Septembrový poľský džez v Áštvorke

Áštvorka má dobré vzťahy so susedmi a aj preto sa teší na ďalší medzinárodný večer vo svojom programe. Už 21. septembra vám prinášame jazzový večer v podaní tých najčerstvejších hudobníkov na scéne!

Čítaj viac »

EVS OPEN CALL!!! One Czech volunteer wanted!

One Czech volunteer for our media team wanted!

We are looking for one volunteer for an EVS-project for 12 months: Sept. 2018 - Aug. 2019.
The deadline for applications (CV and cover letter): August 21st.

Čítaj viac »

Hľadáme posily! Máte nás radi ? Tak čítajte ďalej...

Od septembra hľadáme dve nové kolegyne alebo kolegov. Jedného super človeka, ktorý sa nám postará o bar a jeho prevádzku a druhú super osobu, ktorá bude veľmi precízna, starostlivá a postará sa nám o papiere. 

Čo to obnáša ? 

Prevádzkar/ka baru 

Je potrebné zabezpečiť plynulý chod a4 kafé, vrátane admin. agendy, zorganizovania tímu, výberu a nákupu tovaru, komunikácie s úradmi a pomoc s organizáciou podujatí v kaviarni. 

požiadavky: 

-skúsenosti s prevádzkou baru alebo kaviarne Čítaj viac »

Whatevs #6

Whatevs #6
Máte chuť na stanovačku pod hviezdami? Medzinárodnú spoločnosť a neformálne dozvedanie sa o možnostiach získavania pracovných skúseností? Znie to ako plagát na študijnom oddelení, no v skutočnosti ide o víkendový výlet v srdci Slovenska za spoločnosti dobrovoľníkov a dobrovoľníčiek EVS - ďalšie z ich populárnych stretnutí sa tentokrát uskutoční pod hradbami jedného krásneho starého mesta. 
 
Whatevs môžete navštíviť už po šiestykrát a a medzi zúčastnenými budú už tradične naše áštvorkové dobrovoľníčky Nora zo Španielska, Natálie z Česka, Dora z Poľska a Minke z Holandska a mnohí ďaľší účastníci programu EVS (European Volunteer Service) z rôznych krajín pripravení opekať si a podeliť sa o svoje zážitky. Stretnutie sa tentokrát presunie do Banskej Štiavnice a v programe je okrem spania pod širákom zahrnutá aj obhliadka starého mesta, návševa bane a kúpanie sa v tajche. To najlepšie z letných táborov!
 
Naše dobrovoľníčky sú aktívne aj cez leto - okrem Whatevs# eventov sa angažujú aj za v lete zatvorenými dverami Áštvorky. Pripravuje sa tam program na ďalšiu sezínu ale aj obnovy interiéru či prvá jesenná výstava (v réžií dobrovoľníčky Nory, o ktorej vám bližšie povieme už čoskoro). Ak vás dobrovoľnícke aktivity zaujímajú alebo lákajú ako jedna z možností ako stráviť rok po škole - neváhajte a navštívte Štiavnicu a dobrovoľnú zábavu. 
 
 
https://www.facebook.com/events/1240696829399434/Whatevs #6
 
Máte chuť na stanovačku pod hviezdami? Medzinárodnú spoločnosť a neformálne dozvedanie sa o možnostiach získavania pracovných skúseností? Napríklad v bani?

Do Amsterdamu, do Paradisa


V Amsterdame sú spriaznené RE-Imagine Europe miesta a kultúrne uzly, ktoré vám odporúčame navštíviť na letných cestách po Európe. Začíname v slávnej koncertnej sále na adrese Weteringschangs.

REI je networkingový projekt, ktorý prináša priestorom pre súčasnú kultúru (napríklad aj našej Áštvorke) možnosť vzájomnej spolupráce a komunikácie. Odštartovala ho iniciatíva už dinosaurov nezávislých kultúrnych inštitúcií - holandská Paradiso sídliaca v Amsterdame.

Čítaj viac »

LETO v Áštvorke

 
Milé áštvorkárky a áštvorkáči. Sezóna 2017/2018 je úspešne za nami a my sme sa s ňou rozlúčili záverečnou párty s Pictureplane-om, Hallogeneratorom a zdatnými A4 DJmi a DJkami na letnej terase. Dúfame, že ste ju spolu s nami absolvovali a že ste sa aj vďaka nej naladili na leto, hudobné párty zážitky pod holým nebom a grilovačky. 
 

Zrušené: Až přijde válka / Kino inak A4

Milí priatelia, 

z technických dôvodov je premietanie filmu Až přijde válka zrušené. Za pochopenie ďakujeme a tešíme sa na vás v septembri.

Kino inak A4

Náš koniec je naším začiatkom!

Na záver sezóny a odštartovanie leta máme pre vás pripravenú špeciálnu rozlúčkovo-vítaciu a hlavne tematickú párty. Prvého júla od 17.00 budeme oslavovať na letnej terase prvý letný deň. Tešiť sa môžete na grilovačku, detský program (určený nielen deťom:), hudobné obsadenie v podobe A4 Dj's, americký elektronický projekt Pictureplane a slovenského multimediálneho umelca z budúcnosti Hallogeneratora. 

