti Arto Lindsay, Keiji Haino a ďalšie zvučné mená. Čítaj viac »

Melos-Étos: Pjoni/Ján Šicko (SK), Nicole Lizée (CAN)

12 11. 2015 Štvrtok 21:00
4€

Plain je nový audio-vizuálny projekt Jonatána Pastirčáka a Jána Šicka, v ktorom v reálnom čase vytvárajú elektroakustickú priestorovú krajinu.

Známa kanadská skladateľka Nicole Lizée komponuje skladby pre ansámble i sólové nástroje. Čítaj viac »

π pri free

09 11. 2015 Pondelok 18:00
dobrovoľné vstupné

Účinkujú Keir Neuringer (USA, altsaxofón), Rafal Mazur (PL, akustická basgitara)

Druhé pokračovanie v rámci novej série komorných koncertov, ktoré oživujú tradíciu kaviarenského hrania po novom: prinášajú voľne improvizovanú súčasnú hudbu na akustických, ale aj elektronických nástrojoch do príjemného pr Čítaj viac »

DIGITOPIA: KRK / George Cremaschi & Mathew Ostrowski (USA), Jiří Suchánek (CZ): Atomová syntéza

02 11. 2015 Pondelok 20:00
6€ / 4€

Cyklus koncertov elektronickej hudby Digitopia opäť ožíva a jeho misia je rovnaká ako kedysi: vyhľadávať zvukové performance nápadito využívajúce nové médiá a technológie.

Americký projekt KRK založili pred desiatimi rokmi kontrabasista a elektronik George Cremaschi a multimediálny umelec Mathew Ostrows Čítaj viac »

Open Stage Special

26 10. 2015 Pondelok 21:00
dobrovoľné vstupné

Špeciálne vydanie voľne improvizovaných večierkov s prekvapivými kombináciami hudobníkov tentoraz kurátoruje náš visegrádsky rezidentný umelec, skladateľ a saxofonista Gergő Kováts z Budapešti.

FACEBOOK EVENT

Tujiko Noriko (JP) & N.M.O. (NO, ES)

21 10. 2015 Streda 20:00
7€ / 9€
Speváčka, hudobníčka a filmárka Tujiko Noriko sa do Bratislavy vracia po dlhej dobe a rok po vydaní skvelého albumu s príznačným názvom My Ghost Comes Back. 

π pri free

15 10. 2015 Štvrtok 18:00
dobrovoľné vstupné

Účinkujú M. Čítaj viac »

Festival autorského divadla Pro-téza. Monikino kino (SK/CZ), Mayen (CZ)

14 10. 2015 Streda 20:00
6€ / 5€

Monikino kino, čoraz žiadanejší projekt na českej a slovenskej scéne, tvorí slovenská hudobníčka a filmárka Monika Midriaková a hudobník, režisér a herec Petr Marek z kapely MIDI LIDI. Poznajú sa 6 rokov, piesne spolu tvoria už tri roky.
Monika skladá veľkú časť hudby, Petr píše texty v Monikinej slovenčine. Monika hrá na klávesy, programuje a spieva. Petr takisto, a ešte k tomu hrá na gitaru. 

Album "Prázdniny" vydali v septembri 2014 Slnko Records. Čítaj viac »

Vlna naživo. NE:BO:DAJ

04 10. 2015 Nedeľa 21:00
6€ / 5€

Koncert tria NE:BO:DAJ (Jana Ambrózová, Julo Fujak, Andrej Pleštinský) hrajúceho nekonvenčné skladby a podiv(uhod)né piesne s poéziou súčasných slovenských básnikov (P. Milčák, P. Macszovszky, M. Habaj, E. Pariláková), ktoré znejú vedľa seba vo vzájomnej presahovej koláži aj s fotokulisami na vystúpeniach.

Spojené s krstom nového CD „Leter tu develoter“ (Hevhetia 2015).

KÚPIŤ LÍSTKY Čítaj viac »

James Hoff (US/ PAN), Floris Vanhoof (BE), Andrej Danóczi (SK)

03 10. 2015 Sobota 20:00
5€ / 7€

DVD so 16 mm filmami a záznamami predstavení belgického hudobníka, zvukového umelca a filmára Florisa Vanhoofa nedávno ocenil aj prestížny časopis The Wire.

Teraz ho zažijeme aj v Bratislave: jeho nový koncertný projekt využíva biofeedback a mozgové vlny na ovládanie zvuku a svetla. Rozšírenie nervového systému o elektronické obvody modulárneho syntetizátora a svetelné projekcie. Čítaj viac »

π pri free

29 09. 2015 Utorok 18:00
dobrovoľné vstupné

Účinkujú M. Tóth (saxofón), J. Svepešová (klavír)

Po lete štartujeme novú sériu komorných koncertov, ktoré oživujú tradíciu kaviarenského hrania po novom: prinášajú voľne improvizovanú súčasnú hudbu na akustických, ale aj elektronických nástrojoch do príjemného prostredia A4 Kafé. Čítaj viac »

To Live And Shave In L.A. (USA/INT), Quehenberger & Kern (AT), Jack Jack (SK/CZ)

22 09. 2015 Utorok 20:00
7€ / 5€

Aké to je, žiť a holiť sa v L.A.? Legendárny americký experimentálny kolektív TO LIVE AND SHAVE IN L.A. (TLASILA) nám to prichádza zvestovať tentoraz v exkluzívnej päťčlennej zostave. Čítaj viac »

Slavapolis: multimediálna symfonická skladba / koncert v priestorovom zvuku

15 09. 2015 Utorok 19:30
5€ / 4€

Skladba R. Pepucha, J. Ďuriš, M. Hradil, M. Tóth, R. Rudolf, M. Zavarský, M. Kundlák, hudba M. Noga (bas trombón), J. Tomka (husle), L. Ďurišová (violončelo), protofilm J. Pišek (objekty), P. Zakuťanský (objekty), A. Danóczi (ľudia, fenomén), K. Furuko (príroda, kultúra), A. Čítaj viac »

Phill Niblock (USA), БРАДА (SK)

03 09. 2015 Štvrtok 20:00
5€ / 7€

Významný newyorský skladateľ a filmár, riaditeľ nadácie pre avantgardnú hudbu Experimental Intermedia Phill Niblock (1933) je kľúčovou osobnosťou hudobného minimalizmu, priekopníkom tzv. "drone music", ktorá sa pomaly rozvíja v dlhých elektronických plochách. Čítaj viac »

JD Zazie (IT, D), FIL UNO (PERU) + TARAB (AUS), OPEN STAGE ENSEMBLE (SK)

24 08. 2015 Pondelok 20:00
5€

Večierok neobvyklých zvukov v príjemnom prostredí A4 kafé.

JD ZAZIE
Čítaj viac »

Pondelok v A4: Open stage

15 06. 2015 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Čítaj viac »

MULTIPLES #2: Klara Lewis (Editions Mego), S Olbricht (Farbwechsel), Phragments

30 05. 2015 Sobota 20:00
8€ / 6€

Sonický svet Klary Lewis je svetom kontrapunktov. Do detailu premyslené elektronické kompozície splývajú s organickými found sounds. Lewis balansuje medzi svetom musique concréte a fragmentami rozpadajúcich sa techno štruktúr s echami industriálu, ťažiac pritom zo skúseností, ktoré nadobudla štúdiom audiovizuálnej tvorby v rodnom Štokholme.  Čítaj viac »

The Plastic People of the Universe (CZ)

29 05. 2015 Piatok 20:30
9€ / 7€

Legenda českého undergroundu k nám zavíta v rámci festivalu bratislavského knižného festivalu BRaK. “Plastici” sa predstavia v zložení: Eva Turnová (basgitara), Jaroslav Kvasnička (bicie), Jiří Kabeš (husle), Vratislav Brabenec (saxofón), Josef Janíček (klávesy) a Joe Karafiát (gitara). Čítaj viac »

ô – festival zvukovej poézie

21 05. 2015 Štvrtok 20:00
6€

Druhý ročník festivalu poetických performance, ktorých „materiálovou“ bázou je pohyb v jazykovej sonosfére. Predstaví sa škála prístupov k formáciám a artikuláciám zvukových básní, fónických prekladov výpovedí, noisových zvukovo-poetických krajín, či oscilácií medzi slovom, spevom a hrdelnou hlasitosťou. Čítaj viac »

MULTIPLACE Festival: MULTIPLES #1 - Oren Ambarchi (AUS / Touch), Pjoni (SK)

12 05. 2015 Utorok 20:00
8€ / 6€

Exkluzívny koncert austrálskeho skladateľa a multiinštrumentalistu, ktorý sa dlhodobo zaoberá prekonávaním hraníc zvuku i bežných inštrumentálnych postupov. Ambarchi spolupracoval s umelcami ako John Zorn, Otomo Yosihide, Fennesz, Keiji Haino, Phill Niblock, ale aj Dave Grohl a Sunn o))). Hoci jeho hlavným nástrojom je gitara, k jej používaniu pristupuje neortodoxne. Čítaj viac »

Ruinu feat. Martin Klapper (KLaNGundKRaCH), Sister / Body (Spleencoffin, Tesla Tapes)

08 05. 2015 Piatok 20:00
6€ / 5€

Pražská improvizačná zostava Ruinu pozostáva z trojice hudobníkov okolo labelu KLaNGundKRaCH. Za vzrušujúcou hudbou skladanou z hlukových “ruín” hľadajte electroniku, slučky & hlas, amplifikované objekty, syntetizátory i manipulované nástroje. Tentoraz sa k nim pripojí netradičný hosť Martin Klapper. “Improvizátor s objektami”, performer a multimediálny umelec žijúci od 80. Čítaj viac »

ANASOFT LITERA: WWW + Pavel Fajt (CZ), Transmit (AUS/DE)

24 04. 2015 Piatok 20:00
7€ / 5€

Českú formáciu WWW na Slovensku netreba predstavovať. Jej hudba obsahujúca útržky hiphopových postupov, industriálne zvuky a elektronické štruktúry v kombinácii s výbornými textami si podmanila už široké publikum. Texty Lubomíra Týplta provokujú poslucháčov, aby sa nad nimi zamysleli a ponamáhali si svoju predstavivosť. Ich naliehavosť umocňujú metafory, eufónia a vôbec široká škála ďalších básnických prostriedkov. WWW tentoraz zahrá na jednom pódiu s avantgardným hudobníkom, neortodoxným bubeníkom, hudobným aranžérom a producentom európskeho významu Pavlom Fajtom. Čítaj viac »

KRAA! Festival skutočne súčasnej hudby

17 04. 2015 Piatok 19:00
6€ / 5€

hLukas / Jacques Kustod / Námestie republiky / VRITTI / My Live Evil / O/\/\/\/\ / rbnx / Sound Sleep / Zavarský-Wiedermann / Ženské kruhy so Samčom Čítaj viac »

Open stage

13 04. 2015 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!

kulturEASTa 3 - Mocni večar novej vichodňarskej kulturi

11 04. 2015 Sobota 19:00

19.00 (divadlená sála) - filmová sekcia -tri krátke filmy zachytávajúce netradičným spôsobom život na východnom Slovensku.

Stendap Tomaša Hudaka 1

20.00 - (divadelná sála) divadelná sekcia - divadlo KĽUD – predstavenie Kraľ Zempľina -divadelná absurdná komédia na motívy hry Alfreda Jarryho Kraľ Ubu a skutočného príbehu podnikateľa žijúceho na Zemplína, ktorý sa za kráľa Zemplína sám korunoval v pôvodnom zemplínskom dialekte bez falošných titulkov.

Stendap Tomaša Hudaka 2 Čítaj viac »

Inconsolable Ghost, Hacklander / Hatam, Jeffery / Caddy

10 04. 2015 Piatok 20:00
8€ / 6€

Austrálska violončelistka Anthea Caddy u nás zahviezdila na minulom festivale NEXT. Tentoraz k nám aj vo dvojici so skúseným trombónistom Hilarym Jefferym (Zeitkratzer, Spliter Orchestra, ...) prinášajú obaja aj elektroniku a hĺbkový ponor do "amplified music for the dark". Ďalšou originálnou zostavou bude " hard-hittin' drum & computer music duo" bubeníka Colina Hacklandera a berlínskej elektroničky menom Farahnaz Hatam, okrem iného spoluzakladateľky kultového priestoru N.K.. Hudba, akú ste s najväčšou pravdepodobnosťou ešte nepočuli: hypnotická, extatická, rituálna a pohlcujúca. Čítaj viac »

Laura Luna (Baba Vanga), White Wigwam (Redforcolourblind), Nuuttipukki

27 03. 2015 Piatok 20:00
6€ / 5€

Svet terénnych nahrávok a syntetických zvukových mikrosvetov, ktoré bažia po vyvolávaní podvedomých naratívov a zdanlivo zabudnutých momentov. Debutový album Isolarios (Baba Vanga), mexickej a v Prahe usadenej sound artistky Laury Luny De Castillo, si koncom roka právom získal pozornosť ďaleko za hranicami svojej domácej scény. Z podobne snového univerza vychádza aj ďalších pražský debutant White Wigwam. Analógové dróny obalené v kľukatých dubom a industriálom poznačených mozaikách doplní modulárna psychóza v znamení domovského projektu Nuuttipukki. Čítaj viac »

KYKLOS GALAKTIKOS (CZ), SYNY (PL)

18 03. 2015 Streda 20:00
8€ / 6€

“Inteligentní spasitelia hip-hopu” Kyklos Galaktikos mieria s druhou a mimoriadne vydarenou nahrávkou Mezi lovci mezer aj k nám do Bratislavy. K recenzii magazínu Fullmoon netreba asi nič dodávať, bude to jazda: “Niektoré momenty štartujú na dosluch WWW, ale naberú celkom svojbytnú trajektóriu, dovádzajúcu ich omnhoho ďalej, než sa tu kedy žáner odvážil. ... zatiaľ čo naživo vás beaty drvia a nedovolia odísť bez tanca, platňa je prekvapivo stíšená, respektíve vie až nečakane dobre šumieť a mlčať.”
Čítaj viac »

OPEN STAGE

16 03. 2015 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!

EINLEITUNGSZEIT + TÁBOR RADOSTI + PHRAGMENTS + BRADA + KORINTH + HLUKOVA SEKCE + STOR + SEMAI + URBANFAILURE + OTRAZZMOZGU + MARAKI + SEDEM MINUT STRACHU + TERRIFYING VISIONS OF HELL + 777 BABALON

21 02. 2015 Sobota 19:00
7€ / 10€

EINLEITUNGSZEIT + TÁBOR RADOSTI + PHRAGMENTS + BRADA + KORINTH + HLUKOVA SEKCE + STOR + SEMAI + URBANFAILURE + OTRAZZMOZGU + MARAKI + SEDEM MINUT STRACHU + TERRIFYING VISIONS OF HELL + 777 BABALON Čítaj viac »

EINLEITUNGSZEIT + TÁBOR RADOSTI + PHRAGMENTS + BRADA + KORINTH + HLUKOVA SEKCE + STOR + SEMAI + URBANFAILURE + OTRAZZMOZGU + MARAKI + SEDEM MINUT STRACHU + TERRIFYING VISIONS OF HELL + 777 BABALON

20 02. 2015 Piatok 19:00
7€ / 10€

EINLEITUNGSZEIT + TÁBOR RADOSTI + PHRAGMENTS + BRADA + KORINTH + HLUKOVA SEKCE + STOR + SEMAI + URBANFAILURE + OTRAZZMOZGU + MARAKI + SEDEM MINUT STRACHU + TERRIFYING VISIONS OF HELL + 777 BABALON

Vstupné je 7 € jeden deň, 10 € dva dni (vrátane CD/MC)
Dve noci hudby plné hudby: česko-slovenský industrial/dark ambient/noise/experimental. Organizuje Sky Burtal Productions.

FB EVENT

OPEN STAGE

16 02. 2015 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!

MUSICA FALSA ET FICTA

06 02. 2015 Piatok 20:00
dobrovoľné vstupné

Koncert zvukového aktivizmu improvizačného súboru Musica Falsa et Ficta bude tentoraz v interkultúrnom prevedení. Do snímačov sa vám dostane slovensko-rakúska spolupráca z radov improvizácie, hlasovej inštrumentalizácie, extenzívneho zvukového podložia a postinternetového vokálno-(a)semantického subjektivizmu. Načriete do hlasiviek advokátov zvukovo-poetickej spolupráce a do pľúc slovenských hudobníkov. Pod vedením Mira Tótha, v spolupráci so študentmi Institut für Sprachkunst na Universität für Angewandte Kunst vo Viedni.

Donekonečna nemôže byť. 11 rokov A4 + Baba Vanga Showcase

17 01. 2015 Sobota 20:00
5€ / 7€

Pražský label Baba Vanga, ktorý stojí aj za projektom Eastern Daze predstaví svoj pohľad na súčasnú nadžánrovú elektorniku regiónu: Superskin (Viedeň), Lanuk (Budapešť) a Ken Ganfield (Praha). 

http://babavan.ga/?p=307

http://babavanga.bandcamp.com/album/lanuk-vv

https://soundcloud.com/vychodiska-radio-wave-2/traktor-en Čítaj viac »

ART’S BIRTHDAY 2015

16 01. 2015 Piatok 20:00
5€

V januári roku 1968 umelec Robert Filliou vyhlásil, že umenie vzniklo presne pred milión rokmi, keď niekto hodil špongiu do vedra s vodou. Odvtedy sa každoročne po celom svete v tento deň a v rovnakom čase oslavujú narodeniny umenia, dejú sa happeningy, koncerty a performance. K svetovému dianiu sa pripojíme večerom delikátnej elektronickej hudby v spolupráci s rádiom Devín.

  Čítaj viac »

OPEN STAGE

12 01. 2015 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!

Večer pre Zogatku

14 12. 2014 Nedeľa 18:00
vstup voľný

Spomienkový koncert na Lenku Zogatovú, neskutočne aktívnu a veľmi príjemnú dámu, ktorá stála za mnohými vynikajúcimi projektami brnenskej nezávislej scény. Čítaj viac »

sonicART CONCERT:ATELIER XXI

09 12. 2014 Utorok 19:00
5€ / 4€

sonicART CONCERT | ATELIER XXI

premiérový koncert slovenských skladateľov

 

stream: http://gluuu.tv

Premiérový koncert elektroakustickej hudby slovenských skladateľov. Diela autorov mladej a strednej skladateľskej generácie tvorcov elektroakustickej a improvizovanej hudby.  Čítaj viac »

NEXT 2014

29 11. 2014 Sobota 14:00
10€

predpredaj 10 € / na mieste 12

FB event: http://on.fb.me/1wMI7DK
PREDPREDAJ

14.00 - A4 / Karpatská 2 Čítaj viac »

NEXT 2014

28 11. 2014 Piatok 20:00
10€

predpredaj 10 € / na mieste 12

FB event: http://on.fb.me/1wMI7DK
PREDPREDAJ
Čítaj viac »

NEXT 2014

27 11. 2014 Štvrtok 19:00
9€

predpredaj 9 € / na mieste 11

FB event: http://on.fb.me/1wMI7DK
Čítaj viac »

OPEN STAGE

10 11. 2014 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé! Čítaj viac »

XENO & OAKLANDER (USA), HERZOG HERZOG (SK)

23 10. 2014 Štvrtok 20:30
7€

 5 € predpredaj / 7 € na mieste Čítaj viac »

BON JOUR MONOGRAMISTA T.D.

23 10. 2014 Štvrtok 19:00
5€ / 4€

predpredaj vstupeniek

Najnovším projektom súboru pre súčasné umenie Cluster Ensemble je hudobno-performatívny portrét jednej z najvýznamnejších postáv slovenskej výtvarnej scény Dezidera Tótha - Monogramistu T.D. Cluster Ensemble v zostave Ivan Šiller a Fero Király doplnia hostia: Daniel Hevier - performance, Petra Fornayová - tanec, Maja Osojnik (AT) - elektronika.
www.cluster-ensemble.com

FB event: http://on.fb.me/1pnY6Uk

MUSICA FALSA & FICTA

20 10. 2014 Pondelok 20:00
2€

predpredaj vstupeniek

Záverečný koncert improvizačného telesa Musica falsa et ficta, ktorý bude výsledkom hudobno-performatívneho workshopu pod lektorským vedením Mira Tótha.

FB event: http://on.fb.me/1wJkVqg

OPEN STAGE

08 09. 2014 Pondelok 20:00
1€

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!

FB event: http://on.fb.me/1p5h6dB

MUSICA FALSA & FICTA IMPRO WORKSHOP

03 09. 2014 Streda 19:00
vstup voľný

Začiatok septembra bude patriť ďalšiemu otvorenému hudobno-performatívnemu workshopu s jeho ešte otvorenejším koncertným záverom. Aj tentokrát sa bude siahať za pomyselné hudobné a disciplinárne hranice. Pod lektorským vedením Mira Tótha, zakladateľa impro-ansámblu Musica Falsa et Ficta, sa preveria hlasové i nástrojové dispozície a hlavne schopnosť živej hudobnej participácie. Čítaj viac »

SATÉNOVÉ RUKY (SK)

07 08. 2014 Štvrtok 20:00
3€

Saténové Ruky sa považujú za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český underground. Zatiaľ čo návštevníci koncertov ich hudbu charakterizujú ako niečo medzi Lasicom, Satinským a Joy Division, kapela svojim postšansónovým lo-fi zvukom sympatizuje s formáciami ako Nový Svět, alebo Шихта.