Každý koniec je aj začiatkom, radostným najmä keď sa nachádza medzi dvoma príjemnými obdobiami. Leto otvárajúca barbeque party je zároveň aj poslednou barbeque sezóny, ktorou sa s Áštvorkou na dva mesiace rozlúčia nielen jej návštevníci a návštevníčky, ale tiež jej kreatívny a produkčný tím. Známych aj neznámych A4 ľudí zo zákulisia ale aj dobrovoľníčky EVS budete môcť stretnúť nie len na letnej terase, ale aj za DJ pultom ako intergalaktické (grafické) duo A&T či DJa Hamborgarafabrikkana a.k.a. Slávo.
 
V tento deň sa v priestoroch A4 stretne niekoľko rôznych žánrov zábavy a tém. V duchu aktuálnej klimatickej zmeny a akcelerujúcej civilizácie si na svoje hudobne aj vizuálne príde vaporwave, postinternet a technoapokalypsa. 

Čítaj viac »

Whatevs #5

Gender Whatevs Barbecue
 
Bratislavská Áštvorka sa už niekoľko rokov zapája do siete dobrovoľníckych programov European Voluntary Service, v rámci ktorého sa do jej kreatívneho tímu vždy v septembri pridá nová partia mladých ľudí pripravených získavať cenné a podnetné pracovné skúsenosti. Tento rok sa v A4 angažujú štyri dobrovoľníčky zo štyroch krajín EU - Nora zo Španielska, Natálie z Česka, Dora z Poľska a Minke z Holandska. EVS im umožňuje nielen nahliadnuť do zákulisia fungovania kultúrneho centra a produkcie hudobných alebo divadelných podujatí, ale dáva im aj priestor realizáciu vlastných aktivít spojených s Áštvorkou - napríklad tvorbu mesačníka A4 Zine či obľúbených Whatevs eventov. 
 
Práve Whatevs sú podujatia, ktoré vo svojej podstate spájajú podstatu EVS programu a filozofiu Áštvorky ako kultúrneho uzla. Zahraniční EVS dobrovoľníci a dobrovoľníčky z rôznych inštitúcií a organizácií na Slovensku sa pravidelne stretávajú na verejnosti otvorených akciách, kde zdieľajú svoje skúsenosti a vytvárajú spoločný program. Niekoľko edícií Whatevs sa v aktuálnej sezóne odohralo aj na pôde A4, ktorá bude hostiť aj posledné Whatevs už prvého júla.

Otvorenie leta a zatvorenie sezóny sa 1. júla bude niesť celým priestorom bratislavskej Áštvorky, kde sa od 16tej hodiny poobede bude odohrávať hneď niekoľko akcií. Okrem letnej párty na terase, ktorá bude pokračovať hudobným programom až do skorých ranných hodín, sa v A4 stretnú aj EVS dobrovoľníci a dobrovoľníčky v rámci poslednej edície Whatevs - a ako je už zvykom, neprinesú len párty a grilovanie, ale aj podnetný program. Tento krát sa oň postará francúzska EVS dobrovoľníčka organizácie Inex a študentka divadelnej réžie Maud Hérissé a jej workshop Gender Equality. 

Maud si tak isto ako Áštvorka uvedomuje súčasné nedostatky vo všeobecnom ponímaní rodovej (ne) rovnosti a rigidných rozdelení ženských a mužských úloh v našej spoločnosti - či už slovenskej, alebo francúzskej. Jej workshop je určený rôznym vekovým skupinám a otvára diskusiu o rodovo podmienených predsudkoch, očakávaniach a rolách, ktorým sme všetci vystavení. Základom workshopu je debatovanie a rozmýšľanie nahlas (aj s tabuľou na kreslenie a zapisovanie podnetov) a snaha o vybudovanie príjemnej atmosféry, v ktorej Maud ponúkne rôzne spôsoby, ako o probléme hovoriť a všímať si ho. Tvrdí, že je dôležité počúvať sa, a nie okamžite hľadať jednoduché odpovede - a to je aj heslom workshopu Gender Equality v A4. 

Áštvorka a jej dobrovoľníčky EVS vás srdečne pozývajú odštartovať spoločne leto a uzavrieť sezónu 2017/2018 workshopovaním, debatovaním a grilovaním. Gender Whatevs Barbecue

Áštvorka a jej dobrovoľníčky EVS vás srdečne pozývajú odštartovať spoločne leto a uzavrieť sezónu 2017/2018 workshopovaním, debatovaním a grilovaním. 

Čítaj viac »

Hexstatic dance

Extatické tanečné eventy majú mnoho špecifík ...

...okrem iného sú to miesta, kde sa nerozpráva. Súčasťou niektorých je live DJ, pri iných odznievajú playlisty pozorne kurátorované DJmi. Spektrum ponúkanej hudbay je široké - siaha od elektra k World Music cez množstvo iných žánrov - ktoré majú spoločnú minimálnu mieru direktívnosti v zmysle “ako sa na to tancuje”. Nezáleží na veku, vítaní su všetci - jedine alkohol a drogy nie. 

Čítaj viac »

Syndikovať obsah