FB event: http://on.fb.me/1k4Xu3g

MUSICA FALSA & FICTA + improvizačný workshop /koncert/

18 07. 2014 Piatok 22:00
dobrovoľné vstupné

Hudba falošná a fiktívna, alebo jediné pravidlo je žiadne pravidlo.
Orchester Musica Falsa et Ficta je unikátne živé hudobné teleso zložené z pružných impro-zostáv. V decembri roku 2006 začal nevinný nápad, hrať s ľudmi, naberať na obrátkach. Okrem študentov bratislavského konzervatória a VŠMU pritiahol aj mnohých ďalších hudobníkov so zmyslom pre kolektívnu improvizáciu.
Piatkový voľný pád bude nielen nepredvídateľným koncertným zavŕšením týždňa, ale aj zatiaľ nultého dielu workshopu hudobno-zvukovej improvizácie pod vedením Mira Tótha. Čítaj viac »

OPEN STAGE

09 06. 2014 Pondelok 20:00
1€

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!

FB event: http://on.fb.me/1nYiPjr

BRaK - BRATISLAVSKÝ KNIŽNÝ FESTIVAL: NE:BO:DAJ

31 05. 2014 Sobota 20:30
3€

J. Ambrózová (spev, husle, drumbľa), J. Fujak (klavír, spev, zvukové objekty, fotokulisy), A. Pleštinský (taliansky bajan, píšťalka, poľnica)
V rámci bratislavského knižného festivalu BRaK budete počuť koncert skupiny NE:BO:DAJ. Zaznejú skladby, piesne a komprovizácie.

FB event: http://on.fb.me/1meXgcN

MESIAC LGBTI HISTÓRIE - TARA TRANSITORY

29 05. 2014 Štvrtok 21:30
2€

Pozor, vstup do A4 Kafé je dnes len pre platiacich návštevníkov koncertu Tary Transitory. (stup: 8eur) O koncerte: http://on.fb.me/1gCE618 Čítaj viac »

OPEN STAGE + MINDVJING

26 05. 2014 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé! Čítaj viac »

JEALOUSY MOUNTAIN DUO (D)

29 04. 2014 Utorok 21:30
4€

predpredaj vstupeniek

“No-wave jazz” a “noisy math-rock” sú pojmy, ktorými zvyknú kritici častovať energické nemecké Jealousy Mountain Duo. Napratané kluby po celej Európe dokazujú, že na plnokrvnú šou postačí len gitara a bicie. Strhujúce polyrytmy, polámané melódie, virtuózna dekonštrukcia 60s jazzu aj indie rocku: a celé je to pritom veľmi počúvateľná (a pozerateľná) hudba.

FB event: http://on.fb.me/1ejh9PE

OPEN STAGE

28 04. 2014 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!

FB event: http://on.fb.me/1nRoztu

DVA - NIPOMO TOUR 2014 + MONIKINO KINO

15 04. 2014 Utorok 20:00
10€ / 7€

predpredaj 7 € / 10 € na mieste
  Čítaj viac »

TSEMBLA (FI), CORE OF THE COALMAN (US, CZ)

14 03. 2014 Piatok 20:00
6€ / 5€

predpredaj vstupeniek

Tsembla v A4! Švédsko-fínska umelkyňa Marja Johansson (sa) hrá s elektronikou, objektami a samplami, z ktorých vytvára pôvabné melódie, pokrútené rytmy a meniace sa psychedelické textúry s množstvom jemných trblietavých detailov. Tsembla vás so svojimi farebnými a imaginatívnymi severskými zvukmi zoberie na cestu po iných svetoch. Príďte zažiť „new weird Finland“. Čítaj viac »

KRAA! FESTIVAL SKUTOČNE SÚČASNEJ HUDBY

15 02. 2014 Sobota 20:00
5€

predpredaj vstupeniek

...lesom, Æ, Angakok Θ, Casi Cada Minuto, András Cséfalvay, Andrej Danóczi, Jonáš Gruska, Hlukár, Jack Jack, Mio-Mio, Odpał, Palmovka, Samčo, brat dážďoviek, Shibuya Motors, Sigi Tobias, Triple Sun, Výklenkové rezonancie, VJs: Vargasz (HU), Stix Čítaj viac »

OPEN STAGE

10 02. 2014 Pondelok 20:00
1€

ANKRAMU

25 01. 2014 Sobota 20:00
3€

predpredaj vstupeniek

Ankramu je Michal Kramár (spev), Michal Matejka (gitara), Lukáš Mutňanský (basová gitara) a Michaela Antalová (bicie). Pozoruhodné zoskupenie na domácej scéne hrá vlastné piesne s textami, striedané voľnými improvizáciami. “Hráme hudbu tak, ako ju počujeme, originálne piesne inšpirované voľnou improvizáciou, zvukmi a atmosférou tejto krajiny. Po slovensky. Hľadáme nový hudobný prejav, hráme na nástroje trochu inak.“ Čítaj viac »

ART'S BIRTHDAY

17 01. 2014 Piatok 20:00
4€

predpredaj vstupeniek

opera, koncert, party Čítaj viac »

OPEN STAGE

13 01. 2014 Pondelok 20:00
1€

Adam Dekan, Filip Ruisl, Michal Šuranský, Michal Matejka, Slávo Krekovič, rakúski hostia (4STATE SESSIONS)... a vy Čítaj viac »

VLNA NAŽIVO 2013: NISIRU

19 12. 2013 Štvrtok 21:00
6€ / 4€

VLNA NAŽIVO 2013: každý festivalový deň: 6 € / 4 €

Najžiarivejšia hviezda miestnej elektronickej scény.
 

VLNA NAŽIVO 2013: FUTURE SOUND OF PETRŽALKA

17 12. 2013 Utorok 22:00
6€ / 4€

VLNA NAŽIVO 2013: každý festivalový deň: 6 € / 4 €

Elektronický recesistický projekt zahrá svoj globalbass set z trackov kombinujúcich groovy z lokálnej ľudovej hudby s modernými elektronickými tanečnými beatmi. Možno príde aj obľúbený Antigogo tanečník, ktorý zvykne doprevádzať hudobnú produkciu svojou šou.

https://www.facebook.com/events/1455159261377905/

VLNA NAŽIVO 2013: EVA KETARA

16 12. 2013 Pondelok 21:00
6€ / 4€

VLNA NAŽIVO 2013: každý festivalový deň: 6 € / 4 €

Pesničkárka, ktorá vymenila živé nástroje za sampler, syntetizátory a počítač, predstaví a pokrstí svoje prvé CD. Zaspieva svoje mystické postethno, emotívne piesne pospájané do minimalisticko-elektronického setu.
https://www.facebook.com/events/1455159261377905/

CLUSTER ENSEMBLE: DOTS.LINES.SHAPES.

10 12. 2013 Utorok 20:00
6€ / 4€

Dots.Lines.Shapes. je novým projektom zoskupenia Cluster Ensemble, ktorý je zameraný na interpretáciu “grafickej hudby” nášho konceptuálneho barda, skladateľa, výtvarníka a muzikológa Milana Adamčiaka. Klarinet, klavír, analógový syntetizátor, spev, vibrafón, pure data a tanec sú nástroje, prostredníctvom ktorých sa nanovo reinkarnuje autorov zápis tak, ako sa ešte nestalo. Hudobno-tanečné predstavenie ukončí prezentácia publikácie Archív III (NÔTY) / notácie a grafické partitúry naživo s Milanom Adamčiakom, ktorý odpovie na vaše otázky a rád vám dá aj autogram. Čítaj viac »

KONCERT ZA ĽUDSKÉ PRÁVA IV.

09 12. 2013 Pondelok 18:00
5€

diskusia + koncert

Pri príležitosti Medzinárodného dňa boja za ľudské práva sa podujatie, ktoré spája umenie a ľudsko- právne témy presťahovalo do Bratislavy. Nadviaže však
na tri predošlé akcie, ktoré sa uskutočnili v Banskej Bystrici a okrem sveta hudby, vtiahli návštevníkov aj do sveta aktuálnych tém, ktorým sa momentálne
venuje medzinárodná mimovládna organizácia Amnesty International, ktorá podujatie zároveň organizuje.

Program: Čítaj viac »

NEXT 2013 / 14. ročník hudobného festivalu

30 11. 2013 Sobota 19:00
9€ / 7€

LEaD (SK)
Lenka Novosedlíková – klarinet, perkusie, hlas, Matúš Wiedermann – processing, klávesy, Marián Zavarský – sampling, klávesy Čítaj viac »

NEXT 2013 / 14. ročník hudobného festivalu

29 11. 2013 Piatok 19:00
9€ / 7€

ŠKVÍRY & SPOJE (SK, CZ)
Michal Matejka – gitara, Dalibor Kocián – vibrafón, Jozef Krupa – bicie, Petr Vrba – trúbka, klarinet, elektronika
Škvíry & Spoje je kvarteto, zložené z dvoch hráčskych dvojíc Matejka-Vrba (Škvíry) a Kocián-Krupa (Spoje). Repetitívne minimalistické groovy, kde až nepozorovateľne prikladá každý z hráčov jednu zvukovú vrstvu k predchádzajúcej, vytvárajú chvíľami meditatívne, niekedy až tranzovo extatické plochy. Čítaj viac »

NEXT 2013 / 14. ročník hudobného festivalu

28 11. 2013 Štvrtok 19:00
9€ / 7€

MELTING (RO, SK) Čítaj viac »

14. ročník hudobného festivalu NEXT 2013 (28.-30.11.)

28 11. 2013 Štvrtok (All day)
dobrovoľné vstupné

Marcus Schmickler (DE), Evol (ES), Oval (DE), Okkyung Lee / John Butcher (KR/USA, UK), Selvhenter (DK), BAO+ (Mazen Kerbaj, Charbel Haber, Sharif Sehnaoui, Tony Elieh), Robert Piotrowicz / Valerio Tricoli (PL, IT), M.A.D. (AT, IT), Škvíry & Spoje (SK/CZ), Michael Jackson Pollock (CZ), LeAD (SK), Melting (SK) + DJs Čítaj viac »

OPEN STAGE

25 11. 2013 Pondelok 21:00
1€

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé! Čítaj viac »

P**A Z HOVEN (CZ)

22 11. 2013 Piatok 21:00
6€

Progresívna brnenská formácia vystúpi na Slovensku počas jesenného miniturné. Vybrúsené texty s melancholickým podtónom servíruje v pope zaobalenom do temných nálad. Najprv tvoria lyriku, ktorú upravujú pre skladby, čo im dáva väčšiu voľnosť. Spolu s prepracovaným vizuálom a videoprojekciami patrí medzi najzaujímavejšie zjavy českej elektronickej scény. O afterparty sa postará DJ Faun. Organizuje Hudba mesta.

Piča z Hoven: Čítaj viac »

DRAMA QUEER FESTIVAL: JAKUB RIZMAN

20 11. 2013 Streda 21:30
vstup voľný

Absolútny víťaz Súťaže študentov konzervatórií v hre na harfu, ktorý okrem iného spolupracoval aj s Českou filharmóniu, spríjemní svojím harfovým prevedením moderných skladieb (Depeche Mode, Lady Gaga a i.) otvorenie festivalu.

KRÁĽ DUCHOV, ŠTÓS

16 11. 2013 Sobota 20:00
5€ / 3.5€

Autori a účinkujúci M. Piaček, Dychový orchester Štós, S. Beňačka, J. Chabroň, M. Ondriska, P. Važan, M. Langer-Philippsen a hostia
Čítaj viac »

BASIC HOUSE (Opal Tapes / UK), .SOUNDSCAPES (Exitab / SK), JACQUES KUSTOD (Exitab / SK)

15 11. 2013 Piatok 21:00
6€

Stephen Bishop a jeho Basic House sa pomaly, ale isto na svetovej scéne stretáva s čoraz väčsím rešpektom. Ako hlava prevažne kazetového labelu Opal Tapes sa Bishop zasluhuje o prezentáciu hudobníkov, ktorých tvorba osciluje medzi súčasnou tanečnou elektronikou a zvukovými experimentmi. Taký je aj Basic House, ktorý sa nebojí zaujať svojim zmyslom pre abstraktno a zároveň ho podložiť občas nenápadne pulzujúcim rytmom pod nánosmi lo-fi.
http://digitalisrecordings.bandcamp.com/track/i-dont-remember-acid Čítaj viac »

MELOS ÉTOS: MILAN ADAMČIAK & AGON ORCHESTRA – TYPORNAMENTO

13 11. 2013 Streda 19:30
10€ / 5€

Agon Orchestra: P. Kofroň (dirigent), M. Čech (flauta, pikola), T. Čistecký (klarinet, saxofóny), J. Musil (lesný roh), J. Jirucha (trombón), J. Jaroš (tuba), I. Acher (sampler, video), P. Wajsar (sampler, klávesy), T. Adamský (bicie nástroje), J. Novák (elektrická gitara), J. Šimůnek (husle), I. Lecian (husle), M. Čech (viola), V. Petrášek (violončelo), I. Bierhanzl (kontrabas, basgitara), J. Mikeš (zvuk) Čítaj viac »

ISCM WORLS NEW MUSIC DAYS 2013 A MELOS-ÉTOS: EUROPEAN BRIDGES ENSEMBLE

11 11. 2013 Pondelok 22:30
6€ / 3€

Účinkujú A. Szigetvári, S. Collinson, G. Hajdu, K. Niggemann, J. Kretz, Á. Siska, I. Ognjanović, M. Bayat
2 min. 45 sek. trvá cesta z Bratislavy do Viedne rýchlosťou zvuku. V A4 to zvládnete za 0 sekúnd: Príďte na multimediálny interaktívny koncert/vizuálnu performance 8 umelcov, z ktorých 4 vystúpia v klube Porgy&Bess vo Viedni a 4 v Bratislave. Predstavenie má aj online dirigenta! Prinášajú ISCM World New Music Days 2013 a festival Melos-Étos.

ROBERT CURGENVEN (AUS), STROON (LIVE + DJ SET), DJs MARGITA A BESNÁ

02 11. 2013 Sobota 20:00
5€ / 4€

Máme pre vás dobrú a zlú správu. Na výber nemáte - najprv tú zlú: Borbetomagus zrušili európske turné a v sobotu ich teda v A4 neuvidíte. Dobrou správou je, že austrálsky soundartista Robert Curgenven príde a navyše zahrá Stroon svoj špeciálny improvizovaný elektronický live set.


>> predpredaj vstupeniek <<
Čítaj viac »

ANTLER (NO) & METT (NO)

30 10. 2013 Streda 21:00
5€ / 4€

Predaj vstupeniek

Nórska jeseň v A4 pokračuje dvojkoncertom mladých skupín, prinášajúcich čerstvé správy o tamojšej lo-fi-folk-pop-experimentálno-pesničkovej scéne.

Antler sú dvaja nórski muzikanti a jedna speváčka: Martin Gismervik (bicie), John Lindvall (klávesy) a Natali Abrahamsen Garner (spev). Hypnotické groovy, popové syntiaky, prvky folktroniky aj jazzu, podmanivé severské melódie.

Jan Martin Gismervik - bicie
Johan Lindvall - synth Čítaj viac »

CHRIS CUTLER (UK), AMY KNOLES (USA), CLUSTER ENSEMBLE (SK)

20 10. 2013 Nedeľa 19:00
9€ / 7€

Chris Cutler v A4: Drums for Electronics! Bubeník, elektronik, improvizátor, zásadná postava alternatívneho rocku a experimentálnej hudby, člen legendárnych Henry Cow, Art Bears, Cassiber a Pere Ubu, šéf labelu Recommended Records a hýbateľ hnutia Rock in Opposition. Čítaj viac »

OPEN STAGE

14 10. 2013 Pondelok 21:00
1€

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!
https://soundcloud.com/openstage Čítaj viac »

TROY VON BALTHAZAR (USA)

27 09. 2013 Piatok 21:00
10€

Spevák a gitarista kultových Chokebore sa slovenskému publiku prvykrát predstavil na Pohode 2009. S gitarou, looperom a rôznymi hračkami svojím takmer kabaretným vystúpením vytvára magický svet bez pravidiel, plný láskavosti, čudáckého humoru a tajomnej melanchólie.
http://troyvonbalthazar.bandcamp.com/
troyvonbalthazar.net
facebook.com/troyvonbalthazar
http://youtu.be/PdXdMo3L9lI Čítaj viac »

OPEN STAGE

16 09. 2013 Pondelok 21:00
1€

Free jazz? Ambient? Noise? Interaktívna elektronika? Toto mesto má životaschopnú scénu tvorivej hudby, ktorej chýbalo už iba aspoň raz mesačne miesto na neformálne stretávanie a spoločné objavovanie nových zvukových priestorov. Pondelkové improvizované koncerty s akustickými či elektronickými nástrojmi, nenástrojmi aj objektami rozbehne vždy minimálne jedna nová kolaborantská zostava, aby sa vzápätí ring uvoľnil pre ďalšie ad hoc kombinácie. Príďte sa zapojiť, alebo sa aspoň zastavte na drink v A4 Kafé!

DOPPELTRIO (AT, CZ) + DJs: ASEBEST, PIA8

13 09. 2013 Piatok 21:00
4€

Skúsené viedenské duo Matija Schellander a Maja Osojnik spojilo v aktuálnej zostave svoje sily s pražským experimentálným trubkárom Petrom Vrbom a vytvorili nové elektroakustické trio, tzv. doppeltrio, v ktorom každý hráč obsluhuje ako akustický, tak elektronický nástroj. Osojnik hrá na subbasovú flautu a rôzne analógové nástroje (walkman, rádio ai.), Schellander na kontrabas a modulárny syntezátor a Vrba okrem trúbky obsluhuje svoje bizarne vibrujúce reproduktory.

Afterparty DJs: Asebest / Pia8 Čítaj viac »

MOTHMAN ORCHESTRA (NO)

04 09. 2013 Streda 21:00
3€

Nórsku úderku Mothman tvoria mladí hudobníci z jazzových akadémií v Oslo a Stavangeri. Experimentujú s pokročilými rytmickými prvkami, ktoré možno nájsť v progresívnom rocku, jazze a súčasnej hudbe. Tanečná hudba pre všetkých, ktorí vedia, ako sa tancuje na súčasný progrock. S podporou Veľvyslanectva Nórskeho kráľovstva.

OPEN STAGE

24 06. 2013 Pondelok 21:00
dobrovoľné vstupné

Michaela Antalová, Lukáš Mutňanský, Michal Kramár, ::.: ... a vy Čítaj viac »

RÁDIO TLIS NAŽIVO

18 06. 2013 Utorok 20:00
dobrovoľné vstupné

Rádio TLIS sa zhmotní v A4-ke. Počúvajte a na vlastné oči spoznávajte hlasy kultového internetového rádia, ktoré bude od nás naživo vysielať vaše obľúbené relácie. Zakončíme kvalitnou afterkou. P.S.: Možno príde aj hosť.

Program:
20:00 - Start
20:30 - Kultúrny lievik- čo sa oplatí vidieť a počuť
21:00 - Talkshow s hosťom
22:30 - Hudobná relácia
23:00 - After party by tlis deejays

fb event

MULTIPLACE 2013 // FESTIVAL SIEŤOVEJ KULTÚRY // FRISK FRUGT (DK), TURBOSAMPLER (SK)

18 05. 2013 Sobota 21:00
5€ / 4€

Frisk Frugt v preklade znamená čerstvé ovocie. Stojí za ním sympatický Dán Anders Lauge Meldgaard, ktorého sme zavolali na Multiplace, aby nám dokázal, že pop môže byť aj kreatívny. V jeho farebnom hudobnom vesmíre sa stretávajú miestne ľudové piesne s elektronikou, experimentálnym rockom, drónmi, psychedéliou aj jazzom a všetko je to podporené vlastnoručne vyrobenými elektro-mechanickými nástrojmi. Frisk Frugt zahviezdil na slávnom festivale v Roskilde 2011 so strhujúcou polyrytmickou kapelou, na Slovensko zavíta v zostave s bubeníkom. Čítaj viac »

REAL SOMETHING & A4 PRESENT: CONQUERING ANIMAL SOUND (UK), CASI CADA MINUTO (SK)

11 05. 2013 Sobota 20:00
6€

Glasgowské elektronické duo Conquering Animal Sound má ten zvláštny dar spojiť poetické, organické, experimentálne a mysteriózne s pojmom pop. Ambientné plochy, sample, beaty a hravosť so zvukmi v tvorbe Anneke Kampman (občas svojím prejavom evokuje takmer Björk) a multiinštrumentalistu Jamesa Scotta vytvárajú inteligentný a komplexný celok. Nový album On Floating Bodies vyšiel len minulý mesiac na Chemikal Underground a odvtedy zbiera jednu lepšiu recenziu za druhou. Večer svojím ambient setom podporí domáci Casi Cada Minuto, reprezentant vydavateľstva Exitab. Čítaj viac »

QUO VADIS, HOMINE?

07 05. 2013 Utorok 21:00
4€

A4, RTVS a VŠMU pripravili v spolupráci jedinečný projekt sonicART-u, vysielaného v Rádiu Devín a satelitnej sieti EBU naživo z A4-ky. Program je zložený zo šiestich akustických blokov živej preformance elektro-akustickej hudby a sonicART-u. Autori: Juraj Ďuriš, Matej Háasz, Milan Hradil, Marek Kundlák, Rudolf Pepucha a Robert Rudolf.

ZS (USA / Northern Spy / The Social Registry), DIY LABORATORY ENSEMBLE (SK)

24 04. 2013 Streda 20:00
6€ / 5€

Tohtoročný rakúsky Donaufestival ich označil za jednu z najvzrušujúcejších a najzaujímavejších formácií dnešnej doby a teraz po prvýkrát zahrajú aj v Bratislave. Aktuálnu zostavu newyorského projektu Zs tvorí saxofónový inovátor Sam Hillmer (aka Diamond Terrifier), gitarista a elektronik Patrick Higgins a bubenícka celebrita Greg Fox (Liturgy, Guardian Alien). Čítaj viac »

OPEN STAGE

22 04. 2013 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Antez (FR), Alexander Platzner, Casi Cada Minuto, Dominik Kobulnický... a vy Čítaj viac »

[FJÚŽN] SOUNDS: FOUNÝ (BENE & FRANK WINTER), MONIKA NAČEVA & JUSTIN LAVASH / KARAOKE TUNDRA

19 04. 2013 Piatok 20:00
5€ / 4€

Andrew Hillard (či tiež Frank Winter) a Bene sa nazvali founý a nahrali skladbu hold'em caulfield. Takú zimnú. Gitara, rap, spev, folk, hocičo. Jednoducho founý. Justin Lavash je anglický bluesový gitarista a pesničkár žijúci momentálne v Prahe, kde sa aj zoznámil s Monikou Načevou. Tá ho oslovila na spoluprácu a spolu zostavili mix piesní z ich repertoáru. Karaoke Tundra je pôvodom ukrajinský producent a DJ žijúci na Slovensku, jeden z najproduktívnejších umelcov na našej elektronickej scéne. Čítaj viac »

[FJÚŽN] WARM-UP: S ND Y P RL RS (GER) & ACHES (SK/UK)

17 04. 2013 Streda 20:00
6€

S ND Y P RL RS je v Berlíne pôsobiaci one man band, za ktorým sa skrýva 27-ročný Malte Cornelius Jantzen. Na konte má tri albumy, ktoré spájajú záľubu v špinavších lo-fi zákutiach americkej indie scény s temne ladenými drone-ambientnými gitarovými krajinami. Hlukové steny jeho akutálneho LP REX meditatívnosťou pripomínajú Grouper na ikonickom albume Dragging A Dead Deer Up A Hill. Čítaj viac »

ELEKTRO GUZZI

13 04. 2013 Sobota 20:00
7€ / 5€

Bernhard Hammer – gitara, Jakob Schneidewind – basgitara, Bernhard Breuer –bicie Čítaj viac »

JELLY BELLY

08 04. 2013 Pondelok 20:00
4€

Zvukoví remeselníci ignorujú ukončenie deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia a podľa vlastných slov je ich poslaním hudbou namiesto zbraní
oslobodiť bájnu krajinu Východného pobrežia. Za všetko hovoria názvy ich nahrávok: Deaf Till 30, Über Alles EP a How Old Were You In The 90's? Organizujú
Deadred/Starcastic.

http://www.deadred.sk/sk/artists/jelly-belly

http://jlybly.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/jlybly

NORDIC SHAKE: STAER (NOR), PUBLIC ENEMA (NOR)

02 04. 2013 Utorok 20:00
6€ / 5€

A4-ku rozpohybuje hneď po Veľkej noci energeticky výdatný “fresh saladcore” z ďalekého severu: noise-(math?)-rocková trojica Staer vznikla v roku 2010 a hneď sa prepracovala medzi jednu z najžiadanejších koncertných kapiel, sľubujúcich intenzívny zážitok. Majú síce len gitaru, basu a bicie, ale vystačí to na šťavnatý nadžánrový a hypnotický “Happy Meal” náklad. Čítaj viac »

LARSEN & LITTLE ANNIE (IT/US), THE ILLS (SK)

24 03. 2013 Nedeľa 20:00
7€ / 5€

Pár dní pred svojím defilé v londýnskom Cafe OTO si „existenciálne kombo“ Larsen & Little Annie spraví zastávku aj u nás. Charizmatická speváčka, svojrázna šansoniérka a multimediálna diva Little Annie (aka Annie Anxiety Bandez), označovaná za kráľovnú postmoderného kabaretu, patrí už dlho medzi newyorskú avantgardnú smotánku – obľúbil si ju Frank Zappa, účinkovala napr. s Marcom Almondom, posledný sólový album produkoval jej Anthony Hegarty (Antony & The Johnsons). Čítaj viac »

A4 & EXITAB PRSNT: XIU XIU – JAMIE STEWART SOLO (US/Polyvinyl), András Cséfalvay (SK/LOM)

18 03. 2013 Pondelok 20:00
8€ / 6€

REZERVOVAŤ SI VSTUPENKY NIE JE MOŽNÉ!

Vstupné v predpredaji 6 € (80ks), na mieste 8 €. VSTUPENKY KÚPITE TU. Čítaj viac »

SOUNDSPREE & A4 PRESENT: HEATSICK (UK), SKY TO SPEAK (CZ), TEAPOT (SK) + DITCHMAG DJS

16 03. 2013 Sobota 20:00
7€ / 5€

Večer plný nových a čerstvých zvukov. Kolektív Soundspree Vás spoločne s A4 pozýva na koncert Heatsicka, Angličana usadeného v Berlíne, ktorý si vystačí s jediným Casio syntetizátorom na celé hodiny. Tento chránenec labelu PAN patrí medzi jeho stúpajúce nádeje a jeho živé vystúpenia v Boiler Room či na festivale Unsound sa dočkali nadšených ohlasov. Podporí ho aj český audiovizuálny projekt Sky to Speak, v ktorom sa predstaví dvojica Matěj Kotouček a Ondřej Synáček. A do tretice lokálny hrdina Teapot, ktorého live set bude viac než dôstojne zahrievať stage. Čítaj viac »

OPEN STAGE

11 03. 2013 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Michal Wroblewski, Vlado Micenko, Jožo Krupa, Michal Matejka, Michal Šuranský a ďalší Čítaj viac »

ALBATRE (IT/NL), NOISE MORTANNA (SK)

07 03. 2013 Štvrtok 20:00
5€ / 4€

Hugo Costa – saxofón, Gonçalo Almeida – basgitara, Philipp Ernsting – bicie Čítaj viac »

MAREK PIAČEK: LUDI APOLLINARES / BURGR-KUNDLÁK-PIAČEK-SCHRAMEK-WIEDERMANN

06 03. 2013 Streda 20:00
5€ / 4€

ZMENA PROGRAMU!
Skladateľ Michal Rataj v stredu 6.3. z vážnych dôvodov nemôže prísť predviesť svoje skladby. Ako náhradu sa nám však podarilo dať dokopy zaujímavý elektroakustický kvintet, ktorý vystúpi naživo vôbec po prvýkrát! Po úvodnom projekte Ludi Apollinares Marka Piačeka o bombardovaní rafinérie Apollo teda v druhej polovici večera uvidíte exkluzívny set improvizujúcej zostavy Ľubomír Burgr (husle, gitara), Marek Kundlák (trubofón), Marek Piaček (flauta, elektronika), Viktor Schramek (bicie) a Matúš Wiedermann (gilotína, elektronika). Čítaj viac »

OPEN STAGE

18 02. 2013 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

900piesek, Aschenblond, Lenka Novosedlíková, Paulina Ronaiová, Peter Dvorský, Ondrej Veselý, Peter Fillo... a ďalší. Čítaj viac »

DAGADANA (PL/UA)

09 02. 2013 Sobota 20:00
5€ / 4€

Poľsko-ukrajinská hudobná formácia Dagadana sa prvykrát zišla pri príležitosti jazzového workshopu v Krakove „International Summer Jazz Academy" v roku 2007. Vo svojich pesničkách kombinuje vplyvy klasickej hudby, jazzu, folku a elektroniku. Trio tvoria Dagmara Gregorowicz (vokály, elektronika), Dana Wynnycka (vokály, klavír) a Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, husle). V roku 2011 získali ocenenie Fryderyk v kategórii Album roka folk/svetová hudba a umiestnili sa na ôsmom mieste rebríčka TOP 20 Best World Music Albums of 2011 prestížneho portálu WorldMusic.co.uk. Čítaj viac »

ART’S BIRTHDAY: CARAMELOS CELEBRATION KIT

17 01. 2013 Štvrtok 20:00
4€ / 3€

Bolka / Krekovič, Zelený Antoin + Mean Ray, Aidan Zaal, BIOS, Amen Tma, Ružoví kovboji Čítaj viac »

OPEN STAGE

14 01. 2013 Pondelok 20:00
dobrovoľné vstupné

Robo Kolář – trúbka, Viktor Šrámek – bicie, Michal Matejka – gitara, Peter Dvorský – husle, Bolka – elektronika, Slávo Krekovič – elektronika… a ďalší Čítaj viac »

ŠESTNÁSTKA + CASI CADA MINUTO

16 12. 2012 Nedeľa 20:00
3€ / 2€

Casi Cada Minuto je projekt Slava Hermana, ktorému nedávno vyšiel na Exitab labeli debutový album In White Rooms. Svojimi ambientnými plochami a zvukovými textúrami tentokrát bude sprevádzať experimentálny film, ktorý vznikne ako výsledok dvojdňového filmového workshopu organizovaného A4-kou a časopisom KINEČKO. 

NEXT 2012 (3. deň)

08 12. 2012 Sobota 20:00
8€ / 6€

Daniel Kordík & Ed Lucas (SK, UK), deepseafish K (AT), Shelley Hirsch & Joke Lanz (USA, CH) Čítaj viac »

NEXT 2012 (2. deň)

07 12. 2012 Piatok 20:00
8€ / 6€

Binmatu (SK), Cremaschi / Platzner / Samčo, brat dážďoviek (USA/SK), Russell Haswell (UK), Espen Sommer Eide (NO) + Pierre Bastien (FR) Čítaj viac »

NEXT 2012 (1. deň)

06 12. 2012 Štvrtok 20:00
8€ / 6€

Isabelle Duthoit (FR) + Franz Hautzinger (AT) + Luc Ex (NL) + Johannes Bauer (D), UH Fest presents: New Radical Music from Hungary: Gábor Lázár, 12z, Ship Arriving Too Late To Save A Drowning Bitch, Balázs Pándi Čítaj viac »

PRINCE RAMA (USA), JACQUES KUSTOD & CHAOSDROID (SK, RO)

26 11. 2012 Pondelok 20:00
6€ / 4€

Šamanský tranz, trblietavý pseudo-okultný dekor, aerobik, perkusie, klávesy, éterický spev v sanskrte… a uletený humor. Tvorivým jadrom čoraz slávnejšej brooklynskej zostavy Prince Rama sú sestry Taraka a Nimai Larsonové, ktoré vyrastali v exostickom prostredí krišnovskej komunity a dnes hrajú hudbu označovanú ako “psych”. Sympatické zvestovateľky “The Now Age” (nemýliť si s new age!), majúce rovnako blízko k alternatívnemu rocku ako ku konceptuálnemu umeniu, uvedú svojou šou do varu aj tých najzarytejších odporcov sektárskych mítingov na Pasienkoch. Throw some reverb on that shit! Čítaj viac »

NÁŠ CIEL JE ZAJÍČEK

17 11. 2012 Sobota 20:00
5€ / 3.5€

České centrum sa zapojilo do Divadelnej noci a spoločne s bratislavským centrom pre súčasnú kultúru A4 pripravilo program:

Náš Ciel je Zajíček

čítanie z dramatických textov Martina Ciela
Básne ostrova DG 307
a na záver Nežná veselica so skupinou URBAND, ktorú niektorí z Vás poznajú z tohtoročnej vernisáže Design víkendu.
Čítaj viac »

EXITAB & A4 PRSNT: ROLY PORTER (UK/Subtext), ACHES (UK/SK)

16 11. 2012 Piatok 20:00
7€ / 6€

Bristolský rodák Roly Porter má za sebou účinkovanie v priekopníckom duu Vex'd, kde spolu s Jamie Teasdalom aka Kuedo položil základy istého dubstepu. Sólový debut Aftertime (Subtext, 2010) sa zrieka beatu a okrem ťažkých sub-basových kadencií nezostáva po Vex'd ani stopa. Meditatívnosťou evokuje pomyslené splynutie Bena Frosta a Hildur Guðnadóttir, až na to, že namiesto islandskej melanchólie v ňom rezonuje industriálny chlad. Surovosť drone-dark-ambientných plôch a skratovaných vokálov príležitostne kontrastuje s harmóniami akustických nástrojov. Čítaj viac »

NATE WOOLEY & PAUL LYTTON (USA, UK), SPOJE (SK)

09 11. 2012 Piatok 20:00
6€ / 4€

Legenda freejazzových perkusií Paul Lytton vydáva na značke ECM a patrí k špičke improvizovanej hudby. Hral asi s každým vrátane Evana Parkera, Marylin Crispell či Freda Fritha. Rovnako výrazný, no výrazne mladší americký trúbkový inovátor Nate Wooley však už tiež stihol odtrúbiť svoje a na konte má vyše dvadsať albumov. Hoci Lytton už u nás zahviezdil aj na festivale NEXT, táto zostava zhmotní svoju predstavu o spontánnej a delikátnej hudbe plnej zákrut a prekvapení na Slovensku po prvýkrát. Čítaj viac »

ANDRÉ OCHODLO & ODEM'S TRIO: LAYLA / PACORA TRIO & LINDA BALLOVÁ

04 11. 2012 Nedeľa 20:00
5€ / 4€

André Ochodlo je umelec obdarený výnimočnou charizmou, krásnym hlasom, neobyčajným hereckým a vokálnym talentom. Patrí medzi popredných svetových interprétov piesní jidiš. Na Slovensku predstaví svoj najnovší program, v ktorom sa spája poézia s recitálom jidiš piesní a jazzom. Pozvanie na spoločné koncerty prijalo aj Pacora trio, ktoré vystúpi so speváčkou Lindou Ballovou. Toto obľúbené zoskupenie tvoria traja skúsení muzikanti: Stanislav Palúch, Marcel Comendant a Róbert Ragan. Ich hudba je postavená na prelínaní jazzu, folklóru a prvkov vážnej hudby. Organizuje Poľský inštitút.

MUSICA FALSA ET FICTA (INT): 33 ASTRÁLNYCH TIEL (NEXT VARIATIONS FOR YOU, GOLDBERG), THE GEORDIE APPROACH (NO, UK)

26 10. 2012 Piatok 20:00
6€ / 4€

Skladateľ a saxofonista Miro Tóth je známy ako iniciátor viacerých kolektívnych hudobných projektov pohybujúcich sa medzi kompozíciou a improvizáciou (Frutti di Mare, Pašie Štefana H. a i.). Medzi ne patrí aj premenlivý orchester Musica falsa et ficta, ktorý tentoraz v medzinárodnom obsadení pripravil postmoderné “variácie na Goldbergovské variácie”. “33 astrálnych tiel” je oslavou hudobnej kolaborácie, tvorivým posúvaním tradície aj ukážkovým spojením rôznych experimentálnych hráčskych techník do pôsobivého celku. Čítaj viac »

TALIBAM! (USA)

23 10. 2012 Utorok 21:00
5€ / 4€

Brooklynský projekt Talibam! je jedným z najplodnejších a najfascinujúcejších úkazov na americkej scéne, ktorého mediálny ohlas siaha od Wire až po Pitchfork a ktorých koncerty boli povestné svojou výbušnosťou aj bláznivosťou. Virtuóznych hudobníkov, ktorí majú za sebou už zo dvadsať platní, v poslednej dobe namiesto cvičenia na nástroje viac baví pohrávať sa s rôznymi žánrami a identitami. Čítaj viac »

JOHN CAGE A HU(D)BY

15 10. 2012 Pondelok 19:00
4€ / 3€

Pár študentov muzikológie si vzalo do hlavy pripraviť trochu iný event k 100. narodeninám amerického klasika. Spolu so spriatelenými mladými umelcami postavili program založený na neuveriteľných spojitostiach, ktoré John Cage nachádzal medzi hudbou a prírodou. Diela “majstra nezámernosti a básnika všednosti” budú interpretovať klavirista Ivan Šiller, súbor Cluster Ensemble, hráčka na bicie Lenka Novosedlíková, tanečníčka Petra Fornayová, ale tiež kuchári-performeri zo zoskupenia Sonic Catering Band (GB).

-------

NA ZAČIATKU S DYCHOM

13 10. 2012 Sobota 20:00
7€ / 5€

JAN JELINEK & ANDREW PEKLER PERFORM URSULA BOGNER (DE), CASI CADA MINUTO (SK), STROM NOIR (SK), JAN KULKA (CZ): KÚZELNÁ SKRINKA Čítaj viac »

YOWIE (USA)

01 10. 2012 Pondelok 20:00
5€ / 4€

TOM SMITH (USA), RUiNU (CZ), CHARMING ASSISTANT (SK)

25 09. 2012 Utorok 20:00
5€ / 4€

Utorok je nová sobota! Otvorenie koncertnej sezóny v  A4 bude mať medzinárodnú šťavu. Americký performer Tom Smith, extatický vokalista a zakladateľ kultovej experimentálnej zostavy To Live and Shave in L. A. (medzi jej členmi sa mihli Andrew W. K., Rat Bastard, Thurston Moore či Sickboy) prichádza po prvýkrát so svojím sólovým setom. Na jeho slovenskom výlete ho sprevádza aj pražská formácia drónových a  lo-fi improvizátorov RUiNU z  okruhu vydavateľstva KlaNGundKRaCH. Čítaj viac »

OBAKE FEAT. TREVOR DUNN (IT, HU, USA) + MOMBU (IT)

01 05. 2012 Utorok 20:00
7€ / 5€

Japonský názov, medzinárodné obsadenie: temná, no nápaditá drone-metalová fúzia s ambientnou elektronikou, math-rockom, noisom a operou pripomenie Sunn O))), Earth, Ashra Tempel, ale zaujme aj fanúšikov takých rozdielnych kapiel ako Slayer, Melvins a Coil. Obake, ktorým na jeseň vyšiel skvelý album, je projekt experimentálneho gitaristu Eralda Bernocchiho, operného speváka Lorenza Esposita Fornasariho, bubeníka Balázsa Pándiho a basgitaristu Massima Pupilla, ktorého na tomto turné nahradí vyhľadávaný Trevor Dunn (spoluhráč Mikea Pattona v Mr. Bungle, Fantomas či Tomahawk). Čítaj viac »

MULTIPLACE: DOKURO / AGNES SZELAG & THE NORMAN CONQUEST (USA), POO (SK)

24 04. 2012 Utorok 19:00
4€

Sanfranciská violončelistka, skladateľka a multimediálna umelkyňa Agnes Szelag prichádza na Slovensko v duu s elektronickým hudobníkom, absolventom slávnej Mills College, ktorý si hovorí The Norman Conquest. Spojenie je to plodné, čo si stihol všimnúť aj prestížny magazín The Wire (jemu hudba pripomenula kríženca drónov skupiny Sunn O))) s prvkami country… nuž prečo nie.). Dvojica nahrala v roku 2008 pozoruhodný vinyl The Black Room, ktorý je dnes celý k dispozícii na Bandcampe. Čítaj viac »

CACTUS TRUCK (NL)

11 03. 2012 Nedeľa 20:00
5€ / 4€

Dvakrát štyri a radosť? / Lucky Dragons (USA) / Stix (SK) / Aches (UK)

17 01. 2012 Utorok 20:00
6€ / 5€

narodeninová oslava + koncert

  Čítaj viac »

NO BUSINESS FOR DOGS (AT / USA)

16 12. 2011 Piatok 20:00
5€ / 4€

 

Bernd Breuer – bicie, Steven Hess – bicie a elektronika, Judith Unterpertinger – vnútro klavíra, Alfred Reiter – zvukový dizajn Čítaj viac »

NEXT 2011

03 12. 2011 Sobota 20:00
8€ / 6€

 

NEXT 2011 / 12. ročník medzinárodného festivalu súčasnej hudby

Radikálne melódie, živelné improvizácie, neošúchané zvuky, netradičné hudobné techniky a originálne koncepty, virtuozita na akustických nástrojoch aj inovatívna elektronika. Tri dni inšpiratívnej hudby vyjadrujúcej dnešnú dobu, bez žánrového či iného obmedzenia. Podrobný program na nextfestival.sk, predpredaj v A4. Čítaj viac »

NEXT 2011

02 12. 2011 Piatok 20:00
8€ / 6€

NEXT 2011 / 12. ročník medzinárodného festivalu súčasnej hudby

Radikálne melódie, živelné improvizácie, neošúchané zvuky, netradičné hudobné techniky a originálne koncepty, virtuozita na akustických nástrojoch aj inovatívna elektronika. Tri dni inšpiratívnej hudby vyjadrujúcej dnešnú dobu, bez žánrového či iného obmedzenia. Podrobný program na nextfestival.sk, predpredaj v A4.

SOUND EXCHANGE DAY BRATISLAVA Čítaj viac »

NEXT 2011

01 12. 2011 Štvrtok 20:00
8€ / 6€

12. ročník medzinárodného festivalu súčasnej hudby 

Radikálne melódie, živelné improvizácie, neošúchané zvuky, netradičné hudobné techniky a originálne koncepty, virtuozita na akustických nástrojoch aj inovatívna elektronika. Tri dni inšpiratívnej hudby vyjadrujúcej dnešnú dobu, bez žánrového či iného obmedzenia. Podrobný program na nextfestival.sk, predpredaj v A4. Čítaj viac »

SHORT CIRCUIT - NEXT 2011 WARMUP

30 11. 2011 Streda 20:00
dobrovoľné vstupné

V4 VLNA NAŽIVO 2011

28 11. 2011 Pondelok 19:00
5€ / 3€

 

 

19.00 MESON TEMPORARY / tanec

Živé predstavenie noise music s inštaláciou a tancom. Vizuál, hudba Zsolt Koroknai, tanec Márta Ladjánszki, hudba Zsolt Varga, kostýmy Butterfly, fotomonáž Edit Kozár

S podporou L1 Independent Artists Association of Public Utility, NKA - Dance Department, NEFMI. www.martaatwork.com

  Čítaj viac »

Hlukové mystériá VII

16 11. 2011 Streda 20:00
7€ / 5€

 

Minamata (FR), Einleitungszeit + Amanitas (SK), Metrom (SK), Pavlov’s Lightbulb (SK), Angelicus (SK) Čítaj viac »

TRANSMUSIC COMP. REVIVAL/TMC – Re (Festival súčasnej hudby Melos-Étos)

10 11. 2011 Štvrtok 20:00
6€ / 3€

 

Milan Adamčiak, Michal Murín, Peter Machajdík, Zbyněk Prokop, Robert Bartko

 

Pocta Milanovi Adamčiakovi Čítaj viac »

PIVIXKI & Marco Fusinato (AUS)

06 11. 2011 Nedeľa 20:00
6€ / 3€

 

Max Kohane: bicie, Anthony Pateras: klavír, Marco Fusinato: gitara, elektronika Čítaj viac »

A4 & Exitmusic presents: Hildur Guðnadóttir (IS), Lowii (SK)

30 10. 2011 Nedeľa 20:00
7€ / 6€

 

Meno islandskej čelistky a skladateľky Hildur Guðnadóttir je najčastejšie spájanés projektom múm. Ďalšími zvučnými menami sú Ben Frost, Fever Ray, Pan Sonic,Derek Jarman či Jóhann Jóhannsson. Zoznamu doterajšieho hudobného účinkovaniavšak dominuje sólová tvorba prezentovaná aj pod príznačným pseudonymom Lost inHildurness. Strácanie bez pátosu, od jemných cez živelné kompozície, až po skúmanieplynutia zvuku - očakávať môžeme všeličo. Atmosféru pomôžu svojimi audio-vizuálnymi interakciami vybudovať Lowii – domáci multimediálny projekt Pjoniho,Kataríny Sido a Igora Rjabinina.

KLANG ZVUK SOM

22 10. 2011 Sobota 20:00
5€ / 4€

Dano Herich, Rudolf Patrnčiak, Lucia Chuťková (SK) , Reiner Hess Quartet – Luis Vicente (PT), Oori Shalev (Izrael), Reiner Hess (D), Blu (BR) + José Lencastre a.h. (PT) Čítaj viac »

Acid Mothers Temple & the melting paraiso U.F.O. (JP)

18 10. 2011 Utorok 20:00
7€ / 5€

Kultová psychedelická úderka, ktorú sa po šestnástich rokoch fungovania konečne podarilo dostať aj na Slovensko! Charizmatický líder Kawabata Makoto - akýsi japonský Zappa - okolo seba zhromažďuje premenlivú grupu skvelých muzikantov, aktívnych aj v mnohých ďalších undergroundových projektoch (Boredoms, Ruins). Okrem svojského nadväzovania na space- a psych-rockové úlety je hudba AMT (a ich rôznych odnoží) originálnou zmesou hypnotického minimalizmu (nahrali napr. známu Rileyho skladbu In C), improvizácie, drónov aj world music. Ich vystúpenia bývajú fenomenálne, takže sa máme na čo tešiť. Čítaj viac »

Literárny cirkus KK Bagalu - cirkus, v ktorom sa žongluje slovami

13 10. 2011 Štvrtok 18:00
vstup voľný

 

V podujatí k 20. výročiu založenia vydavateľstva KK Bagala vystúpia: Monika Kompaníková, Divadlo P.A.T., Michaela Rosová, Mária Modrovich, Ondřej Mrázek, Bohdan Bláhovec a básnici z projektu Pulz Vyšehradskej štvorky.

Koncert: BENE & Roland Kánik

ARS POETICA

01 10. 2011 Sobota 19:00
vstup voľný

 

VARRÓ Dániel  (HU) / JÓNÁS Tamás (HU) / O'REILLY Caitriona (IR) / VILLALTA Gian Mario (IT) / BOWMAN, Catherine (USA) / LUBRANI Stefania (IT) / SCHULZ Tom (DE) / Generator X (SK)

21.30Abusus (SK) / koncert

ARS POETICA

30 09. 2011 Piatok 19:00
vstup voľný

 

Schmitzer Stefan (AT) / Nemes Mário Z. (HU) / Seel Daniela (DE) / Marquardt Tristan (CH) / Janček Vlado (SK) / Pato Chus (ES) / Habaj Michal (SK) / Machej Zbigniew (PL) / Hilson Jeff (UK)

Koncert:  Tu v dome (SK)

ARS POETICA

29 09. 2011 Štvrtok 19:00
vstup voľný

Kurek Marcin (PL) / Gorría Ana (ES) / Donhauser Michael (AT) / Milčák Marián (SK) / Rosenstock Gabriel (IR) / Pawlak Antoni (PL) / Haugová Mila (SK) / Favre Claude (FR)

Koncert: Towary Zastępcze (PL) 

A PREDSA SA TOČÍ! - Emeralds (USA), Aches (UK)

09 09. 2011 Piatok 20:00
8€ / 6€

 

A4 otvára sezónu opäť vo veľkom. Valiť sa na vás budú ambientné plochy a drone-ové hĺbky. Z Clevelandu sa predstavia žiadané trio Emeralds, ktorého ostatná nahrávka Does It Look Like I'm Here? (Editions Mego) bola označená britským internetovým magazínom Drowned In Sound za Album roka 2010. Minulý rok dokonca sekundovali aj Caribou na americkom turné.  Čítaj viac »

databases

17 06. 2011 Piatok 18:30
5€

Po štvrtýkrát sa s vami radi stretneme na našom jednovečernom mikrofestivale v priateľskej atmosfére. Databases vol. 4 v A4-ke bude poslednou zastávkou Databases Tour, na ktorej sa predstavia Tittingur, Foolk a Ujko Ormoš. Na dvoch stageoch vystúpia okrem nich aj The Ills [BA], Dawn to Come [PO], Parting Mouth [SO], Dead Janitor [KE], Gleb Schizofrenik+DJ [BA], KKTS DJ set [BA] Mobius [ZA].

Hlukové Mystériá VI.

04 06. 2011 Sobota 20:00
5€ / 4€

John Wiese (USA), Praying For Oblivion (FR), Napalmed (CZ), K-lxm (CZ), ... lesom (SK), VJ Poppydoll (CZ/SK) Čítaj viac »

Anasoft Litera Fest

26 05. 2011 Štvrtok 20:00
dobrovoľné vstupné

 

Juraj Kušnierik sa o Piatej lodi porozpráva s Monikou Kompaníkovou, o Bon voyage so Zuzanou Mojžišovou. S románom Jara Rumpliho Kruhy v obilí s podtitulom Krátke dejiny death metalu si následne poradí kapela Med. Organizuje ars_litera.

Zu (Ipecac / IT) + Balázs Pándi a. h. (HU), Shibuya Motors (SK)

15 05. 2011 Nedeľa 21:00
6€ / 5€

Čítaj viac »

MULTIPLACE #10: Dronology (Tim Hecker, Phill Niblock, Thomas Ankersmit)

07 05. 2011 Sobota 20:00
8€ / 6€

FESTIVAL MULTIPLACE #10 / culture and creativity after the digital / 2-8 MÁJ 2011 / www.multiplace.org

Permanentka na všetky predstavenia: 15 EUR, rezervácie na info@a4.sk

 

Tim Hecker (CA), Phill Niblock (USA), Thomas Ankersmit (NL) Čítaj viac »

MULTIPLACE #10: Ben Frost (AUS/IS), BIOS (SK)

06 05. 2011 Piatok 20:00
9€ / 7€

FESTIVAL MULTIPLACE #10 / culture and creativity after the digital / 2-8 MÁJ 2011 / www.multiplace.org

Permanentka na všetky predstavenia: 15 EUR, rezervácie na info@a4.sk Čítaj viac »

MULTIPLACE #10: Multiplesk

03 05. 2011 Utorok 20:00
5€ / 4€

FESTIVAL MULTIPLACE #10 / culture and creativity after the digital / 2-8 MÁJ 2011 / www.multiplace.org

Permanentka na všetky predstavenia: 15 EUR, rezervácie na info@a4.sk

Robin Fox (AUS), Alex Nowitz (DE), Victor Mazon (ES/DE) Čítaj viac »

Teatro Fatal

01 05. 2011 Nedeľa 20:00
5€ / 3.5€

Teatro Fatal je súčasný moderný minimalistický quintet (J. Ursiny - klavír/spev,  I.  Jankovič - kontrabas, J. Bútorová - husle/spev, M. Štefík - husle, P. Vavro - gitara/vokály) oscilujúci na pomedzí klasickej, etnickej hudby a šansónu.

Vialka (FR, CA), Gottlieb (SK), Angakkut (SK)

29 04. 2011 Piatok 20:00
6€ / 5€

Hrali tu s úspechom pred dvoma rokmi a sú tu opäť: bubeníčka Marylise Frecheville s gitaristom Ericom Borosom pod názvom Vialka za rok stihnú odohrať vyše stovky energických vystúpení. Vialka je stálicou na európskej nezávislej scéne. Hudobní kritici ju zvyknú nálepkovať výrazmi ako sú napríklad "turbofolk micro-orchestra", "gypsy punk folkrock" alebo aj "noisy comedy". Napriek tomu, že ide o pesničky hrané iba na dvoch nástrojoch, sú neobvykle zvukovo aj žánrovo pestré. Čítaj viac »

Napszyklat (PL), WWW (CZ), Ink Midget & Pjoni (SK)

27 04. 2011 Streda 20:00
9€ / 7€

Žúr mesiaca rovno uprostred týždňa! Veľmajstrov nadupaného poľského alternatívneho (post)hip-hopu Napszyklat už u nás netreba predstavovať – na aktuálnom turné krstí originálna kapela s hutným zvukom (elektronika, gitara, bicie, spev) a svoj nový album, na ktorom hosťuje o.i. aj zaoceánska celebrita – MC Dälek. Temnejšie ladené beaty, neurotický vokál a poetické existenciálne texty zaznejú v podaní čoraz slávnejšej českej legendy WWW. Čítaj viac »

Noise o ôsmej

14 04. 2011 Štvrtok 20:00
5€ / 4€

Justice Yeldham (AU), Asebest, rbnx, urbanfailure, live visuals: Chaosdroid (SK/RO) Čítaj viac »

Japanese underground... anyway

31 03. 2011 Štvrtok 20:00
7€ / 5€

Hiromichi Sakamoto, Kirihito, Umi No Yeah!!! (JP) Čítaj viac »

Terminal HZ (JP/AUS), Id (AT)

04 03. 2011 Piatok 20:00
6€ / 4.5€

Sean Baxter: bicie a perkusie, David Brown: gitara, KK Null: elektronika a hlas Čítaj viac »

Steven Severin / Jean Cocteau: Krv básnika

26 02. 2011 Sobota 20:00

Britský experimentálny hudobník Steven Severin - zakladateľ slávnej skupiny Siouxsie and the Banshees, ktorá posunula dejiny punk rocku do post punkovej podoby, sa po rozpade skupiny vydáva na svoju experimentálnu cestu. Steven Severin, ktorý vo svojej hudobnej dráhe preťal cesty osobnostiam ako John Cale, Alan Moore, Jarboe, Lydia Lunch, Marc Almond či Merc Cunningham, sa od roku 2008 venuje ozvučovaniu nemých filmov. V januári minulého roku premiéroval svoj sólový projekt "Krv Básnika“ v Silent Movie Theater v Hollywoode, aby sa s ním následne vydal na turné po Európe. Čítaj viac »

Hlukové mystériá

19 02. 2011 Sobota 20:00
4€ / 3€

Sklo (CZ), VZM (CZ), 900piesek (SK), Noise Mortanna (SK), Sigi Tobias (SK) Čítaj viac »

Kelvek meets Burningbeats

12 02. 2011 Sobota 13:00

20.00 Voodooyoudo? (CZ), Difis (BY), Eva Ketera and Stroboskop DJs (CZ), Burningboy (CZ) Čítaj viac »

Sedem rokov v...

14 01. 2011 Piatok 20:00
4€ / 3€

Bagdasarov/Vatagin (AR/CZ, UA/AT), Pjoni/Stroon/Chaosdroid (SK) Čítaj viac »

Databases / zrušené!!

18 12. 2010 Sobota 20:00
4€ / 3€

Decembrové depresie prerástli do vrcholného štádia v podobe nezávislej a neznámej, pre bežného človeka nezmyselnej kompilácie noisu, ambientu, dubstepu. Všetko trendy zahrnuté, na zveľadenie lukratívnosti tohto mesta. Vychutnajte si rozmanitosť multižánrovosti na jednovečernom festivale v A4. Organizuje Databases team.

POZOR ZMENA!!! PODUJATIE ZRUŠENÉ ZO STRANY ORGANIZÁTORA SA USKUTOČNÍ V NÁHRADNOM TERMÍNE.

Zapi kapra: Večer hustý od kapusty

17 12. 2010 Piatok 20:00
dobrovoľné vstupné

 

Tep (FR), PPPF (SK), Jesus Stickers (SK)... a vy. Čítaj viac »

Paralelná skúsenosť

08 12. 2010 Streda 10:00
vstup voľný

10:00 - 18:00 - výstava Stelesnenie duševna a projekcie Do vlastných rúk

18:00 - Vrbovskí víťazi (http://www.chrbaty.sk/?id=8), koncert 

NEXT 2010

04 12. 2010 Sobota 20:00
8€ / 6€

NEXT 2010

03 12. 2010 Piatok 20:00
8€ / 6€

NEXT 2010

02 12. 2010 Štvrtok 20:00
8€ / 6€

Dunkeltherapie (SK)
Martin Burlas – spev, elektronika, Miro Tóth – sopránsax, Peter Čaputa – basgitara, Jano Oriško – bicie Čítaj viac »

Krst Azyl Music

01 12. 2010 Streda 20:00
4€ / 3€

Krst platne Kontinuum od skupiny Chick & Tin (Monika Satková: piano, spev). A ešte pred tým česká kapela Obří broskev naživo a unplugged.

Jeden svet

27 11. 2010 Sobota 15:00

Easterndaze Night @ A4

18 11. 2010 Štvrtok 20:00
5€ / 4€

Dne (CZ), Glad to get away (CZ), Vladimir Lenhart (SRB), Casi Cada Minuto (SK) Čítaj viac »

DVA (CZ), Mirnix Dirnix (SK)

16 11. 2010 Utorok 20:00
6€ / 4€

Sú dvaja, po druhýkrát si zahrajú v A4-ke, ale privezú už svoj tretí album. Stále je to kombinácia tanga, kabaretu, cirkusu, popsongov a kuchynského beatboxu spievaná v pôvabnom svojskom jazyku, len po "folklóre neexistujúcich národov" sú ich nové pesničky "popom z neexistujúcich rádií". Kto má rád skupinu Múm, má veľkú šancu podľahnúť čaru tejto dvojice. Nielen rodinné vzťahy držia pokope aj domácu predkapelu - sestry Tomáškové hrajú na klavír a husle, s hudbou medzi artrockom a klasikou im ešte pomáha bubeník.

Vlna naživo

09 11. 2010 Utorok 20:00
4€ / 3€

 

Posledná historická úloha mladej generácie / divadlo
Ján Šimko a kol., réžia J. Šimko, účinkujú M. Balážik, M. Meľo, J. Igonda, M. Homola, námet F. Blaščák a J. Šimko, texty piesní Lues de Funes
Čo sa stane, keď sa na nejakom žúre dozviete, že v Prahe niekoho zbili a začala sa revolúcia? Príbehy študentov, ktorí si vo vypätých chvíľach udržali miesto na okraji diania. Čítaj viac »

Casiotone for the Painfully Alone

24 10. 2010 Nedeľa 21:00
7€ / 6€

Databases

22 10. 2010 Piatok 20:00
4€ / 3€

DATABASES trojka, osvedčená akcia prinášajúca zaujímavú nátierku súčasnej akustickej aj elektronickej hudby v podobe pidi festivalového večera aj počas bežného piatku. Čítaj viac »

Pendler (AT)

18 10. 2010 Pondelok 20:00
5€ / 4€

Ars poetica

09 10. 2010 Sobota 19:00
dobrovoľné vstupné

Medzinárodný festival poézie


19.00   Večer poézie 

Matthias Göritz (DE) Taras Muraško (SK), Alexander Irvanec (UA), Andrej Hočevar (SI), Bodil Lindfors (FIN), Christophe Manon (FR), Carol Watts (GB) Čítaj viac »

Ars poetica

08 10. 2010 Piatok 19:00
dobrovoľné vstupné

Medzinárodný festival poézie

19.00   Večer poézie
Hansjörg Zauner (AT), Jaume Subirana (ESP), Ilse Kilic (AT ), József Juhász (SK), Fritz Widhalm (AT), Tom Van de Voorde (BEL), Claudia Gabler  (DE) Čítaj viac »

Ars poetica

07 10. 2010 Štvrtok 19:00
dobrovoľné vstupné

Medzinárodný festival poézie

19.00   Večer poézie

Derek Rebro / Okamih pred dopadom (SK) Paolo Zhang (CHI), Pier Paolo Benedetti (IT), Szilárd Borbély (HU), Gianluca Chierici (IT),  Eiríkur Örn Norðdahl (ICE), Elizabeth Willis (USA) Čítaj viac »

Ars poetica

06 10. 2010 Streda 19:00
dobrovoľné vstupné

Medzinárodný festival poézie

Večer poézie A4
Ivan Štrpka / Veľký dych (SVK), Anna Ondrejková (SK), Jaroslav Žila (CZ), Bohdan Bláhovec (CZ), Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (PL), Edward Pasewicz (PL) Čítaj viac »

Post psychedelic soiré

05 10. 2010 Utorok 20:00
4€ / 3€

L’Ocelle Mare (FR), Core Of The Coalman (USA), No Pavarotti (CZ) Čítaj viac »

Istanbul Expres: Skúmanie multilingualizmu v Európe

04 10. 2010 Pondelok 18:30
3€ / 2€

Ako sa varia dejiny (r. P. Kerekes) / projekcia + diskusia s režisérom
Hugo Čáves Orchestra / koncert Čítaj viac »

Table (CZ), Bios (SK)

01 10. 2010 Piatok 20:30
5€

Roman Štětina a Dominik Gajarský sa stretli počas štúdia multimédií, kde spolu začali tvoriť niečo na pomedzí folku a elektroniky. Medzitým sa z toho “niečoho“ pod vplyvom ozveny Joy Division, Former Ghosts, Xiu Xiu alebo neskorých Portishead, stala plne funkčná dvojka, dokopy so štyrmi nohami. Avant–electro a post-punk. Digitálna éra si pýta chladné podanie – debut We are no longer the same (AMDISCS, 2010)  nemusí byť pre každého, kto však Table neodpíše po prvom vypočutí, tomu sa časom odmenia. Prvé odmeny sa rozdávajú v magický dátum 1.10.2010. Čítaj viac »

Databases

25 06. 2010 Piatok 18:00
4€ / 3€

Druhá akcia z multižánrových podujatí Databases prischla na 25. júna. Tentokrát sme sa zamerali na slovenský jazz ktorý vyvrcholí do hip-hopového nákladu Peťa Tázoka + Karaoke Tundru a street rapu. Všetko to zavŕšime electrom a dubstepovými DJs. Organizuje Databases team.

Line Up :

18.00 Literis, autorské čítanie poézie
19.30 Galeria Formacia / jazz, groove
20.45 Daimonion / hip-hop / petržalský sólo projekt Plexa v spolupráci s Grazzelom
21.00 Nezmysel / panelákový rap
22.00 Peťo Tázok & Karaoke Tundra / experimental, hip-hop Čítaj viac »

Rádio Ivo (CZ), Pjoni&Ink Midget (SK), Disjockejové (CZ), Marcelle / Another nice mess (NL)

23 06. 2010 Streda 20:00
4€ / 3€

Začiatok konca sezóny odpáli Rádio Ivo, rozpačitá trojica performerov a ich suverénny výkon v rozhlasovej hre s vždy rovnakým názvom Život nedoceníš, ale vždy o niečom inom, „odvysielanej“ priamo z pódia. Disjockejové sú dvojica, ktorú si pozorné oko diváka môže všimnúť už v rozhlasovej hre. S heslom „Dole gate!“ vedia rozpútať šialenú tancovačku, z ktorej sa môžete liečiť celé leto. Posledným klinčekom do rakvičky odchádzajúcej sezóny bude divoké vystúpenie DJ Marcelle, ktorá pripravuje rozhlasové šou v Holandsku, Nemecku i Anglicku. Čítaj viac »

Levante

19 06. 2010 Sobota 19:00
7€ / dobrovoľné vstupné

Spev M. Koledová, tanec M. Hardošová, R. Mínová, husle M. Halamičková, gitara M. Nováček, cajón R. Bobiš

Hudobno-tanečný večer spájajúci v sebe krásu španielskej ľudovej piesne a živelnosť i temperament ohnivého flamenca.

Syndikovať obsah